خانه / اخبار ایران تبلیغ / حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل با یک طرح و ایده جدید

حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل با یک طرح و ایده جدید

حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل با یک طرح و ایده جدید انجام شد.شرکت گوگل به تازگی طرح جدیدی برای حذف واترمارک‌های مختلف ارائه داده است.

واترمارک‌ها و تبلیغات متنی تصاویر

یکی از راه هایی که عکاسان و وب سایت های فروش عکس برای جلوگیری از سوء استفاده افراد از تصاویر نمونه موجود در سایت استفاده می کنند قرار دادن متن و یا نشانه ای به صورت کم رنگ بر روی تصاویر به نام واترمارک (watermark) است.
حذف واترمارک نیاز به دانش نرم افزارهای ویرایش عکس نظیر فتوشاپ دارد و در صورت پیچیده بودن واترمارک استفاده شده، کاری زمان بر و دشوار می باشد، همچنین در بیشتر موارد ممکن است بخش هایی از تصویر که در پشت واترمارک قرار بوده اند بعد از ویرایش آسیب ببیند.

اینگونه تصاویر به این دلیل دارای واترمارک هستند که مشخص شود ابتدا چه کسی این تصاویر را منتشر و یا از آنها استفاده کرده است. به این ترتیب سایتی که تصویری را برای اولین بار منتشر می‌کند حس مالکیت به آن دارد و خوشایندش نیست که سایتی دیگر آن تصویر را به نام خود ثبت کند.

حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل با یک طرح و ایده جدید

الگوریتم گوگل و شناسایی الگوی واتر مارکها

بر اساس گزارشی که گوگل منتشر کرده، این شرکت با بررسی محل قرارگیری واترمارک‌ها در تصاویر مختلف به الگوریتم جدیدی دست یافته است که به وسیله آن می‌توان بدون استفاده از نرم‌افزار فوتوشاپ و یا هر نرم‌افزار ادیت دیگری، واترمارک را از روی تصاویر حذف کرد. اگرچه در هر صورت ممکن است تصویر اصلی آسیب ببیند اما  گوگل اعلام کرده است استفاده از این الگوریتم در زمان  صرفه جویی می‌کند.

حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل با یک طرح و ایده جدید

در روش معرفی شده الگوریتم گوگل با بررسی تعداد زیادی از تصاویر سایت الگوی واترمارک آن سایت را شناسایی کرده و بدین ترتیب می تواند با انجام محاسبات ریاضی آن را بدون آسیب زدن به تصویر اصلی و تنها در چندثانیه حذف نماید. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید نتایج کسب شده توسط این الگوریتم قابل قبول بوده و می تواند تهدیدی جدی برای قوانین کپی رایت در زمینه عکاسی باشد.

حذف واترمارک‌ها و تبلیغات متنی توسط گوگل

اما محو کردن این واترمارک‌ها یا نشانه‌ها کاری زمان‎بر است. معمولا از فوتوشاپ برای از بین بردن اینگونه تبلیغات تصویر استفاده می‌شود که البته کاری سخت است و احتمالا تصویر اصلی ضربه خواهد خورد. به همین دلیل شرکت گوگل الگوریتم جدیدی برای حذف واترمارک‎ها ارائه داده است.

منابع: باشگاه خبرنگاران جوان- بهترین ها

با ایران تبلیغ همراه ما باشید.

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سمیه یوسفی

دارای مدرک کارشناسی شبکه هستم ولی بیشتر علاقه مند به دنیای سایت و طراحی سایت و هر زمینه و شاخه ای در رابطه با سایت میباشم و مدرک کاردانی هم سخت افزار می باشد

همچنین ببینید

تعریف لای فای و تفاوت آن با وای فای

تعریف لای فای و تفاوت آن با وای فای

لای فای دسترسی به اینترنت و انتقال اطلاعات به وسیله نور را برای ما فراهم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *