خانه / سئو / جستجوی صوتی به ما کمک خواهد کرد یا آسیب رسان خواهد بود

جستجوی صوتی به ما کمک خواهد کرد یا آسیب رسان خواهد بود

جستجوی صوتی چگونه می‌تواند بر روی حرکت ما به سمت جلو تاثیر بگذارد و چگونه کاربران‌مان با ما تعامل خواهند داشت ، در ادامه با ایران تبلیغ همراه باشید تا از پاسخ این سوال آگاه شوید.

پیش بینی گارتنر درخصوص افزایش استفاده از جستجوی صوتی

گارتنر پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰، ۳۰ درصد از گشت و گذارهایی که در دنیای آنلاین انجام می‌شود بدون صفحه نمایش خواهد بود. با اینکه چنین خبری کمی ترسناک است اما یکی از کارمندان مایکروسافت آن را نقل کرده و نکته کاربردی بدان افزوده است:

اگرچه تغییری در حوزه جستجوی افراد رخ خواهد داد و آن ها از صفحات نمایش خود دور خواهند شد، اما جستجوی صوتی باعث از بین رفتن صفحات نمایش نخواهد شد. همانطور که موبایل نتوانست دسکتاپ را به طور کلی نابود کند. ما از هوش مصنوعی استفاده می کنیم و آن ها را به گونه ای تعلیم می دهیم که همانند انسان ها رفتار کنند. به همین خاطر آن ها به چیزی نگاه می کنند، آن را درک می کنند، شناسایی می نمایند و دوباره به آن پاسخ می دهند. مشتریان دوست دارند با هوش مصنوعی تعامل داشته باشند.

ایران تبلیغ با ارائه خدمات حرفه ای در زمینه سئو سایت ، بهینه سازی سایت ، آموزش سئو سایت در خدمت شماست.

جستجوی صوتی به ما کمک خواهد کرد یا آسیب رسان خواهد بود

جستجوی طبیعی یک موضوع کلیدی است

این سخن پاسخ سوالی که در بالا بیان کردیم را ارائه می کند، اما وابسته جستجوی صوتی و حتی رسانه های اجتماعی است. علی رغم پیش بینی گارتنر، هوش مصنوعی هنوز هم باید محتوایی را از جایی پیدا کند تا بتواند خود را برای تعامل با ما به شیوه انسانی آماده سازد. اجازه دهید ببینیم جستجوی صوتی چگونه بر روی جستجوی طبیعی، جستجوی پولی و رسانه های اجتماعی تاثیر خواهد داشت.

جستجوی طبیعی در اصل هر چند سال یکبار به طور قابل ملاحظه ای تغییر پیدا می کند. پیدایش جستجوی صوتی به سادگی موج بعدی در این اقیانوس تغییرات است. چیزی که اینجا تغییر پیدا خواهد کرد فرد یا چیزی است که به طور فیزیکی به محتوای ما نگاه می کند. این چیزی بیشتر از تغییر در درک درصد مخاطبان ما نسبت به تغییر در اجرای تاکتیکی است.

ما هنوز هم باید محتوایی را برای سایت خود ایجاد کنیم اما باید این موضوع را نیز مدنظر داشته باشیم که تعداد کاربرانی که به طور فیزیکی محتوایمان را نمی خوانند در حال افزایش است. آن ها از دستیاران مجازی خود برای واکاوی اطلاعات استفاده می کنند تا بتوانند پاسخ سوالات خود را به دست آورند. این نحوه متفاوتی از فکر کردن است و ما باید خود را با این تغییر انطباق دهیم.

جستجوی صوتی به ما کمک خواهد کرد یا آسیب رسان خواهد بود

چه استراتژی هایی می توانند در حوزه جستجوی صوتی برنده باشند

از دیدگاه و منظر بهینه سازی جستجو ، ما باید بر روی استراتژی هایی تمرکز کنیم که نتایج خوبی در نتایج جعبه جستجو ایجاد می کند. همانطور که می‌دانید جعبه جستجو قابلیتی در صفحه نتایج جستجوست که عموما در بالای تمامی نتایج طبیعی نشان داده می شود و به طور مستقیم به کوئری پرسیده شده پاسخ می دهد. بیشتر افراد نمی دانند که دستیاران خانگی همچون گوگل هوم و آمازون اکو برای پاسخ دادن به بیشتر کوئری های پرسیده شده از این قابلیت استفاده می کنند. اینکه بدانید چه سوالاتی پرسیده می شود و به آن ها پاسخ دهید می تواند بسیار مفید باشد.

بعد از اینکه فهمیدید مشتریان شما چه چیزی می پرسند و چه پژوهش هایی را در مورد کوئری انجام دادید، می توانید این پژوهش ها را به شیوه هوشمندانه ای به محتوای خود مرتبط کنید و آن را بهینه سازی نمایید. گوگل ورودی ها را از کوئری های موجود می گیرد و پاسخ های واقعی را برای کاربران ارائه می کند و تلاش دارد درک بهتری از چگونگی و زمان ایجاد جعبه جستجو داشته باشد. در این مثال توجه کنید که چگونه جستجوی عبارتی همچون what is a content map نتایج دائمی با عناصر خاص بولد شده را ارائه می کند.

هینه سازی محتوا برای به دست آوردن جایگاهی در جعبه جستجو کار غیر معمول و غیر عادی نیست. افراد زیادی بر روی جعبه پاسخ مطالعه کرده اند و روش هایی را برای هدف گیری سریع آن یافته اند.

مزایای جستجوی صوتی گوگل در سئو

بهترین روش برای بهره گیری از مزایای جستجوی صوتی مشورت با افراد خبره است ، لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدمات حرفه ای در زمینه سئو سایت ، بهینه سازی سایت ، آموزش سئو سایت در خدمت شما هستند.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ایران تبلیغ

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

نکاتی در مورد سئو سایت های تازه تاسیس شده

اگر تازه به تاسیس یک سایت پرداخته اید و در فکر بهبود سئو سایت خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *