خانه / بازاریابی و برندسازی / سهم اپلیکیشن گردشگری از بازار اپلیکیشن ها

سهم اپلیکیشن گردشگری از بازار اپلیکیشن ها

اپلیکیشن گردشگری یکی از انواع اپلیکیشن هاست که امروزه در زمینه ی ساخت اپلیکیشن به آن توجه زیادی می شود. برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

صنعت گردشگری و توریسم

امروزه در مقایسه با قرن های اخیر این صنعت به دلیل بهبود وسایل نقلیه بسیار افزایش یافته و سهم بسیار زیادی از اقتصاد کشورها را شامل می شود و در بعضی از کشورها حتی پایه ی اقتصادی این کشور بر روی گردشگری و توریسم بنا شده است.

در ادامه به برخی از آمار و ارقام ها در صنعت گردشگری توجه نمایید :

سهم اپلیکیشن گردشگری از بازار اپلیکیشن ها

                 ایران تبلیغ | ساخت اپلیکیشن  و بازاریابی آن را به متخصصین ما بسپارید

آمار و ارقام صنعت گردشگری جهانی در سال های اخیر

به جدول زیر در مورد مقایسه ی گردشگری در سال ۲۰۱۴ و ۱۵ توجه نمایید که ۱۰ کشور برتر را نمایش می دهد

 
رتبهکشورقارهگردشگران
وارد شده( ۲۰۱۵ )
گردشگران
وارد شده( ۲۰۱۴ )
تغییر
( ۲۰۱۵ نسبت به
۲۰۱۴ )
( % )
تغییر
( ۲۰۱۴ نسبت به به
۲۰۱۳ )
( % )
۱ فرانسهاروپا۸۴٫۵ میلیون۸۳٫۷ میلیون▲ ۰٫۹▲۰٫۱
۲ ایالات متحده آمریکاآمریکای شمالی۷۷٫۴ میلیون۷۵٫۶ میلیون▲ ۵٫۶▲ ۵٫۰
۳ اسپانیااروپا۶۸٫۲ میلیون۶۴٫۹ میلیون▲ ۵٫۰▲ ۷٫۰
۴ چینآسیا۵۶٫۹ میلیون۵۵٫۶ میلیون▲ ۲٫۳▼ ۰٫۱
۵ ایتالیااروپا۵۰٫۷ میلیون۴۸٫۶ میلیون▲ ۴٫۴▲ ۱٫۸
۶ ترکیهاروپا۳۹٫۵ میلیون۳۹٫۸ میلیون▼ ۰٫۸▲ ۵٫۳
۷ آلماناروپا۳۵٫۰ میلیون۳۳٫۰ میلیون▲ ۶٫۰▲ ۴٫۶
۸ بریتانیااروپا۳۲٫۰ میلیون۳۳٫۰ میلیون▼ ۱٫۰▲ ۴٫۶
۹ مکزیکآمریکای شمالی۳۲٫۱ میلیون۲۹٫۱ میلیون▲ ۹٫۴▲ ۲۱٫۵
۱۰ روسیهاروپا۳۱٫۳ میلیون۲۹٫۸ میلیون▲ ۵٫۰▲ ۵٫۳

رشد توقف ناپذیر گردشگری

صنعت توریسم عملا به طور توقف‌ناپذیری طی دهه‌های اخیر رشد کرده که نشان دهنده قدرت و دوام این صنعت با وجود به وقوع پیوستن شوک‌های مقطعی است. تعداد مسافران گردشگری جهانی از ۲۵ میلیون نفر در کل جهان در سال ۱۹۵۰ به ۲۷۸ میلیون نفر در سال ۱۹۸۰ و بعد به ۶۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ و یک میلیارد و  ۲۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ رسید.

درآمدهای جهانی صنعت توریسم از طریق مقاصد بین‌المللی از ۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۵۰ به ۱۰۴ میلیارد در سال ۱۹۸۰ و بعد از آن به ۴۹۵ میلیارد در سال ۲۰۰۰ و ۱۲۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید.

در سال ۲۰۱۶ ، تعداد کل گردشگران جهانی ۳.۹ درصد یا ۴۶ میلیون نفر نسبت به سال قبل افزایش داشت. این هفتمین سال رشد متوالی بالاتر از حد متوسط بعد از پایان بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ بود. چنین تداومی از رشد قدرتمند ، از دهه ۱۹۶۰ تا به حال به ثبت نرسیده بود.

آمار و ارقام گردشگری ایران در سال های اخیر

آمارهای جداول سازمان جهانی گردشگری در مورد ایران که در ردیف کشورهای آسیای جنوبی جای گرفته ، نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۰ ، چیزی نزدیک به ۳ میلیون نفر ( ۲ میلون و ۹۳۸ هزار نفر ) از دیگر کشورهای جهان وارد کشور شده‌اند که این تعداد در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب به ۴.۹۶۷ میلیون و ۵.۲۳۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده که به ترتیب رشد ۴.۲ و ۵.۴ درصدی را نسبت به سال‌های پیش از خود نشان می‌دهد. با این حال ، در سال ۲۰۱۶ تعداد توریست‌های ورودی به ایران به رقم ۴.۹۴۲ میلیون کاهش پیدا کرد که نشانگر افت ۵.۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ است که البته باز هم عدد کوچکی نیست !

ایران طبق این آمار و ارقام در جایگاه سوم خاورمیانه پس از عربستان ، امارات و مصر قرار میگیرد.

اپلیکیشن گردشگری و صنعت توریسم

اپلیکیشن گردشگری از دسته اپلیکیشن هایی است که می تواند در صورت برنامه نویسی صحیح ، امکانات مورد نیاز افراد و به روز بودن دائمی و … بسیار کارآمد برای گردشگران و درآمدزا برای توسعه دهندگان باشد.

قسمت های مختلف اپلیکیشن گردشگری

در ساخت اپلیکیشن گردشگری با توجه به قسمت های اصلی و سلیقه ای می توان گزینه ای زیادی را قرار داد که ما در ادامه به برخی از اصلی ترین این موارد اشاره می کنیم :

اماکن دیدنی در ساخت اپلیکیشن گردشگری

هدف اصلی یک گردشگر دیدن اماکن زیارتی ، تفریحی و … یک منطقه می باشد. پس هدف اصلی اپلیکیشن شما بایید با هدف اصلی یک گردشگر از انجام فعالیت او یکسان باشد. پس ساخت اپلیکیشن موبایل شما باید بر توضیح و تشریح دقیق اماکن دیدنی با جزئیات راه و رسیدن به منطقه ی موردنظر باشد تا رضایت کاربران را به همراه داشته باشد.

غذاخوری در ساخت اپلیکیشن گردشگری

یکی از سه نیاز اصلی انسان ها خوراک است ! علاوه بر این که گردشگران نیاز به غذاخوری دارند تا خود را سیر کنند شاید برخی از آن ها ( که تعداد کمی را شامل نمی شوند ) بخواهند غذاهای محلی یک منطقه را تست کنند. پس در ساخت اپلیکیشن گردشگری خود به غذاخوری ها و جزئیات غذاهای آن توجه کنید.

محل خواب در ساخت اپلیکیشن گردشگری

این مورد بستگی به ذائقه ی افراد دارد و بستگی به نوع مسافرتی که انجام می دهند. ممکن است برخی از افراد با خانواده و با ماشین شخصی و یک چادر مسافرتی به راه بیفتند و از شب ماندن در چادر لذت ببرند اما عده ی زیادی نیز هستند که شب را در هتل ها و مهمان خانه ها سپری می کنند. برای گروه دوم در مواقعی امکانات هتل بسیار مهم می باشد و به مذاقشان خوش می آید که این امکانات را قبل از ورود به هتل بدانند و با اطلاعات کافی پا به هتل مورد نظر بگذارند.

دیگر اطلاعات در ساخت اپلیکیشن گردشگری

برخی از اطلاعات مفید که می تواند اپلیکیشن شما را متمایز کند در اپلیکیشن قرار دهید. به عنوان مثال در مورد پول رایج مکان مورد نظر ، محل هایی که می توان پول را تبدیل کرد ( صرافی ها ) ، محل های خرید سوغاتی ، توصیه های مفید و …

شما خود را جای یک گردشگر گذاشته و نیازهای او را بسنجید. این گونه می توان تقریبا اکثر نیاز های او را فهمید و ساخت اپلیکیشن گردشگری خودتان را از هر ضعف و کمبودی عاری سازید.

چرا و چگونه اپلیکیشن گردشگری درآمد زاست

۱- فروش اپلیکیشن

ابتدا ساده ترین روش درآمدزایی اپلیکیشن گردشگری فروش آن است ولی با تعداد زیاد اپلیکیشن های گردشگری اگر بخواهید فروش اپلیکیشن موبایل شما برای شما سودآور باشد باید بازاریابی خوبی برای آن انجام دهید و بسیار روی جزئیات و متمایز بودن آن برنامه ریزی کنید.

۲- پرداخت درون برنامه ای

به گونه ای دیگر می توانید اپلیکیشن را به صورت رایگان توسعه دهید و برای برخی از امکانات آن پرداخت درون برنامه ای انجام دهید.

۳- سفارش ثبت اماکن

دو مورد گفته شده برای تمامی اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود ولی حال برای شما قسمتی را شرح می دهیم که باعث تمایز این اپلیکیشن می شود.

شما می توانید اپلیکیشن خود را توسعه دهید و پس از این که کاربران زیادی را جذب کردید بنشینید و برای درآمدزایی پا روی پا دیگر بگذارید و منتظر تماس بمانید !

پس از انتشار و همه گیر شدن آن قطعا رستوران ها ، هتل ها ، مراکز خدماتی و … می خواهند در لیست اماکن موجود در اپلیکیشن شما قرار گیرند و برای آن و تشریح جزئیات خدمات خود حاضر به پرداخت هزینه به شما می باشند. این قسمت شاید جذاب ترین قسمت ساخت اپلیکیشن موبایل در زمینه ی گردشگری باشد. البته همینطور کخ منتظر تماس بمانید کافی نیست و بهتر است یک لیست از اماکن و مواردی که این اماکن و مدیران آن ها را به حضور در اپلیکیشن شما راغب می کند را حاضر کرده و به هر صورت که مایلید برای مدیران ارسال کنید و یا حضوری به ملاقات آن ها بروید و سپس پا روی پا بگذارید.

سخن پایانی در مورد بازاریابی اپلیکیشن و ساخت آن

در مواردی که در قسمت چگونی درآمدزایی اپلیکیشن گردشگری اشاره شد ما به شما گفتیم که برای انتشار آن نیاز به بازاریابی اپلیکیشن خود دارید تا همگان از روش های مختلف با آن آشنا شوند و بتوانید از آن کسب درآمد کنید. قاعدتا اگر این کار به نحو درستی انجام شود سرمایه گذاری اندک شما در این راستا در مقابل سود حاصله عددی ناچیز را شامل می شود.

پیشنهاد ما به شما این است که کسب و کار خود را از ابتدا قوی آغاز کنید تا با پایه های محکم تری پیش بروید. ساخت اپلیکیشن را به افراد متخصص بسپارید و با صرف این هزینه علاوه بر اینکه اپلیکیشن شما به صورت تخصصی و طبق سلیقه ی شما ساخته می شود تمایز این اپلیکیشن با دیگر اپلیکیشن ها به وضوح باعث جلب رضایت کاربران می شود.

تیم متخصص ، حرفه ی و با تجربه این ایران تبلیغ برای مشاوره در مورد ساخت اپلیکیشن و بازاریابی در خدمت شماست.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی با مطلبی مفید و البته کاربردی در خدمت شما همراهان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال