خانه / طراحی سایت / طراحی وب سایت خبرگزاری

طراحی وب سایت خبرگزاری

طراحی وب سایت خبرگزاری ، چرا بعضی از مردم حاضرند به جای یک ساعت تماشای اخبار در تلوزیون و یا خواندن اخبار در روزنامه به سرچ در اینترنت بپردازند.

مهترین ویژگی در طراحی سایت خبرگزاری توانایی نمایش صحیح مطالب و اخبار در دسته بندی های منظم و مرتبط می باشد. شما می توانید خبرهای گوناگون را در دسته بندی هایی مانند سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تجارت ، علمی ، ورزشی و … نمایش دهید. علاوه بر آن شما می توانید هر یک از دسته بندی های ذکر شده را نیر مجددا دسته بندی کنید تا شکل مرتب تر و ساده تری برای کاربر داشته باشد و کاربران بتوانند خبر های خود را در دسته بندی های جزئی تر دنیا کنند.

مقدمه :

اولین سوالی که برای شما مطرح میشود این است که چرا بیشتر تمایل دارید در اینترنت وقت خود را صرف خواندن خبرها بکنید تا اینکه در تلوزیون و روزنامه اخبار را مشاهده کنید ؟؟؟ به این دلیل که وقتی وارد یک وب سایت خبری میشوید اخبارها به صورت جداگانه ای دسته بندی شده اند برای مثال اخبار تکنولوژی ، اخبار سیاسی ،  اخبار اقتصادی و اخبار اجتماعی که شما میتوانید با توجه به علایق خود به بررسی اخبار دلخواهتان بپردازید و اینکه اینترنت یک دنیای جذابی است که دائما در حال انتقال شما از یک صفحه به صفحه ی دیگر است.

طراحی وب سایت خبرگزاری

طراحی وب سایت خبرگزاری که طبق آخرین استاندارد ها و اصول انجام می شود ، زیرا ساختار وب سایت ، سیستم مدیریت محتوا و رعایت اصول کدنویسی در سئو سایت ( درسترسی بات های گوگل ) بسیار موثر است و بهینه سازی یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای طراحی وب سایت های خبرگزاری می بایست در نظر گرفته شود.
به منظور بهینه سازی وب سایت های خبرگزاری و افزایش رتبه ی آنها در گوگل طراحی قالب اختصاصی را در اینگونه پروژه ها پیشنهاد می کند که به دلیل سبک بودن و رعایت آخرین استانداردهای طراحی وب و کد نویسی در موتورهای جستجوگر با صرف زمان و هزینه ی کمتری نتیجه می گیرند و در صفحات اول جستجو ظاهر می شوند.

ویژگی های طراحی وب سایت خبرگزاری ایده آل

طراحی وب سایت خبرگزاری

البته این امر به معنی آن نیست که با بکارگیری آخرین سیستم ها و طرح های گرافیکی سنگین وب گردی را برای مخاطبین با سیستم های قدیمی و اینترنت ضعیف دشوار کنیم بلکه سرعت بارگزاری وب سایت از مهمترین عوامل در پیشرفت و محبوبیت هرگونه وب سایتی است که در وب سایت های خبرگزاری اهمیت بیشتری دارد. باید  توجه داشت که  آمار ها و نظر سنجی ها نشان می دهد که کاربران وب سایت های سبک و ساده که از ترکیب رنگی خوبی برخوردار است را بیشتر ترجیح می دهند تا وب سایت های شلوغ و پیچیده که به روانشناسی رنگها در طراحی صفحات وب و تجربه ی کاربری اصلا توجهی نکرده اند. پس در طراحی قالب وب سایت خبرگزاری بایستی همواره به سهولت دسترسی کاربران به مطالب توجه کنیم . همچنین نباید از رنگ هایی که باعث خستگی چشم می شوند استفاده کنیم.

سئو در طراحی وب سایت خبرگزاری

بهینه سازی وب سایت یکی از حیاتی ترین مسائل در راه اندازی و طراحی وب سایت خبری است و با توجه به اینکه میزان فعالیت در بهینه سازی وب سایت عاملی مهم می باشد اما نحوه عملکرد و رعایت استاندارد ها بسیار هائز اهمیت است زیرا فاکتور های بهینه سازی به صورت تضریبی می باشد و ممکن است با رعایت نکردن یک مسئله سایر فعالیت های یک وب سایت بی نتیجه بماند.

طراحی وب سایت خبرگزاری

برای پیشرفت در کسب و کار خود از متخصصین و مشاورین ایران تبلیغ کمک بخواهید

اما سوالی که اینجا مطرح میشود این است که شما به چه شکل میتوانید از این مسئله نفع ببرید؟

اگر به دنیای اخبار مختلف علاقه داشته باشید میتوانید یک سایت خبرگزاری داشته باشید و در آن اخبار جهان را منتشر کنید ، شما با داشتن یک نرم افزار کامل و یک سیستم مدیریت محتوای قوی و طراحی کردن یک وب سایت خبری می توانید تمام فعالیتهای مربوط به منتشر کردن اخبار ، ویرایش اخبار  و نظارت بر روی آنها را به صورت کاملا آنلاین انجام دهید حتی میتوانید به کاربرانتان با توجه به جایگاهشان حق دسترسی بدهید که هرکدام بتوانند اخباری را در سایتتان قرار دهند و آن را ویرایش کنند تا دیگران هم بتوانند از وب سایت خبری شما استفاده نمایند.

طراحی وب سایت خبرگزاری

در طراحی یک وب سایت خبرگزاری و یا یک پورتال خبری می توانید از امکاناتی مانند بخش خبرنامه سایت ، بخش نظرسنجی، مدیریت تبلیغات و … استفاده کنید تا هم خودتان و هم کاربران بتوانند در خبرنامه اخبار ، ویدئوهای خبری و تصاویر مربوط به اخبار را ثبت و یا آنها را ویرایش کنند و کاربران در بخش نظرسنجی نظرات خود را در مورد هر خبر ثبت کنند و کسب و کارهای اینترنتی دیگری را در بخش تبلیغات تبلیغ کنید و این بخش را مدیریت کنید.

ویژگی هایی که یک وب سایت خبری خوب دارد چیست 

در طراحی وب سایت خبرگزاری خوب باید در وهله ی اول دارای سئو و یا همان رتبه بندی بالا باشد ، گرافیک بالا و عکس های باکیفیت داشته باشد ولی در کنار با کیفیت بودن عکس ها باید حجم آنها به گونه ای باشد که در هنگام لود شدن صفحه سرعت بالایی داشته باشد تا کاربر بیش از اندازه منتظر نماند و سایت خبری دیگری را به سایت شما ترجیح ندهد. و اما در یک وب سایتی مانند وب سایت خبرگزاری که برای کاربران سطح دسترسی مشخص میشود تا اخباری را ثبت کنند و بتوانند اخبار را ویراش کنند قسمت مدیریت خیلی مهم است چون باید به گونه ای باشد که کاربران مختلف بتوانند به راحتی در آن خبری را ثبت کنند و دچار سردرگمی نشوند.

امکاناتی که اکثر سایتهای خبرگزاری دارند چیست 

 • بخش گزارشات سایت که به عملکرد خبرنگارها مانند نوع خبرهایی که ارائه کرده اند، کیفیت خبرها و صحت آنها مربوط میشود می باشد.
 • امکان ارسال و نظرات کاربران به مدیران سایت و تایید نظرات و اخبار توسط مدیران
 • نمایش اخبار مرتبط با هر خبر ​
 • امکان آپلود کردن ویدئو و عکس مربوط به هر خبر
 • گالری تصاویر و ویدئو
 • بخش پیشرفته ی نظرسنجی برای اعضای سایت
 • امکان ارسال مطالب به دوستان دیگر
 • مدیریت پست الکترونیکی
 • اشتراک گذاری اخبار در شبکه های اجتماعی مختلف

همچنین طراحی وب سایت شما باید بگونه ای صورت گرفته باشد تا محتواهای خبری وب سایتان  به صورت مناسبی از طریق دستگاه های مختلفی مانند کامپیوتر ، لب تاپ ، تبلت و موبایل قابل دسترسی و مشاهده باشد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

 بنابراین همان طور که مشاهده می کنید طراحی وب سایت خبرگزاری خوب و پربازدید آنقدر ها هم آسان نیست و نیازمند دانش بالا و صرف وقت فراوانی می باشد. با توجه به شلوغی کار مربوط به خبر برای پرهیز از این کارهای فنی تا حد ممکن ، پیشنهاد می شود تا از یک طراح ماهر و با تجربه جهت طراحی سایت تان استفاده نمایید ، ایران تبلیغ با تیم قوی و حرفه ای شما را برای رسیدن به هدف همراهی می کنند.
ایران تبلیغ با استفاده از کادری مجرب و با تجربه میتواند شما را تا موفقیت همراهی کند و برای طراحی سایت خود در زمینه کسب و کار شما با استفاده از تیم مجرب شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه یاری می دهد
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
 • جذابیت نگارش نویسنده
 • مفید بودن نگارش
 • ادبیات در نگارش
 • رضایت کلی کاربر
۸.۴
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی اندیشه شهبازنژاد

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ اندیشه شهبازنژاد هستم به عنوان نویسنده در طراحی سایت و بخش بازاریابی و برندسازی علاقه مند به بخش تبلیغات در صفحات مجازی در خدمت شما میباشم . هدف تمام نویسندگان عزیز این سایت قرار دادن اطلاعات مفید و کارا برای شما کاربران عزیز میباشد.

همچنین ببینید

متریال دیزاین چیست و چرا باید از آن استفاده کنید

متریال دیزاین چیست و چرا باید از آن در وب سایتتان استفاده کنید

متریال دیزاین ابتدا برای طراحی اپلیکیشن‌ گوشی بود ولی اکنون به حدی محبوب شده که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال