خانه / تبلیغ در تلگرام / آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد ، کانال تلگرام یکی از این ابزارهاست که اخیراً مورد استقبال بسیاری از کاربران و کسب و کارها قرار گرفته است.

تبلیغ در کانال های تلگرام یکی از این ابزارهاست که اخیراً مورد استقبال بسیاری از کاربران و کسب و کارها قرار گرفته است.

هدف اصلی این کانالها در استفاده تجاری کسب و کارها، اطلاع رسانی از رویدادها،اخبار،محصولات،تخفیفها و … کسب و کار مذکور می باشد؛ اما میزان استقبال از این کانالها به عوامل متعددی وابسته است که می تواند در موفقیت یا شکست کانال سهیم باشد.

حال اگر شما سایت دارید و سایت شما یک یا چند مورد از شرایط زیر را دارد نباید به سراغ ثبت کانال تلگرام بروید ( فریب رایگان بودن و همه گیر بودن کانال تلگرام را نخورید.به این فکر کنید که آیا این کانال می تواند به موفقیت سایت شما کمک کند یا خیر )

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

با ایران تبلیغ همراه باشید

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

کوتاه بودن مدت زمان فعالیت سایت شما

اگر تنها چند ماه از راه اندازی سایتتان می گذرد بهتر است کانال تلگرام نسازید.سایتهای تازه تاسیس مخاطبان وفادار کمی دارند.

کم بودن تعداد بازدیدکنندگان سایت

اگر رتبه سایت شما بالای ۱۵ هزار الکسای ایران است سراغ راه اندازی کانال نروید.

هر چه تعداد بازدیدکننده های سایت شما کمتر باشد احتمال جذب عضو برای کانال شما کمتر خواهد بود.

مثلاً سایتی را مشاهده کردم با رتبه ۴۵ هزار ایران که کانال تلگرام راه اندازی کرده و آن را در صفحه اصلی سایت خود معرفی نموده است! ( توجه داشته باشید که مثلا اگر سایت شما روزانه ۱۰۰۰ بازدیدکننده دارد تمام این ۱۰۰۰ نفر عضو کانال شما نخواهند شد و تعداد بسیار کمی گزینه احتمالی عضویت در کانال شما خواهند بود )

شرح تاثیر شبکه های اجتماعی در سایت

  1. شبکه‌ها‎ی اجتماعی مکان مناسبی برای معرفی سایت‌ها‎ می‎باشند. از طریق به اشتراک گذاری لینک مطالب می‎توان بازدیدکنندگان زیادی را به سمت سایت سوق داد.
  2. در شبکه‌ها‎ی اجتماعی می‎توان محصولات و فعالیت خود را برای کاربران شرح داد تا از این طریق باعث افزایش بازدید کانال  آنها را با کسب و کار خود آشنا نمود.
  3. ساخت صفحات به نام سایت خود در شبکه‌ها‎ی اجتماعی، موجب دیده شدن و در نتیجه افزایش بازدید کنندگان خواهد شد.
  4. بارگذاری پست‌ها‎ و مطالبی متناسب با حیطه فعالیت وب سایت، به معنای معرفی سایت برای کاربران شبکه‌ها‎ی اجتماعی می‎باشد.
  5. برقراری ارتباط مستقیم با طرفداران و کسانی که در شبکه‌ها‎ی اجتماعی با ما در ارتباط هستند منجر به اطلاع یافتن از نظریات، پیشنهادات و انتقادات آنان است. اگر چه این امکان در وب سایت‌ها‎ نیز وجود دارد اما در شبکه‌ها‎ی اجتماعی به علت دسترسی آسان‎تر افراد، کارایی بیشتری دارد و تعامل میان کاربران و مدیران سایت بیشتر می‎شود که این امر به سئو سایت کمک می‎کند.
  6. شبکه‌ها‎ی اجتماعی به طور غیرمستقیم می‎توانند بر روی لینک‌ها‎ تاثیرگذار باشند و میزان ترافیک به سمت وب سایت را نیز افزایش دهند.
  7. قرار دادن مطالب در درون شبکه‌ها‎ی اجتماعی منجر به ایندکس شدن سریع مطلب در موتورهای جستجو می‎شود. (لازم به ذکر است در اینجا بحث از ایندکس شدن است و نه رتبه و صفحه اول). در نتیجه این امر موتورهای جستجو تشخیص می‎دهند که نویسنده اصلی شما هستید زیرا زودتر از سایرین (کپی‏ برداران)، مطلب شما ایندکس می‎شود.

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

ایران تبلیغ با استفاده از کادری مجرب و با تجربه میتواند شما را تا موفقیت همراهی کند. برای تحول درتبلیغات در تلگرام ، افزایش بازدید تلگرام ، کسب درآمد از تلگرام،…با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان متخصصین ما استفاده کنید.

محتوای تجاری و نامناسب،غیر تخصصی و یا اندک

اگر محتوای سایت شما مربوط به خدمات تجاری شما نظیر طراحی سایت، فروش محصولات و … می باشد نمی توانید به طور متمرکز روی انتشار این محصولات در کانال کار کنید ( مگر اینکه مثل دیجی کالا برند باشید! ).

همچنین اگر محتوای شما تخصصی نیست ( مثلاً اخبار و مقالات مربوط به پزشکی یک محتوای تخصصی می باشد ) لذا نمی توان به وفاداری مخاطبان هر چند اندک خود تکیه کنید.وقتی محتوای سایت شما تخصصی و ارزشمند باشد بازدیدکننده های سایت شما همواره پیگیر مطالب جدید سایتتان خواهند بود.

در حالت بعدی، اگر مثلا روزی ۱ مطلب با هفته ای ۴ ۵ مطلب منتشر می کنید پس احتمالاً حرف زیادی برای اعضای کانال تلگرام سایتتان نخواهید داشت!

نداشتن وقت کافی برای مدیریت کانال

شما باید روزانه در ساعات خاصی در کانال خود مطلب منتشر کرده و در فضای گروه های تلگرام، کانال خود را تبلیغ و معرفی نمایید.اگر فکر می کنید چنین زمانی را در اختیار ندارید بهتر است از راه اندازی کانال منصرف شوید.

نداشتن برنامه و استراتژی برای کانال

فرضاً شما کانالی راه اندازی کردید و مخاطبان زیادی هم جذب آن شده اند.

حال برنامه شما برای این کانال چیست؟چه اهدافی را در مدیریت آن دنبال می کنید؟

چه منافعی ( مادی و غیر مادی ) از کانال عاید شما خواهد شد؟

چگونه به این اهداف و استراتژی ها دست پیدا کنید؟

سوالاتی از این قبیل باید پیش از راه اندازی کانال در ذهن شما خطور کرده باشد تا برای آنها پاسخ قابل قبولی در نظر گرفته باشید.

استراتژی بازاریابی سایت شما در کانال تلگرام می تواند به تعیین تاکتیکهای اجراییتان در مدیریت کانال کمک کند و شما را در مسیر مشخصی قرار دهد.

نیاز خدمات سایت شما به مباحثه و تبادل نظر

گاهی نوع خدماتی که در سایتتان و یا توسط شما ارائه می شود به تبادیل نظر مخاطبان نیاز دارد.

مثلا شما وارد کننده نوعی محصولات فانتزی و جدید هستید و اگر این محصولات را در چند گروه ۲۰۰ نفره آگهی در تلگرام کنید بسیار بهتر از یک کانال چند صد نفره است؛ زیرا در گروه کاربران می توانند به طور مستقیم با شما در ارتباط باشند و در مورد محصولات سوال بپرسند  نظرات سایر خریداران را جویا شوند و … اما در تبلیغ محصولات در کانال مانند نمایش محصولات در ویترین مغازه بوده که امکان پرس و جو از محصول و یا لمس آن وجود ندارد!

حرفی برای گفتن ندارید!

صرف داشتن سایت دلیلی برای راه اندازی کانال تلگرام نیست.

اینکه شما تجارت فرش دارید و اتفاقاً بازار خوبی هم دارید دلیل قانع کننده ای برای ساخت کانال برای کسب درآمد در تلگرام نیست.

به این فکر کنید که قرار است در این کانال چه محتوایی به مخاطبان خود ارائه کنید:

عکس جدیدترین فرشها؟

نوسان قیمت فرش؟

نحوه ساخت فرش؟!

آیا واقعاً این محتوا برای مخاطبان شما ارزشمند هستند که بخواهند کانال شما را دنبال کنند؟

عدم حضور مخاطبان و مشتریان احتمالی شما در تلگرام

شما تاجر سنگ های زینتی و ساختمانی هستید و سایت زیبا و حرفه ای هم دارید اما دلیل نمی شود ” کانال سنگهای ساختمانی ”  به عنوان نبلیغات در تلگرام راه اندازی کنید! این خیلی مهم است که مطمئن باشید مخاطبان شما و بازاری که در آن فعالیت می کنید در فضای اینترنت و اپلیکیشنهای اجتماعی جریان دارند.

آیا سایت و خدمات شما به تلگرام نیاز دارد

برای تماس با متخصصین ما اینجا کلیک کنید.

در صورتی که پیام تبلیغ در تلگرام شما دیده شود، و بر روی لینک شما کلیک شود، شما یک بازدید مستقیم بیشتر برای سایتتان خواهد داشت. این بازدید مستقیم، همان “اما” هست. بازدید مستقیم با آی پی های مختلف بسیار بر روی سئوی شما موثر خواهد بود.

ختم کلام

ختم کلام

ختم کلام اینکه چون این سرویس رایگان است و سایتهای دیگر از آن استفاده می کنند در ایجاد کانال سایت خود عجله نکنید.”اولین فرصت” همیشه خوب نیست و گاه باید به دنبال “بهترین فرصت ” بود.زمانی که شرایط سایت شما مناسب شد و به این نتیجه رسیدید که کانال تلگرام می تواند به موفقیت شما و سایتتان کمک کند نسبت به راه اندازی آن اقدام کنید.
ایران تبلیغ با استفاده از کادری مجرب و با تجربه میتواند شما را تا موفقیت همراهی کند. برای تحول در تبلیغات در تلگرام ، افزایش بازدید تلگرام ، کسب درآمد از تلگرام ،…با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان متخصصین ما استفاده کنید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

همچنین ببینید

Getting familiar with click advertising techniques in the telegram

آشنایی با روشهای تبلیغات کلیکی در تلگرام

شاید این سوال برای شما پیش آمده که تبلیغات کلیکی در تلگرام چیست؟ تبلیغات کلیکی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *