خانه / تبلیغ در تلگرام / شبکه های اجتماعی و چگونگی تاثیر این شکه ها بر زندگی ما

شبکه های اجتماعی و چگونگی تاثیر این شکه ها بر زندگی ما

شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباطات در قرن حاضر به شمار می‌روند و کسب‌ وکارهای مختلف می‌توانند از تاثیر پذیری آن برای ارتقا کار خود کمک بگیرند .

شبکه اجتماعی

عنوان ” شبکه اجتماعی ” در سال ۱۹۵۰ استفاده شد اما رشد درخشان وب سایت های ارتباط جمعی (social networking web sites) مثل مای اسپیس (my space) و فیس بوک، اتفاقی بود که سر و صدای بسیاری به پا کرد و در اثر اینترنت سر زبان ها افتاد. شبکه اجتماعی یک ساختار اجتماعی است که ارتباطات بین فردی را سامان دهی می کند.

شبکه های اجتماعی و چگونگی تاثیر این شکه ها بر زندگی ما

شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر زندگی

شبکه های اجتماعی چقدر محبوب هستند؟

طبق آمار کام اسکور (comscore)، مای اسپیس در سال ۲۰۰۱۷،  ۱۱۴ میلیون بازدید کننده ۱۵ سال به بالا داشته، یعنی در مقایسه با سال ۲۰۱۶، ۷۲  درصد رشد داشته. فیس بوک در همان سال ۲۷۰ درصد رشد داشته یعنی چیزی حدود ۵۲ میلیون بازدید کننده در ماه. طبق آمار آلکسا (Alexa)، از ۲۰ وب سایت پربازدید دنیا، هفت وب سایت از وب سایت های شبکه اجتماعی هستند. اما هرچقدر وب سایت  های ارتباط جمعی رشد می کنند، ترکیب جمعیتی بازدید کننده های آن ها تغییر می کند.

انتخاب مناسب شبکه اجتماعی

بدون شک حضور در شبکه های اجتماعی بیشتر ، برای هر کسب و کاری حائز اهمیت است ولی به شرط آنکه کمیت جای کیفیت را نگیرد . اگر در یک شبکه حضوری پر رنگ و فعال و حساب شده داشته باشید بهتر از آنست که در پنج شبکه فقط حضور داشته باشید .

حال ۵ نکته  که به بهبود استراتژی های شبکه های اجتماعی ما کمک می کند را با هم مرور می کنیم .

چگونه از شبکه های اجتماعی برای رشد کسب و کارمان استفاده کنیم

۱ – هدف های خود را شناسایی کنید

همانطور که برای آغاز یک کسب و کار اولین قدم تعیین نوع و شکل فعالیت است ، پس در شبکه های اجتماعی نیز باید بدانید که به دنبال چه هدفی هستید .

شبکه های اجتماعی در رسیدن شما به اهداف کسب و کارتان چه نقشی دارند؟ آیا با کمک آن می خواهید کسب و کارتان را معرفی کنید؟ یا می خواهید با مشتریان بالقوه ارتباط داشته باشید؟ یا وفاداری خود را به مشتریانتان ثابت کنید؟

۲ – اهدافی را برگزینید که بتوانید همه ی آن ها را بررسی کنید

اهدافی را انتخاب کنید که بتوانید در طی زمان آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. اهداف موفق اهدافی هستند که مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان باشند. برای مثال اگر هدف شما افزایش دسترسی به مشتریان بالقوه است، باید در هر هفته مشتریان جدیدی را جذب کنید. یا اگر تمرکز شما بر روی شناخته تر شدن کارتان است باید به دنبال افزایش بازدید در شبکه‌های اجتماعی باشید

۳ – مشتریان خود را بشناسید

شبکه های اجتماعی موفق توانایی این را دارند که با مخاطبان مناسب ارتباط داشته باشند. برای انجام این کار باید بدانید که می خواهید چه محدوده ای از مخاطبان را جذب کنید. اگر کسب و کار شما برای مردان رده سنی  ۲۵-۱۸ سال جذاب است، باید توجه کنید که مطالب و تبلیغات شما برای این گروه از افراد باشد.

۴ – هیچ گاه رقیبان خود را فراموش نکنید

نکته جالب در مورد شبکه های اجتماعی این است که می توانید به صورت نامحسوس رقبای خود را زیر نظر داشته باشید.

چند رقیب خود را انتخاب کنید و فعالیت هایشان را زیر نظر بگیرید.

آیافعالیت آن ها جدی هستند ؟ آیا مطالب طنز می گذارند؟ آن‌ها چگونه از پس تفاوت های فرهنگی بر می آیند؟ آیا درباره محصولات دیگر نیز صحبت می کنند؟

برای مثال اگر کار شما فروش محصولات و تجهیزات فنی است، آیا رقبای شما بر روی عملکرد محصولات خود تمرکز می کنند یا به صورت ساده عکس هایی خلاقانه از ویژگی های محصولات را منتشر می کنند؟

سبک و شیوه خود را انتخاب کنید. شیوه ای را انتخاب کنید که متناسب با مخاطبان شما باشد و بتوانید به راحتی با آن فعالیت خود را آغاز کنید. فیس بوک، توییتر و اینستاگرام تنها شبکه های اجتماعی فعال نیستند. اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستید بهتر است لینکدین را فراموش نکنید؛ یا اگر حوزه کاری شما مد و فشن است، بهتر است در پینترست نیز فعال باشید، البته اگر مخاطبین شما ایرانی هستند در حال حاضر بهترین گزینه شبکه اینستاگرام است!

۵ – برای محتوای خود برنامه دقیقی داشته باشید

در نهایت همیشه به یاد داشته باشید که محتوایی ارایه کنید که درجه اول باشد. محتوای تولیدی شما همیشه ارتباط مستقیمی با کار شما دارد و می توانید از آن برای انتقال پیام و هدف خود به مخاطبان استفاده کنید. تنها به فروش محصولات خود فکر نکنید بلکه توجه کنید که می توانید محصولات خود را به زندگی مشتریان خود و مشتریان بالقوه اضافه نمایید. با استفاده از فیلم ها، راهنما و دیگر آموزش های مختلف به مشتریان خود آنچه که می توانید را ارایه دهید.

شبکه های اجتماعی و چگونگی تاثیر این شکه ها بر زندگی ما

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

ایران تبلیغ فعال در زمینه های تبلیغات در گوگل ، تلگرام و اینستاگرام جایی مناسب برای پیشرفت کار شما. تبلیغات خوذ را به ایرن تبلیغ بدهید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی الیاس پورمعتضدی

با سلام و خسته نباشید به همه کاربران ایران تبلیغ من الیاس پورمعتضدی دانشجوی رشته برنامه نویسی تحت وب هستم و هدف من تبدیل شدن به یک برنامه نویس full stack است. من در قسمت نویسندگان ایران تبلیغ فعالیت دارم. (تلگرام من)

همچنین ببینید

Advantages of free advertising on Google

مزایای مهم تبلیغات رایگان در گوگل

مهمترین مزیت تبلیغات رایگان در گوگل این است که شما مستقیما با کسانی مخاطب خواهید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *