خانه / اخبار ایران تبلیغ / چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

چرا باید از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم ،کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند از تأثیرپذیری شبکه‌های اجتماعی برای ارتقای کار خود کمک بگیرند .

این روزها کاملا ملموسه و همه ما میبینیم نحوه ارتباطات کنونی با نحوه تعاملات درگذشته فرق کرده است.

اگر  از شبکه‌های اجتماعی به‌درستی استفاده کنید، به شما در ارتباط با مشتریان خود، گسترش کسب‌وکار و حتی ارتباطی پایدار با مشتریان فعلی کمک خواهد کرد. البته این موضوع را از یاد نبرید که این شبکه‌ها نباید گمراه‌کننده باشند.

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

کاری آسان اما هوشمندانه

به‌خودی‌خود انتشار یک مطلب در شبکه‌های اجتماعی کار سختی نیست، اما باید توجه کنید که کسب‌وکار شما نیاز به یک استراتژی شفاف درزمینهٔ تولید دارد تا مطمئن شوید که زمان را هدر نداده‌اید. چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

نتیجه حضور در شبکه‌های اجتماعی

اگر با برنامه و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، گوگل پلاس، توئیتر و …حضور داشته باشید، نتایج مثبتی برایتان به دنبال دارد.

محصول حضور شما این است که همواره با مشتری در تعامل هستید و او را به سمت وب‌سایت و دیگر کانال‌های ارتباطی خود سوق می‌دهید. این کار تجربه کاربر را دل‌نشین و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد.

مشتری وفادار و راضی، علاقه‌مند‌است به سایت شما مراجعه کند و این مراجعه منجر به فروش محصولات و خدمات شما می‌گردد.

یکی از ثمرات سودمند حضور در بسترهای اجتماعی دست‌به‌دست شدن نام تجاری شما در میان افراد است.

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

ایران تبلیغ با استفاده از کادری مجرب و با تجربه میتواند شما را تا موفقیت همراهی کند برای تحول در کسب و کار و درآمد خود از خدمات تبلیغات در شبکه های اجتماعی ایران تبلیغ استفاده نمایید.

شبکه اجتماعی مناسب خود را بیابید.

شبکه‌های اجتماعی در رونق کسب‌وکار بسیاری از افراد، نقش چشمگیری داشته است، تا آنجا که در حال حاضر، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (social media marketing) از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتالی است.

الزامی است که شما شبکه‌ای را برای تبلیغ کسب‌وکار خود انتخاب کنید که باهدف و نوع کسب درآمد از طریق اینستاگرام

کسب‌وکار شما متناسب باشد. ما برای شما نمونه‌هایی از شبکه‌های اجتماعی محبوب را بیان می‌کنیم و انتخابشان را به شما واگذار می‌کنیم.

اینستاگرام:

شبکه‌ای است که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد. روش کار اینستاگرام بر اشتراک‌گذاری عکس و ویدئوهای کوتاه مبتنی است. اینستاگرام، شبکه‌ای ساده و تأثیرگذار است که می‌تواند اهداف، خدمات، محصولات و پیام کسب‌وکار شما را به گوش دیگران برساند. اینستاگرام، در ایران شبکه ای محبوب است و کسب درآمد در اینستاگرام برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در فروش محصولات و معرفی نام تجاری خود از این شبکه کمک می‌گیرند.

با بازاریابی محتوایی در شبکه ای مانند اینستاگرام به افزایش فروش  و برندینگ  خود کمک خواهید کرد.

توئیتر:

توئیتر به معنی نوک زدن پرنده است. روش کار توئیتر اطلاع‌رسانی سریع است. حتی وب‌سایت‌های خبری و رسانه‌ای هم در بعضی مواقع از توئیتر عقب می‌مانند.کاربران برای اطلاع از اخبار جدید و لحظه‌به‌لحظه رویدادها از شبکه توئیتر استفاده می‌کنند. اطلاع‌رسانی توئیتر بحث‌های سیاسی و رویدادهای مهم ورزشی را پوشش می‌دهد. در توئیتر می توانید بازاریابی محتوایی را اجرا کنید از این رو به مخاطبین مخصوص به حوزه کاری خود دست پیدا خواهید کرد.

فیس‌بوک:

فیس‌بوک از دیگر شبکه‌های اجتماعی قدیمی‌تر است. فیس‌بوک در خارج از ایران بسیار محبوب است و حتی میان‌سالان نیز از کاربران فعال آن به‌حساب می‌آیند؛ اما در ایران قضیه فرق دارد. فیس‌بوک در ایران به علت فیلترینگ چندان محبوب نیست.

خیلی از کاربران ایرانی به استفاده از این شبکه تمایلی نشان نمی‌دهند.

بااین‌وجود از تأثیر این شبکه اجتماعی کهنه‌کار نباید غافل شد.

در این شبکه  اگر بازاریابی محتوایی را به خوبی اجرا کنید، به توسعه کسب و کار خود کمک خواهید کرد..

تلگرام:

بسیاری از کاربران ایرانی از تلگرام استفاده می‌کنند.

تلگرام برای مردم شبکه‌ای محبوب برای کسب درآمد از کانال تلگرام می باشدو

کانال‌های متنوع تلگرام با عملکردهای خاصشان ایرانی را سرگرم می‌کند.

کار با تلگرام و ابزارهایش از دیگر شبکه‌های اجتماعی آسان‌تر است.با استفاده از این شبکه اجتماعی به راحتی میتوانید بازاریابی محتوایی را انجام دهید.

پینترست:

گویی پینترست برای خانم‌های خانه‌دار ساخته شده است، چرا که بیشتر کاربرانش را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. پینترست، فضایی بسیار مناسب برای تبلیغ و معرفی آخرین محصولات و خدمات مرتبط با خانم‌ها است.

موضوعاتی مانند طراحی، مد، سبک زندگی و برندهای پوشاک، بخش وسیعی از فضای پینترست را تصاحب کرده‌اند.

بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی اگر براساس اصول انجام گردد منجر به جذب مخاطبین زیادی در این شبکه ها خواهد شد.

در این قسمت به شما می‌گوییم که برای اینکه پیوند میان بازاریابی محتوایی و شبکه‌های اجتماعی محکم‌تر شوند، باید چه‌کارهایی انجام داد؟

۱ – هدف های خود را شناسایی کنید

همانطور که برای آغاز یک کسب و کار اولین قدم تعیین نوع و شکل فعالیت است ، پس در شبکه های اجتماعی نیز باید بدانید که به دنبال چه هدفی هستید .

شبکه های اجتماعی در رسیدن شما به اهداف کسب و کارتان چه نقشی دارند؟ آیا با کمک آن می خواهید کسب و کارتان را معرفی کنید؟ یا می خواهید با مشتریان بالقوه ارتباط داشته باشید؟ یا وفاداری خود را به مشتریانتان ثابت کنید؟

یک یا دو هدف اصلی را برای کار خود در نظر بگیرید و با توجه به این اهداف در شبکه های ثبت نام کنید. اگر می خواهید هم زمان چندین هدف را با هم به دست بیاورید احتمال دست نیافتن به همه آن ها بیشتر می شود.

۲ – اهدافی را برگزینید که بتوانید همه ی آن ها را بررسی کنید

اهدافی را انتخاب کنید که بتوانید در طی زمان آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

اهداف موفق اهدافی هستند که مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان باشند.

برای مثال اگر هدف شما افزایش دسترسی به مشتریان بالقوه است، باید در هر هفته مشتریان جدیدی را جذب کنید.

یا اگر تمرکز شما بر روی شناخته تر شدن کارتان است باید به دنبال افزایش بازدید در شبکه‌های اجتماعی باشید.

صرف نظر از هدف، زمان را فراموش نکنید. حتی اگر سالانه ۷۵ درصد کسب و کار شما شناخته شده تر باشد باید توجه کنید که بهترین اهداف نیز تاریخ انقضا دارند.

۳ – مشتریان خود را بشناسید

شبکه های اجتماعی موفق توانایی این را دارند که با مخاطبان مناسب ارتباط داشته باشند.

برای انجام این کار باید بدانید که می خواهید چه محدوده ای از مخاطبان را جذب کنید.

اگر کسب و کار شما برای مردان رده سنی  ۲۵-۱۸ سال جذاب است، باید توجه کنید که مطالب و تبلیغات شما برای این گروه از افراد باشد.

پس وقتی محصولات یا خدمات شما مختص محدوده کوچکی از این رنج سنی است؛ تبلیغات برای تمام افراد بین رده سنی ۱۸-۶۵ سال، هدر دادن هزینه و زمانتان است.

۴ – هیچ گاه رقیبان خود را فراموش نکنید

نکته جالب در مورد شبکه های اجتماعی این است که می توانید به صورت نامحسوس رقبای خود را زیر نظر داشته باشید.

چند رقیب خود را انتخاب کنید و فعالیت هایشان را زیر نظر بگیرید.

میزان باز خورد مطالب، لایک‌ها، نظرات یا اشتراک گذاری مجدد آن مطلب را در نظر بگیرید این ها  می تواند نشان دهنده موفقیت آن مطلب باشد. با این بررسی ها می توانید متوجه شوید که چه نوعی از مطالب و سبکی برای شبکه اجتماعی شما و ارتقا کسب و کارتان مناسب است.

اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستید بهتر است لینکدین را فراموش نکنید؛ یا اگر حوزه کاری شما مد و فشن است، بهتر است در پینترست نیز فعال باشید، البته اگر مخاطبین شما ایرانی هستند در حال حاضر بهترین گزینه شبکه اینستاگرام است!

۵ – برای محتوای خود برنامه دقیقی داشته باشید

در نهایت همیشه به یاد داشته باشید که محتوایی ارایه کنید که درجه اول باشد.

محتوای تولیدی شما همیشه ارتباط مستقیمی با کار شما دارد و می توانید از آن برای انتقال پیام و هدف خود به مخاطبان استفاده کنید.

تنها به فروش محصولات خود فکر نکنید بلکه توجه کنید که می توانید محصولات خود را به زندگی مشتریان خود و مشتریان بالقوه اضافه نمایید.

با استفاده ازکمپین ویدئو، راهنما و دیگر آموزش های مختلف به مشتریان خود آنچه که می توانید را ارایه دهید.

۶-منابع تولید محتوا را تعیین کنید

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

منابع تولید محتوا برای رسانه‌ها اجتماعی را از قبل تعیین کنید. منابعی را مدنظر داشته باشید که به‌طور مستمر به شما مطلب تحویل دهد و نوشته‌های قدیمی شما را به‌روزرسانی کند.

لطفاً یا در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید یا اصلاً حساب کاربری نداشته باشید!

اگر دو روز حضور فعال داشته باشید و سه روز خبری از شما نباشد، پیشرفتی در جذب مخاطب نخواهید داشت. حضور نصفه و نیمه شما مخاطب را سردرگم می‌کند.

۷-طرح محتوا داشته باشید.

از اول مشخص کنید که طرح محتوای شما چیست و به چه دلیلی، روی آن شبکه اجتماعی محتوا تولید کنید.

پس از مدتی، طرح شبکه‌های اجتماعی‌تان دستتان می‌آید.

شما باید بدانید هدف از انتخاب این شبکه چیست؟ از چه قالب‌های محتوا باید استفاده کنید؟ مخاطبین شما در این شبکه، دست به چه اقدامات و فعالیت‌هایی می‌زنند؟

۸-به نیازهای مشتریان توجه کنید.

در نظر بگیرید که کدام پیام مناسب کانال شما است.

پیامی را درست کنید که فکر می‌کنید حسابی در میان مخاطبان خاص سر‌و‌صدا به راه بیندازد.

به نیازهای اطلاعاتی مردم در این زمینه بیندیشید.

فکر کنید که برای رفع نیازهای مخاطب چه کمکی از دستتان برمی‌آید.

دراین‌باره فکر کنید که اول متن می‌گذارید، تصویر ‌‌یا ویدئو؟ درباره لحن صحبت‌های خود نیز تصمیم بگیرید. لحن کلی پست‌های شما می‌تواند دوستانه، شوخ طبعانه، محاوره‌ای‌‌ یا تخصصی باشد، دراین‌باره نیز از قبل تصمیم بگیرید.

۸-تناوب و زمان پست گذاری خود را مشخص کنید.

یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که برای بازاریابی محتوایی  می‌توانید انجام دهید، این است که از قبل تصمیم بگیرید که هرچند وقت یک‌بار می‌خواهید محتوایی روی کانال خود منتشر کنید.

در روز چند پست قرار می‌دهید؟ چه ساعتی برای انتشار پست‌های شما مناسب‌تر است؟ در هفته چند پست می‌گذارید؟ و سؤال‌هایی برای نظم دهی به پست گذاری خود، از خودتان بپرسید.

برنامه‌‌ی زمانی تنظیم‌شده شما باید پاسخگوی نیاز شما و مشتریانتان باشد.

بازاریابی محتوایی به یک پشتکار قوی نیازمند است تا به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید.

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

از شروع طراحی تا تبلیغات کاملا قدرتمند در کنار شما هستیم

اقدام سازنده بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی

۱- پست‌هایی درست کنید و آن‌ها را به اطلاعات گرافیکی، کتاب‌های دیجیتالی، اینفوگرافیک و ویدئوهای سایت خود پیوند دهید. لینک محتوای خود را داخل پستتان قرار دهید.

۲- اگر ایده‌ی محتوا کم آورده‌اید، پس به داستان و شوخ‌طبعی روی بیاورید. مخاطبان شما مردم هستند و مردم همیشه دوست دارند بخندند. به قول ست گودین که می‌گوید: ” بازاریابی دیگر سخنرانی درباره وسایل و محصولاتی که ارائه می‌دهید نیست، بلکه داستان‌هایی است که می‌گویید.”

۳- برای محتوای دیگران نیز ارزش قائل باشید.

اگر دیگر متخصصان محتوایی مفید و ارزشمند منتشر کردند، آن را به‌صورت آنلاین با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید و منبعش را با مخاطبینتان در میان بگذارید. این کار به مشتریان نشان می‌دهد که شما علاقه‌مندید تا محتوای ارزشمند و مفید را با دیگران در میان بگذارید و خود را تنها دانای کسب‌وکارتان نمی‌دانید.

۴- قالب‌های بصری به اشتراک بگذارید.

تصاویر ۹۴ درصد بیشتر از محتواهای متنی جلب توجه می‌کنند. محتوای بصری جذاب‌تر است و مانند نوشته یکنواخت نیست. بنابراین، اگر می‌خواهید توجه مخاطب را به خود جلب کنید، در شبکه‌های اجتماعی مختلف از قالب‌های بصری استفاده کنید.

۵- سؤال بپرسید.

سؤال پرسیدن یک راه‌حل عالی برای سرزنده نگه‌داشتن پست اجتماعی شما است.

با مطرح کردن پرسش‌ها، طرفداران شما به آن سؤال پاسخ می‌دهند و از خود بازخورد نشان می‌دهند.

ازآنجاکه رسانه‌ی اجتماعی یک رسانه‌ی یک‌طرفه نیست و قرار نیست فقط محتوا ارائه دهد، سؤال پرسیدن یکی از راه‌های برقراری تعاملات دوطرفه میان شما و مخاطب است.

چرا باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم

حضور در شبکه‌های اجتماعی، مزیت‌های بسیاری به همراه دارد.

به کمک شبکه‌های اجتماعی شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را به دیگران نشان دهید، اطلاع‌رسانی کنید و با افراد جدید آشنا شوید.

یادتان باشد شبکه‌های اجتماعی فقط برای فروش محصولات و گرفتن ایمیل افراد نیست، گاه‌گاهی پستی منتشر کنید و به شخص یا شرکت دیگری اشاره‌کنید.

در شبکه های اجتماعی ، داشتن استراتژی موضوع قابل اهمیتی محسوب می شود و بدون آن نمی توان نتایج عالی از شبکه های اجتماعی بدست آورد! اگر می خواهید کسب و کار خود را وارد شبکه های اجتماعی کنید؛ یا می خواهید به وسیله آن کارتان را توسعه داده و تعاملات بیشتری داشته باشید، این مطلب را دنبال کنید.

نتیجه گیری:

نتیجه گیری:

نتیجه گیری: شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباطات در قرن حاضر به شمار می‌روند و کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند از تاثیر پذیری آن برای ارتقا کار خود کمک بگیرند . اگر  از شبکه های اجتماعی به درستی استفاده کنید، به شما در ارتباط با مشتریان خود ، گسترش کسب و کار و برند سازی و حتی ارتباطی پایدار با مشتریان فعلی شما کمک خواهد کرد. البته این موضوع را از یاد نبرید که این شبکه ها نباید گمراه کننده باشند.

برای مشاوره رایگان به قسمت تماس با ما وبسایت ایران تبلیغ مراجعه کنید.

ایران تبلیغ با استفاده از کادری مجرب و با تجربه میتواند شما را تا موفقیت همراهی کند. برای تحول در تبلیغات خود و استفاده از خدمات کسب درآمد در اینستاگرام ، کسب درآمد از تلگرام ، برند سازی و … اینجا کلیک کنید
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

همچنین ببینید

بازاریابی تاثیرگذار ( قسمت اول : شناخت )

بازاریابی تاثیرگذار یکی از شیوه های بازاریابی است و همانطور که از نام آن پیداست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *