خانه / تبلیغ در تلگرام / روش اطلاع رسانی راه اندازی کانال تلگرام وجذب مشتری

روش اطلاع رسانی راه اندازی کانال تلگرام وجذب مشتری

روش اطلاع رسانی راه اندازی کانال تلگرام

راه اندازی کانال تلگرام یکی از سریعترین شیوه برای آگاهی مشتریانتان از آخرین اخبار و مطالب سایت شما و محصولات شما میباشد.در مقاله امروز میخواهیم راه های افزایش اعضای کانال تلگرامی را به شما توضیح دهیم.

 

راه های افزایش اعضای کانال تلگرام

 

۱- انتخاب موضوع مناسب برای راه اندازی کانال تلگرام

ابتدا هدف خود از ساخت کانال مشخص کنید; و به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع کانال و تغییر ندهید; سعی کنید مطالب مرتبط با نام و پیشینه کانال منتشر کنید; تا از ریزش اعضاء جلوگیری شود. مثلاً اگر در کانالی که از اسم و توضیحات آن برمی آید; که یک کانال علمی باشد مطلب طنز یا سیاسی ارسال شود ممکن است; برخی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و کانال را ترک کنند.

همچنین موضوع کانال خود نقش کلیدی در آینده آن دارد; به طور مثال کانال های سرگرمی و حاوی مطالب طنز بهتر از کانالهای تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند;

در واقع صفحات عمومی تر زودتر به تعداد مخاطبانشان اضافه میشود; ولی این به آن معنا نیست که شما حق دارید ; هر محتوایی را به عموم مخاطبانتان ارائه دهید; چراکه پس از مدتی کانال شما تبدیل به رسانه ای بی محتوا میشود; و صاحبان مشاغل یا کانالهای دیگر حاضر به تبلیغ یا حتی عضویت در کانال شما نخواهند بود.

اگر محتوایی ندارید و استعداد داشتن یک رسانه را ندارید بهتر است; وقت خود را صرف استعدادهایتان بکنید ,چراکه تولید محتوا و نظم و جذابیت مهمترین عوامل جذابیت و توسعه یک رسانه است.

۲- تولید و مدیریت محتوای جذاب و ارزشمند

باید اعتراف کنم که بهترین راه جذب مخاطب برای کانال تولید محتوای ارزشمند است; طوری که مخاطبین فعلی کانال مجاب به بازنشر آن در گروه های دیگری که در آنها عضو هستند; شوند و افراد عضو در آن گروه ها با دیدن مطالب بازنشر شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند.

۳- تبلیغ کانال در رسانه های دیگر

یکی از راه های موثر دیگر در افزایش اعضاء کانال انتشار اطلاعات و نشانی URL کانال در وب سایت های اینترنتی است. برای اینکار می توانید با جستجو در گوگل ; و پیدا کردن وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند ;

در آن وب سایت ها اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات کانال خود کنید; مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و … همچنین استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، لاین و تبلیغات در اینستگرام … نیز می تواند تا حدی مفید باشد.

 

۴- تبادل لینک با کانال های پربازدیدتبلیغات موبایلی

راه دیگری که می تواند خیلی سریع به رشد اعضاء کانال تان کمک کند  انجام تبلیغ در کانال های پر مخاطب در خود تلگرام میباشد که اینکار خود به دو روش تبلیغ متقابل و تبلیغ پولی انجام می گیرد.
در روش تبلیغ متقابل (که به مبادله لینک هم معروف است) شما می توانید با مدیر کانال دیگری بر سر این موضوع که شما تبلیغ کانال وی را در کانال خود قرار دهید و در عوض وی نیز کانال شما را در کانال خود تبلیغ کند توافق کنید. کاری که این روزها در بسیاری از کانال ها مشاهده می کنید. البته کانال ها معمولا با تعداد اعضاء برابر تبادل لینک را انجام می دهند.
در روش دوم که مختص کانال های با اعضای بالا میباشد; و مدیران این کانالها با دریافت مبالغی اقدام به تبلیغ کانال شما در کانال خود خواهند کرد. اگر دیده باشید برخی از تبلیغات و کلیپ ها بطور همزمان در چندین کانال تلگرام با اعضای بالا نمایش داده میشود; و شماهم با خود گفته اید کاش تبلیغات ما نیز این چنین منتشر میشد;

 

۵- مدیریت همزمان کانال تلگرام

کانال تلگرام این قابلیت را دارد که چند مدیر (Admin) انتخاب کنید، اگر افراد مورد اعتمادی میشناسید; آنها را ادمین کنید تا به شما در انتشار مطالب کانالتان کمک کنند. با تولید مطالب با کیفیت بیشتر بطبع احتمال انتشار آنها در دیگر گروهها و جذب عضو بالاتر خواهد رفت.

البته سعی کنید ادمین های کانال زیاد نباشند; چون ممکن است از آن طرف بام بیوفتید; و با تولید محتوای زیاد عده ای از اعضاء بدلیل عدم وقت برای چک کردن همه آنها کانال را ترک کنند.

راه اندازی کانال تلگرام

۶- نگه داشتن  عضو جدید

یکی از مهمترین روش های افزایش اعضاء کانال  و راه اندازی کانال تلگرام  آموزش افراد و حفظ ان در کانال است. یعنی شما باید بتوانید درکانال جاذبه ای ایجاد کنید;  که اگر عضو جدیدی به کانال وارد شد به ماندن در کانال تشویق شود. در همه کانال ها همواره جذب عضو وجود دارد; اما در بسیاری از آنها ریزش اعضاء بقدری است; که نتنها رشدی در تعداد اعضاء دیده نمی شود;

بلکه کاهش در تعداد اعضاء قابل لمس می شود. ;تحت هر شرایطی اگر به روش تبادل با کانالهای تلگرامی یا تبلیغات در تلگرام یا اپلیکیشن ها عضو دریافت نکنید;

با گذاشتن پست های متفاوت روزانه کانال شما به مرور دچار ریزش میشود; و البته این ریزش همیشه در حدی متوقف میشود; که به آن حد اعضای وفادار یک کانال میگوییم; که تحت هر شرایطی به محتوای کانال شما نمره ۲۰ میدهند; و این مدل از اعضا در اغلب موارد ۲۰% کل اعضای عمومی یک کانال را شامل میشود .

 

شما می توانید برای افزایش ممبر تلگرام و یا تبلیغات تلگرامی خود و برندسازی محصولات خود از مجموعه ایران تبلیغ خدمات دریافت کنید

 

 

منبع : تبیان

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی افق وب

همچنین ببینید

نکاتی درباره‌ی کانال داری در کانال‌های تلگرام

اگر صاحب کانال‌های تلگرام هستید و می خواهید کانال‌تان مثل کانال‌هایی که ترک می کنید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *