خانه / سئو / سئو چیست و بهینه سازی سایت چه ارتباطی با افزایش رنکینگ دارد؟

سئو چیست و بهینه سازی سایت چه ارتباطی با افزایش رنکینگ دارد؟

درک مفهوم SEO

در مبحث SEO رسانه های بسیاری از آن به عنوان جادو‌ی سیاه یا جادوگر نام برده اند. دلیل اصلی این نام گذاری عدم درک صحیح سئو است. این گونه افراد تصور می کنند که موضوع اصلی سئو فریب دادن موتور‌های جستجو است.

افرادی هستند که از روشهای غیر معقول استفاده می کنند؛ یعنی فرمول رتبه بندی امروز را کشف می ‌کنند از آن استفاده می‌کنند. سپس هنگامی که آن فرمول تغییر کرد فرمول جدید را کشف می‌کنند. به این ترتیت همواره در یک دوره باطل قرار می‍گیرند.شما هم به جای اینکه به این کار بی نتیجه روی بیاورید بهتراست بدانید که واقعا اگر سئو را درک کنید همه چیز برای شما آسان و در دسترس قرار خواهد گرفت.

حال واقعا سئو چیست؟

SEO یعنی بهینه سازی وب سایت جهت دسترسی راحتتر برای بازدید‌کنندگان و موتورهای جستجو است. درک کردن این مفهوم که چه کسانی مخاطبان وب سایت شما هستند مساله اصلی شما باید باشد;  در واقع مردم مخاطبان اصلی شما هستند نه موتور های جستجو; آنها هستند که می‌خواهند بدانند که در وب سایت شما چه چیزی وجود دارد; و مطمئنا از جستجوی یک کلید واژه هدفی دارند; ممکن است به دنبال پاسخی برای سوالشان باشند و یا برای راه حل مشکلی جستجو می‌کنند.

پس هنگامیکه سعی در درک سئو دارید کاربران را در نظر بگیرید; سعی کنید خودتان را به جای کاربران بگذارید ; در اینصورت میتوانید نیاز کاربران از سرچ کردن کلمات مختلف در گوگل را متوجه شوید;  با سئو می‌توانید برای بازدید کنندگان و گوگل دقیقا چیزی را داشته باشید که آنها دنبالشان هستند.

برای اینکار باید محتویات وب سایت خود را در دسترس قرار دهید. شما باید سوالات کاربرانتان را پاسخ دهید;نیازشان را برطرف کنید و مشکلشان را حل کنید; با رعایت این موضوع ها درک خواهید کرد که نیازی به هیچ ترفندی نیست. شما میتوانید از مشاوران ایران تبلیغ برای دریافت راهنمایی و مشاوره برند سازی و سئو استفاده کنید.

زیبایی نتایج واقعی سئو این است که نتایج آن پایدار است; و حتی با تغییر الگوریتم موتور های جستجو وب سایت شما رتبه خود را حفظ خواهد کرد.

سئو

آشنایی با کلید واژه و کاربرد آن در سئو

انتخاب کلید واژه اساسی ترین بخش سئو می باشد. اگر شما وب سایت خودتان را برای کلید واژه ای بهینه سازی کنید که هیچ کس آن را جستجو نمی کند این عمل شما بی فایده خواهد بود. کلید واژه ها تنها کلمات منفرد نیستند; کلید واژه ها در واقع Search Query هستند که افراد برای یافتن اطلاعات بر روی وب سایت شما مورد استفاده قرار می گیرند.

کلید واژه ها را شناسایی کنید. با این کار اگر جستجو کننده بتواند موضوع مورد نظر خود را در سایت شما بیابد. موتور های جستجو وب سایت شما را جز بهترین وب سایت قرار می‌دهد.

بنابراین آگاهی از این که کاربران چه کلید واژه هایی را در گوگل سرچ می‌کنند بسیار مورد اهمیت واقع می‌شود. ابزار هایی برای جستجو کلید واژه ها وجود دارد که اطلاعاتی را برای ما فراهم می کند. در اینجا دو مورد از پر طرفدارترین ابزار های جستجوی کلید واژه در جهان را معرفی می نماییم .  شما همچنین میتوانید آنالیز سایت خودتان را به ایران تبلیغ بسپارید تا بررسی دقیقی از سایتتان به شما ارایه دهیم.

KeywordDiscovery.Com

http://adwords.google.com/select/Keywordtoolexternal

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم مطالعه کنید:

تبلیغات در اینستاگرام برای چه مشاغلی مفید است؟

گوگل ادوردز و تبلیغات در گوگل آموزشی لازمه دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی افق وب

همچنین ببینید

الگوریتم موبایل گدون چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد

الگوریتم موبایل گدون چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم به معرفی الگوریتم موبایل گدون و بررسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *