خانه / سئو / نکاتی در مورد سئو سایت های تازه تاسیس شده

نکاتی در مورد سئو سایت های تازه تاسیس شده

اگر تازه به تاسیس یک سایت پرداخته اید و در فکر بهبود سئو سایت خود هستید موارد زیر می تواند شما را تا حدود زیادی در این راه یاری نماید.

بررسی نکات مهم در سئو سایت

در این مطلب به بررسی برخی نکات در مورد اموزش سئو سایت و محتوایی که می خواهید بر روی سایت تازه تاسیس خود قرار دهید می پردازیم. البته این نکات برای سایت های قدیمی نیز موثر است ولی اغلب هر سایتی پس از مدتی به فکر بهبود سئو خود می افتد و این موضوع برای سایت های قدیمی تا حدود بسیار زیادی رعایت می شود. اگر یک سایت تازه تاسیس هستید و نیاز به اموزش سئو سایت دارید این نکات را چندین بار مرور کنید و اگر خیر خواندن این مطلب برای یک بار خالی از لطف نیست :

نکاتی در مورد سئو سایت های تازه تاسیس شده

با ایران تبلیغ در صدر بدرخشید

تاثیر توجه به محتوا و نظرات در سئو سایت

در مورد عنوان به جذابیت و تعداد کاراکترها توجه کنید. اولا جذابیت عنوان باعث می شود که مخاطبین بیشتری جذب مطلب شما می شوند و مورد دوم اینکه گوگل ۶۰ کاراکتر اول شما را نشان می دهد و بر این باور است که شما در این تعداد به طور کامل و مفید عنوان خود را مشخص کرده اید.

در تیترهای استفاده شده نیز از کلیدواژه ی خود استفاده کنید زیرا گوگل از تیترها برای فهم موضوع شما استفاده می کند.

نسبت به نظرات مطالب بیشتر دقت داشته باشید و پاسخ سوالاتی که بینندگان در نظرات از شما می پرسند را بپرسید. ولی توجه داشته باشید از بازدید ها و نظرات تقلبی کاملا دوری کنید زیرا می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به جای رنک بهتر با جریمه مواجه شوید.

تاثیر عدم استفاده از کلاکینگ در سئو سایت

کلاکینگ شامل فریب خزنده های موتورهای جستجو به وسیله ی هدایت آن ها به پیج هایی که دامنه آن ها در تحلیل خزنده ها قابل مشاهده نیست می باشد. معمولا این سایت های کاذب با کلمات کلیدی و محتوای غنی پر شده اند و بهینه سازهای موتورهای جستجو برای افزایش نتایج رتبه بندی صفحات وب طراحی شده اند. با این حال ، از آن جا که کلاکینگ یک روش مصنوعی برای بالا بردن رتبه بندی است ، بیشتر موتورهای جستجو بر عملکرد کلاکینگ اخم دارند و وب سایت هایی را که از کلاکینگ برای بازاریابی موتورهای جستجو استفاده می کنند ، جریمه می کنند.

لینک های بدون Anchor

یکی از شیوه های تصادفی در عملیات کلاکینگ استفاده از لینک بدون Anchor می باشد. معمولا این مورد یکی از اشتباهات رایج سئو در بیشتر وب سایت هاست و همواره به چشم می خورد. گاها شما لینک Href را تایپ کرده اما Anchor Text آنرا فراموش می کنید. حتی ممکن است به منظور آپدیت مقاله ای Anchor Text آن را پاک و فراموش کنید که دوباره مجبور به اضافه کردن آن می شوید. چنین اشتباهاتی ممکن است از دید کاربران مخفی بماند اما از دید موتورهای جستجو خیر و این یعنی شما قطعا جریمه می شوید ، پس مراقب باشید.

استفاده درست از برجسته سازی برای بهبود سئو

یکی از روش های که میتواند در سئو سایت موثر باشد برای این که گوگل بهتر متوجه شود مطلب شما چیست استفاده از برجسته کردن عنوان مطب در بطن متن است که میتواند موثر باشد. استفاده از دو تا سه مرتبه از کلمه کلیدی عنوان در متن برای شناسایی هر چه بهتر ماهیت موضوع میتواند بسیار موثر باشد یادتان باشد بولد کردن در ابتدای متن میتواند موثر تر باشد و ربات به ابتدای متن بیشتر توجه میکند مخصوصا لینک های ابتدا در داخل متن پس سعی کنید در ابتدا بولد کنید نه خط اول یا خط های اول که خزنده های گوگل متوجه شود شما میخواهید فریبش بدهید البته باید طبیعی باشد و گاهی در ابتدای متن هم جواب میدهد.

در مورد بولد کردن نظرات متفاوتی وجود دارد ولی به طور کلی می توان گفت بولد کردن به منظور تاکید بر روی یک مفهوم  در متن به کار برده می شود. برجسته سازی می تواند به اندازه ی کمی در بهبود رنک شما تاثیرگذار باشد اما استفاده از برچسب ها و تگ های درست می تواند تاثیر بسیار بهتری در رنک شما داشته باشد

تاثیر لینک به سایت های مجاز در سئو سایت

مورد دیگری که در سئو سایت شما موثر است استفاده از لینک هاست. گوگل سایت هایی که لینکی نداشته باشند و یا به وب سایت های غیر مجاز لینک می دهند و از آنها لینک دریافت می نمایند را اسپم می کند.

متاسفانه هنگامی که شما به سایتی نادرست لینک می دهید و یا لینک خود را در سایت نادرستی منتشر می کنید ، بسیار سخت می توان شما را از حالت اسپم خارج کرد. برای بیشتر وبمسترها این موضوع ، امری محال و غیر ممکن است. حتی ممکن است شما به وب سایت درستی لینک بدهید اما آن وب سایت تعداد زیادی لینک نامناسب از وب سایتی غیرمجاز در اختیار داشته باشد. در این صورت شما باز هم اسپم خواهید شد.

به دقت در این رابطه تحقیق نمایید و از سایت ها، پشتیبانی لینک بخواهید که شناخته شده باشند. ممکن است گوگل شما را بدون اینکه بدانید اسپم کند.

برای اینکه لینک های مشکوک را از سالم تشخیص دهید و هرچه سریع تر از به خطر افتادن سئو سایت خود جلوگیری کنید بهتر است از ابزارهای آنالیز بک لینک که قبلا در سایت نیوسئو بررسی کرده ایم استفاده نمایید.

جهت لینک دهی و لینک گذاری به موارد زیر دقت کنید :

 • به استثنای پروفایل های رسانه های اجتماعی ، کیفیت لینک های سایت شما در navigation باید بسیار بالا باشد.
 • اجازه ساخت بک لینک در وب سایت یا وبلاگ خود را ندهید.
 • در هنگام لینک گذاری در وب سایت های شناخته شده ، از منبع مطالب و مقالات سایت مرجع ، اطمینان حاصل نمایید.
 • لینک های خارجی سایت خود را به صورت دوره ای مورد بررسی قرار دهید.

استفاده از کد نوفالو برای بهبود سئو

در مطلب ” دلایل استفاده از کد nofollow ” در مورد استفاده از کد nofollow توضیح دادم.

به طور کلی استفاده از این کد برای موارد زیر به کار برده می شود :

 • جلوگیری از لینک شدن به سایت‌های اسپمر
 • جلوگیری از تکرار شدن محتوا
 • جلوگیری از کاهش اعتبار وب‌ سایت
 • اولویت Crawl شدن توسط ربات گوگل
 • جلوگیری از گوگل پنالتی

از این کد برای پنهان سازی محتوا استفاده نمایید :

<“meta name=”robots” content=”noindex, follow”>

هنگامی که به گوگل اعلام می کنید Noindex و Follow به این معنی است که به گوگل اعلام می کنید محتوای من را دنبال نکن اما رنکدهی صفحات من را در نظر بگیر.

ولی وقتی از این کد استفاده می کنید :

<“meta name=”robots” content=”noindex, nofollow”>

به گوگل اعلام می کنید محتوای من را دنبال نکن و رنکدهی صفحات من را در نظر نگیر پس از این کد استفاده نکنید.

 

بارها و بارها بر این تاکید کرده ایم که سئو امری بسیار تخصصی و پیچیده است و شما برای بهبود سئو سایت دو راه بیشتر ندارید :

 • خودتان یک متخصص در این امر باشید
 • از افراد متخصص کمک بگیرید

اگر اولین ویژگی را ندارید پیشنهاد میکنیم به دنبال یک فرد یا یک تیم متخصص و با تجربه مانند تیم سئو و بهینه سازی سایت ما باشید تا از بودن در کنار ایران تبلیغ نهایت رضایت را احساس کنید.

منابع : inten.asia , newseo.ir و seomavi.net

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
 • جذابیت نگارش نویسنده
 • مفید بودن نگارش
 • ادبیات در نگارش
 • رضایت کلی کاربر
۴.۷
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

گوگل و ۲۰۰ فاکتورش برای سئو وب سایت (قسمت چهارم)

گوگل و ۲۰۰ فاکتورش برای سئو وب سایت (قسمت چهارم)

گوگل از ۲۰۰ فاکتور برای سئو سایت استفاده می کند ما به طور مختصر آنها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال