خانه / تبلیغات در گوگل / راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل

راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل

راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل ، از روش های تبلیغاتی آنلاین می باشد که نیاز به دانش فنی و بررسی و تحلیل های مداوم جهت بهینه سازی دارد.

اگر بر این باور هستید که تبلیغ در گوگل (google adwords) به مانند نصب یک بنر در خیابانی پر رفت و آمد است و نیاز به سرکشی مداوم و بررسی ندارد، سخت در اشتباه هستید.

راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل

شروع طراحی تا تبلیغات کاملا قدرتمند در کنار شما هستیم

تبلیغات در گوگل  یکی از موارد مهم بهینه سازی تبلیغ در گوگل ، بهینه سازی کلید واژه هاست. کلیدواژه ها اصلی ترین نقش در برقراری ارتباط مؤثر با مشتری هدف و کسب بازخورد بهتر از تبلیغات  را ایفا می کند. در واقع کلید واژه ها هستند که مشخص می کنند چه کاربرانی می بایست تبلیغ شما را مشاهده کنند و در صورتیکه در انتخاب و بهینه سازی آن ها نهایت دقت را نداشته باشید ، باید گفت که شما  بازخورد مناسبی از کمپین تبلیغاتی خود دریافت نخواهید کرد

راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل

۱-  توقف کلید واژه های کم کارکرد :

بر اساس تجربه ، در بسیاری از کمپین تبلیغاتی درصد زیادی از کلید واژه ها بدون نمایش ، کاربرد و بازخورد می باشند و دلیل این امر تفکرات اشتباه در زمان فعال سازی یک تبلیغ است. برخی از کاربران بر این باورند که باید تا حد ممکن برای یک تبلیغ کلید واژه تعریف کرد ، که متأسفانه باور بسیار اشتباهی است و می توان گفت از اصلی ترین عواملی است که سبب می شود یک تبلیغ کلیکی به بهترین نحو اجرا نشود.
بنابراین پیشنهاد می کنیم تا حد امکان کلید واژه های کم کارکرد ، غیرمؤثر ، فاقد نمایش و کلیک و غیرمرتبط را حتمأ متوقف یا حذف نمایید و تمرکز خود را بر روی کلید واژه هایی قرار دهید که نمره کیفیت و CTR مناسبی دارند و دقیقأ معرف حوزه کاری و فعالیت سایت شما می باشند.

 ۲- استفاده از گزارش search terms  و انتخاب کلمات Negative :

گزارش search terms شامل عبارت هایی است که کاربران با جستجوی آن ها ، تبلیغ شما را مشاهده کرده و بر روی آن کلیک کرده اند. با استفاده از این گزارش می توانید عملکرد تبلیغ خود از نظر کلید واژه ها را بررسی و آن ها را بهینه نمایید. از طریق گزارش search terms به دنبال ۲ موضوع باشید ، مشخص کردن کلید واژه های غیرمرتبط (Negative keywords) و یافتن کلید واژه های جدید و مناسب.

با بررسی گزارش search terms ممکن است عبارت هایی را مشاهده کنید که به هیچ وجه کاربر هدف شما، آن را سرچ نکرده است ، به عنوان مثال در صورتی که حوزه کاری شما در زمینه فروش اینترنتی ساعت های اورجینال و کلید واژه شما “خرید اینترنتی ساعت” است و در این گزارش مشاهده کردید که کاربری با سرچ عبارت ” خرید اینترنتی ساعت فیک” بر روی تبلیغ شما کلیک کرده است ، می بایست کلمه “فیک” را به عنوان Negative keywords برای تبلیغ خود تعریف نمایید.

برای پیشرفت در کسب و کار خود از متخصصین و مشاورین ایران تبلیغ کمک بخواهید

 همچنین از طریق گزارش مذکور می توان دریافت که کاربران با سرچ چه عبارت هایی بیشترین کلیک را بر روی تبلیغ شما داشته اند و در صورتی که آن عبارت جزء کلید واژه های تبلیغ شما نیست ، بهتر است که آن را به تبلیغ خود اضافه کنید. به عنوان مثال  در صورتی که حوزه کاری شما در زمینه فروش تورهای مسافرتی و کلیدواژه شما “خرید تور دبی” است و بیشترین کلیک را عبارت “خرید تور دبی ارزان” برای تبلیغ شما داشته است ، بنابراین این کلیدواژه را به تبلیغ خود اضافه کنید زیرا این کلیدواژه ارزش سرچ بالایی داشته و سبب بهینه تر شدن تبلیغ شما خواهد شد.

 ۳- افزایش ماکزیمم هزینه کلیک برخی از کلمات :

احتمالأ برای شما نیز این موضوع اتفاق افتاده که برخی از کلمات مهم تبلیغ شما نمایش مناسبی در لینک ها و صفحات اولیه جستجوی گوگل ندارند در حالی که این کلمات جزء کلیدواژه های اصلی تبلیغ شما بوده و در صورت افزایش تعداد کلیک آن ها ، فروش شما نیز افزایش خواهد یافت. راه حل این مشکل ، افزایش هزینه کلیک پیشنهادی شما به گوگل برای این کلیدواژه ها است.

با توجه به رقابتی بودن تبلیغ در گوگل ، می بایست دائمأ نمایش کلید واژه های خود را مورد بررسی قرار داده و چک کنید زیرا ممکن است رقبای شما هزینه کلیک های خود را افزایش داده و نمایش تبلیغات شما در صفحه اول ناپایدار شود و یا نمایش به لینک های پایین صفحه انتقال یابد. نمایش یک تبلیغ در لینک های پایین صفحه در برخی از موارد سبب می شود شما از عرصه رقابت با دیگر سایت ها عقب افتاده و این موضوع مسلمأ بر روی فروش شما تأثیر منفی خواهد داشت. بنابراین برای رقابت با دیگران ، تبلیغات کلیکی این کلمات را تا حد امکان و به میزانی که برای شما مقرون به صرفه باشد افزایش دهید.

اهمیت بهینه سازی متن برای تبلیغ در گوگل

راهکارهای برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل

شرکت های بزرگی که به صورت مداوم مبالغ زیادی را صرف تبلیغات در گوگل می کنند همواره به دنبال بهینه سازی تبلیغات خود هستند . آنها پس از هر بار اجرای کمپین تبلیغاتی خود، به آنالیز و بررسی میزان کلیک ها و نرخ تبدیل تبلیغات در گوگل می پردازند و سعی می کنند برای کمپین بعدی خود ، عملیات بهینه سازی را انجام دهند.

زیرا به هر میزان که تبلیغات بهینه شده باشد ، به همان میزان هزینه ای که تبلیغ دهنده باید برای دریافت کلیک پرداخت کند کمتر خواهد بود و طبیعتاً بازدهی و سودی که از تبلیغات خود خواهد داشت به مراتب بیشتر از حالتی است که این متن ها بهینه سازی نشده باشد.

 در پایان لازم میدانم به برخی نکات دیگر که برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل مؤثر است اشاره کنم:

  •  بررسی حالت تطبیق کلیدواژه ها در برخی از مواقع ممکن است دلیل عدم دریافت بازخورد مناسب از یک کلیدواژه ، حالت تطبیق آن باشد. به عنوان مثال ممکن است حالت تطبیق کلید واژه خود را بر روی Exact قرار داده باشید و در این حالت نمایش تبلیغ شما به سرچ آن کلید واژه به طور دقیق توسط کاربر محدود شده است و این درحالی است که اگر حالت کلید واژه شما بر روی phrase ست شده بود ، کلیک های بیشتری را برای تبلیغ شما به همراه داشت.
  •  در انتخاب Negative keywords نهایت دقت را به خرج دهید زیرا محدود کردن نادرست یک تبلیغ باعث ضرر شما خواهد شد.
  •  از انتخاب کلید واژه های مشابه و داری عملکرد موازی تا حد امکان خودداری کنید زیرا این مورد سبب می شود در بررسی و تحلیل میزان بازخورد تبلیغ خود دچار مشکل شوید.
  •  از انتخاب کلید واژه هایی که در صفحات سایت شما وجود ندارند خودداری کنید ، زیرا در این حالت یکی از معیارهای مؤثر بر روی نمره کیفیت را رعایت نکرده و به طبع هزینه کلیک شما نسبت به رقبا افزایش خواهد یافت.
  •  در انتخاب کلید واژه ها ، خود را به جای یک کاربر عادی قرار داده و از انتخاب کلید واژه های بسیار تخصصی که ارزش سرچ پایینی دارند خودداری کنید.

جمع بندی

جمع بندی

تبلیغات در گوگل همانطور که ذکر شد از پر بازده ترین روش های تبلیغاتی است. اما اگر به درستی انجام نشود ممکن است باعث هدر رفتن پول و هزینه شما شود. یکی از خدمات ایران تبلیغ ، تبلیغات در گوگل است. باید خاطر نشان کنیم که در صورت همکاری با تیم حرفه ای تبلیغات گوگل ایران تبلیغ ، تبلیغات شما به رایگان تا حداکثر حالت ممکن بهینه سازی خواهد شد تا نه تنها هزینه ای کمتر بابت هر کلیک پرداخت کنید، بلکه بازدهی بسیار بیشتری از تبلیغات خود داشته باشید.
انواع تبلیغات در گوگل ، انواع تبلیغات کلیکی ، در ایران تبلیغ با کیفیت و کمترین نرخ تبلیغات در کشور از قسمت مشاوره و بازاریابی ایران تبلیغ دنبال می شود.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۸.۴
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی اندیشه شهبازنژاد

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ اندیشه شهبازنژاد هستم به عنوان نویسنده در طراحی سایت و بخش بازاریابی و برندسازی علاقه مند به بخش تبلیغات در صفحات مجازی در خدمت شما میباشم . هدف تمام نویسندگان عزیز این سایت قرار دادن اطلاعات مفید و کارا برای شما کاربران عزیز میباشد.

همچنین ببینید

تبلیغات گوگل و تبلیغات در گوگل ادوردز می تواند درآمدتان را 4 برابر کند

تبلیغات در گوگل ادوردز و تبلیغات گوگل می تواند درآمدتان را ۴ برابر کند

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﺍﺩﻭﺭﺩﺯ ( یا بهتر بگوییم تبلیغات در گوگل ادوردز ) ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻣﺪ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال