خانه / بازاریابی و برندسازی / آموزش تدوین برنامه تبلیغاتی در کسب و کار

آموزش تدوین برنامه تبلیغاتی در کسب و کار

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم به آموزش تدوین یک برنامه تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار و تجارت بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه تبلیغاتی

برنامه تبلیغاتی مجموعه ای است از مراحل یا گام های دقیق و حساب شده، که به روش های علمی وحرفه ای تدوین می شود. یک هدف از تدوین برنامه تبلیغاتی این است که بتوان نتایج تبلیغات را پیش بینی کرد. بدین ترتیب، تولیدکننده کالا خواهد توانست از برنامه ای پیروی کند که بیشترین و بهترین نتیجه را برای وی فراهم سازد.

آموزش تدوین برنامه تبلیغاتی در کسب و کار

مراحل برنامه تبلیغاتی

برنامه تبلیغاتی را می توان به چند مرحله تقسیم کرد که یک راه آن تقسیم به ۹ مرحله است، به ترتیب زیر:

تحلیل موقعیت و پژوهش بازار

اولین مرحله برنامه، ارزیابی بازار یا بازارشناسی است. بدین منظور باید یک تحلیل دقیق و جامع از بازارشناسی انجام گردد. با استفاده از این اطلاعات، استراتژی مناسبی برای تبلیغات و به ویژه برای مرحله دوم به دست می آید. بازارشناسی دانشی است که در مواردی یک مبحث از تبلیغات و یک مرحله از برنامه تبلیغاتی محسوب می شود اما گرایش دیگری نیز وجود دارد که در آن بازارشناسی، دانشی است که تبلیغات در درون آن انجام می شود. این گرایش هنگامی قابل توجه است که برنامه تبلیغاتی کوچک باشد.

تعیین هدف های تبلیغات

در این مرحله هدف های تبلیغاتی تعیین می شود. هدف های تبلیغات در واقع فعالیت هایی هستند که برای دست یافتن به هدف های بازارشناسی مرحله نخست برنامه انجام می شوند.

تنظیم بودجه تبلیغات

پس از تعیین هدف های تبلیغات، شرکت باید به تنظیم و تخصیص بودجه تبلیغات برای هر محصول بپردازد .نقش تبلیغات، ایجاد تقاضا برای یک محصول است .شرکت می خواهد پول موردنیاز برای نیل به هدف فروش را هزینه کند. تنظیم بودجه تبلیغات، کار آسانی نیست .تعیین بودجه به میزان کمتر از حد موردنیاز و صرف بیش از حد منابع مالی برای تبلیغات، هر دو می تواند خطرساز و ضربه زننده باشد.

راهبرد تبلیغات

راهبرد تبلیغات، دو عنصر اصلی را پوشش می دهد: آفرینش پیام های تبلیغاتی و گزینش رسانه های تبلیغ. در گذشته اکثر شرکت ها، تدوین و توسعه پیام ها و انتخاب رسانه ها را مستقل از هم انجام می دادند . طرح ریزی رسانه ای، اغلب امری ثانویه نسبت به فرایند آفرینش پیام تلقی می شد .نخست، واحد خلاقیت، آگهی را تولید می کرد، سپس واحد رسانه ها بهترین رسانه برای انتقال آگهی ها به مخاطبان مقصد را انتخاب می کرد .جدایی این دو کارکرد، غالباً موجب ناهماهنگی بین عوامل تولید پیام و طرح ریزان رسانه ای می شد. امروزه، پراکندگی و گستردگی رسانه ها، افزایش شدید هزینه های رسانه ای و توجه بیشتر به راهبردهای بازاریابی، موجب افزایش اهمیت طرح ریزی رسانه ای شده است.

ارزیابی تبلیغات

برنامه تبلیغاتی به طور معمول باید امکان ارزیابی تأثیرات ارتباطی و تأثیرات بر فروش، هر دو فراهم سازد .تبلیغ کننده می تواند با استفاده از روش های آزمایشگاهی یا میدانی به اطلاعات مربوط به نوع نگرش مخاطبان نسبت به آگهی های مختلف و تأثیر هر یک از آنها بر رفتار خرید مصرف کنندگان، دسترسی پیدا کند و پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده، تصمیمات بهبودبخش درباره محتوا یا ساختار پیام ها، تغییر رسانه ها و دیگر عناصر مربوط به راهبرد تبلیغات را اتخاذ کند.

روشی سریع برای تدوین برنامه تبلیغاتی موثر

آموزش تدوین برنامه تبلیغاتی در کسب و کار

برای موفقیت در تدوین برنامه تبلیغاتی همواره نیاز به مشاوره با افرادی خبره خواهید داشت، لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدماتی همچون مشاوره تبلیغات، تبلیغات تجاری، تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی آنلاین، تبلیغ در گوگل، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغ در تلگرام و غیره در خدمت شما هستند.

پس فرصت را از دست ندهید و اینجا کلیک کنید.

باتشکر از همراهی شما با تیم ایران تبلیغ

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *