خانه / اخبار ایران تبلیغ / تاثیر بک لینک در سئو چیست

تاثیر بک لینک در سئو چیست

مهمترین مطلبی که درباره تاثیر بک لینک در سئو باید بگوییم، که بجای ایجاد تعداد زیاد بک لینک بدون کیفیت، بک لینک های با تعداد کمتر ولی با کیفیت ایجاد کنید.

تاثیر بک لینک در سئو چیست

 

مقدمه ای درباره تاثیر بک لینک در سئو

مهمترین مطلبی که درباره تاثیر بک لینک در سئو باید بگوییم در ایران تبلیغ، این است که مت کاتس در وبلاگ خود پیشنهاد میدهد، که بجای ایجاد تعداد زیاد بک لینک بدون کیفیت، بک لینک های با تعداد کمتر ولی با کیفیت ایجاد کنید. میدانیم که بک لینک های با کیفیت تاثیر بسیار زیادی در رتبه سایت ها در گوگل دارند که در رابطه با تاثیر بک لینک در سئو. بارها دیده ایم که سایت هایی با ایجاد بک لینک های معتبر رتبه های بالا را از رقبای خود ربوده اند. بک لینک با کیفیت نشان میدهد که سایت ما در دنیای اینترنت چه مقدار اعتبار دارد، اعتبار یک سایت قطعا امر مهمی برای رتبه دهی به یک سایت توسط موتور های جستجو و تاثیر بک لینک در سئو است.

بک لینک چیست

اگر به سئو اهمیت در بک لینک چیست می‌دهید، مهم است که یک آنالیز جامع  از بک‌لینک‌های خود داشته باشد و نقاط قوت و ضعف سایت خود را پیدا کنید. بک‌لینک‌های خوب به شما کمک خواهند کرد تا در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بهتری را کسب کنید. از طرف دیگر، بک‌لینک‌های بد می‌توانند باعث کاهش رتبه شما در موتورهای جستجو  در بک لینک چیست شوند و حتی وب‌سایت شما را نیز پنالتی کنند. بنابراین برای اجتناب از قرارگرفتن در بک لینک چیست در موقعیت‌های ناخواسته، باید همیشه یک تناسب معقول میان بک‌لینک‌های بد و خوب برقرار کنید در بک لینک چیست.

تاثیر بک لینک بر سئو چیست؟

همانطور که david Booth در ویدئو خود در یوتیوب میگوید، بک لینک ها از نظر تعداد و سایت لینک دهنده مورد ارزیابی قرار میگیرند. بنابراین در مورد تعداد بک لینک میتوان گفت که سایت هایی که تعداد بک لینک بیشتری دارند امتیاز بیشتری از سایت های که تعداد کمتری بک لینک دارند بدست می آورند.

در مورد سایت های لینک دهنده، دامنه سایت لینک دهنده، وبلاگ و یا وب سایت بودن آن و امتیاز خود آن سایت در گوگل و همچنین تعداد مخاطبی که به سایت شما هدایت میکند بر نحوه امتیاز دهی به بک لینک ها تاثیر میگذارد. در این ویدئو اشاره شده است که یک سایت با ۱۰ بک لینک از سایت های دولتی و یا دانشگاهی و مانند آن از سایتی که از صدها وبلاگ بک لینک دریافت می کند. امتیاز بیشتری دریافت می کند. با توجه به این ویدئو میتوان گفت که کیفیت بک لینک ها بر تعداد بک لینک ها ارجحیت دارد و این یک نکته مهم در تاثیر بک لینک در سئو است.

بک لینک ها اسپم چیست؟

تا کنون برای عبارتی در گوگل در بک لینک ها جستجو کرده اید و در نتایج جستجو با سایتی مواجه شده اید. که بجای ارائه اطلاعات درباره کلمه کلیدی جستجو شده، تبلیغات ساعت و مانند آن را ارائه بدهد؟ این سایت ها با کمک بک لینک اسپم در گوگل رتبه کسب می کنند. ساز و کار این سایت ها به این روش است که در سایت های مانند گوگل ترند عباراتی را که توسط کاربران بیشتر جستجو میشوند، را یافته و بر اساس این واژه ها برای صفحات سایت خود در اینترنت بک لینک ایجاد می کنند.

این روش جزء بک لینک ها روش های کلاه سیاه محسوب میشود و معمولا این سایت ها در بک لینک ها طول عمر کوتاهی در بک لینک ها دارند. برخی از این سایت ها برای جلوگیری از حذف شدن از نتایج جستجو اقدام به خرید چند دامنه با یک سری نام مشابه بک لینک ها می کنند.

این عامل باعث شده است که گوگل هاست هایی را که به این سایت ها خدمات ارائه میدهند، را نیز جریمه کند. بنابراین پیشنهاد میدهیم علاوه بر عدم استفاده از بک لینک های اینچنینی به مشتریان خود نیز اعلام کنید، که اقدام به قرار دادن چنین بک لینک هایی موجب مسدود شدن دامنه آنها در تاثیر بک لینک در سئو خواهد شد.

توجه داشته باشید که سازمان تنظیم مقرارت رادیویی و پلیس فتا در سایت های رسمی خود درج لینک اسپم را مصداق جرم رایانه ای تعریف کرده اند. بنابراین موافق قانون شما نباید از این روش لینک گذاری استفاده کنید. مطمئن باشید که این روش بک لینک گذاری برای شما جز ضرر نتیجه ای به همراه ندارد. روش لینک اسپم تنها توسط سایت های ارائه دهنده محصولات غیر مجاز و قاچاق انجام میگردد.

تاثیر خرید بک لینک این بک لینک چطور میتونه روی رتبه من تأثیر بذاره

بک لینکها و تاثیر خرید بک لینک نه تنها روی رتبه شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو اثر میذارن، بلکه یه جورایی به بهتر شدن رتبه صفحتون هم کمک میکنند. وب رو انگشتای موتورهای جستجویی مثل گوگل، یاهو و بینگ داره میگرده. البته موتورهای جستجوی دیگه هم همین کارو میکنن اما محبوبیت کمتری دارن.

این موتورهای جستجو بعد از یه مدت مشخص سایتتونو میخزن و برای خزیدن از مانکی ها استفاده نمیکنن، بلکه یه چیزایی به اسم اسپایدر یا روبات در تاثیر خرید بک لینک دارن. البته اسپایدارها اینجا مثل همون اسپایدرمن نیستن، بلکه الگوریتم های کوچیکی هستن که از سایت شما بازدید میکنن و در قالب متن میخوننش.

این متن شبیه یه کپی Xerox کامل از سایتتونه که هایپرلینک ها یا بک لینکها توش مستقرند. وقتی اسپایدرها از یه بک لینک عبور میکنند، حتی هایپرلینکهای اون سایت رو هم میخزن. اگه اونجا سه تا بک لینک برای شما باشه، سه تا خزیدن ازشون طلبکار میشید. اینطوری هر چی بک لینکهای بیشتری به شما باشه در تاثیر خرید بک لینک، شانس بیشتری برای گرفتن رتبه خوب دارید.

بک لینک با کیفیت یا بک لینک واقعی چیست 

فرض کنید که یک سایت فروش  یخچال فریز برای تبلیغ خود از سایت های شرکت های سازنده یخچال های موجود در سایت خود بک لینک واقعی تهیه کرده است. مثالا در سایت شرکت سازنده یکی از مارک های معروف یخچال لینک آدرس سایت  بک لینک واقعی به صورت نماینده ما در شهر … درج شده باشد. مسلما چنین بک لینکی از نظر مخاطب و گوگل بسیار با ارزشتر از لینکی است.

که یک وبلاگ به این سایت میدهد. یا تصور کنید که در سایت یک دانشگاه به یک سایت بعنوان رفرنس آموزش فتوشاپ لینک داده میشود. قطعا ارزش این لینک برای موتورهای جستجو و بک لینک واقعی و کاربران بسیار بالا است. بنابراین ارزش خود سایت برای تعیین ارزش لینکهای آن سایت از اهمیت بالایی برخوردار در بک لینک واقعی است.

نکته : بک لینک های Nofollow فاقد ارزش سئو هستند و در این مقاله مورد بحث نیستند.

تعداد کاربرانی که از سایت مبدا به سایت شما مراجعه می کنند یعنی تاثیر بک لینک در گوگل

تصور کنید که یک سایت مربوط به یک عکاسی اقدام در تاثیر بک لینک در گوگل به تبلیغ سایتی با محتوای آموزش روتوش تصاویر در منزل با فتوشاپ می کند. قطعا درصد بالایی از مراجعه کنندگان به سایت عکاسی تمایل بالایی به یادگیری روتوش عکس های خود در خانه دارند. این موضوع تعداد بازدید کننده شما را از سایت لینک دهنده بالا خواهد برد هرچه تعداد کاربرانی که از بک لینک شما به سایت مراجعه می کنند بیشتر باشد. ارزش بک لینک بیشتر خواهد بود. این ارزش تنها از نظر سئو و تاثیر بک لینک در گوگل مد نظر ما نیست. بلکه ارزش بک لینکی که مخاطب بالایی در تاثیر بک لینک در گوگل دارد، از نظر بازاریابی نیز با ارزش تر در  تاثیر بک لینک در گوگل میباشد.

چطور زمان تاثیر بک لینک را تشخیص بدهیم و رایگان و سریع بک لینک بگیریم 

البته روشهای به ظاهر ساده ای هم هستن که البته فقط ظاهرا ساده اند و در واقع سخت در زمان تاثیر بک لینک هستند:

شراکت لینکی: دو تا سایت لینکهای همدیگه رو روی ستون کنار سایت یا روی صفحه اصلیشون قرار میدن.
پست های مهمان: نویسنده ای که پست مهمان مینویسه در زمان تاثیر بک لینک میتونه تو قسمت توضیحات یا زندگینامه نویسنده به سایتش لینک بده. این لینکها هم بک لینک حساب میشن.

ثبت سایت در دایرکتوری ها: یه سری دایرکتوری ها هستن که میتونید مقاله هاتونو اونجا به اشتراک بذارید. بنابراین وقتی اون سایت داره فهرست میشه، مقاله شما هم که به شما لینک شده فهرست میشه. برای پیدا کردن اینجور سایتها میتونید تو گوگل سرچ کنید.
پیوستن به انجمن ها و نظر دادن در سایتها: عضویت در انجمنها هم به همین شکل میتونه به شهرت وبلاگتون در زمان تاثیر بک لینک کمک کنه. نظر دادن هم یه گزینه دیگه است، میتونید تو فرم نظر، URL سایتتونو بذارید. اگه سایتتون فاول باشه میتونید از بخش نظرات تأیید شده هم به خودتون لینک بدید. اما یادتون باشه که هرگز اسپم نکنید، چون شما رو به ناکجا آباد می کشونه.

 

استفاده از خدمات سئو و بهینه سازی سایت ایران تبلیغ پلی به سوی موفقیت
سئو و بهینه سازی سایتخدمات ایران تبلیغ
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۸.۴
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

اصول نامگذاری برند

اصول نامگذاری برند

نامگذاری برند انتخاب یک نام در نام گذاری برند مانند داشتن عدد اکتان بالاتر است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال