خانه / بازاریابی و برندسازی / روشی موثر در افزایش قدرت نفوذ تبلیغات تجاری

روشی موثر در افزایش قدرت نفوذ تبلیغات تجاری

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد بررسی قدرت نفوذ تبلیغات تجاری در دنیای کسب و کار را داریم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با روشی موثر برای افزایش نفوذ تبلیغات تجاری آشنا شوید.

تعریف تبلیغات

تبلیغات به عنوان یک علم جدید، عمری کمتر از یک قرن دارد. از زمانی که این دانش وارد حوزه تدریس و تحقیق دردانشگاه ها شد، تعاریف متفاوتی برای آن تدوین گردیده است، وجه مشترک همه این تعاریف، تلاش برای شناساندن کالاو خدمت به مخاطبان و مشتریان است که با ابزارها و از طریق روش های گوناگون انجام می شود.

تبلیغات، نوعی ارتباط از طریق رسانه های جمعی است. ارتباطاتی را می توان تبلیغات نامید که:

  • هزینه آن پرداخت شده

می کوشد مخاطب را قانع کند. تبلیغات به منظور متقاعد کردن و مؤثر بودن باید پیام مورد نظر را به مخاطب ابلاغ نماید. به عنوان نمونه اگر تبلیغات می کوشد کالای خاصی را تبلیغ کند، باید مخاطب را متقاعد کند که به خاطر دلایل کاربردی یا عاطفی باید آن محصول را بخرد.

روشی موثر در افزایش قدرت نفوذ تبلیغات تجاری

  • به مخاطب منتقل شود

تبلیغات نوعی ارتباط دوسویه است. وقتی پیامی می فرستید، مخاطب باید آن را دریافت کند. هر دریافت کننده می تواند تبلیغات را به نحو دلخواهش تعبیر نماید. او باید بداند که توانایی چنین تفسیری را دارد و می تواند پیام را بپذیرد و یا نادیده بگیرد و یا علیه آن اعتراض کند.

درحقیت مصرف کنندگان اغلب بیش ازحد تصورشان قدرت تعیین محتوایتبلیغات را دارند.

تبلیغات مسئولیت پذیر چیست

قالب سازی های فرهنگی و ارایه نمودهای زیبایی اغلب ثمره دروازه بان های رسانه ای نظیر شرکت های تبلیغاتی است، اما اعتراض های افراد ناراضی دروازه بان های رسانه ای را ناگزیر ساخته، مسئولیت پذیرباشند و درباره نتیجه استراتژی های تبلیغاتی شان تجدید نظر کنند، پس شما پیش از هرچیز باید به محتوای تبلیغات فکر کنید و بدانید مقصودتان چیست و می خواهید چه پیامی به مردم انتقال دهید.

شرکت های تبلیغاتی باید فراتر از محتوای ودرآمد بیندیشند و ببینند برای چه کسانی تبلیغ می کنند و چه کسانی تحت تأثیر پیام های تبلیغاتی شان قرارمی گیرند؟

اما اثرات منفی قابل ملاحظه ای نیز وجود دارد که روی جامعه تأثیرمی گذارد. یکی از آن اثرات منفی که نائومی ولف در کتابش با عنوان افسانه زیبایی توصیف کرده، پیام کوته بینانه تبلیغات درباره ایده آل زیبایی معاصراست.

ولف از رسانه ها عموماً به خاطر ارایه توهمات بی عیب و نقص و غیر واقع بینانه درباره زیبایی انتقاد می کند. این توهمات مربوط به کمال گرایی دست نیافتنی روی زنان تأثیری منفی برجا می گذارد، زیرا آنها را دعوت به مقایسه واقعیت بهبود نیافته شان با افسانه زیبایی روتوش شده مانکن ها می کند.

قدرت نفوذ تبلیغات تجاری

مطالعات اخیر نشان می دهد تصاویر رسانه ای می تواند حس خودباوری مردم را تضعیف کند. قدرت مثبت و منفی تبلیغات دکتر ایچ ساندیج، تبلیغات را نوعی از ارتباطات تعریف می کند که ارتباطگر می تواند ماهیت پیامش را کنترل کند و آن را به مخاطبان خاص یا عام با هزینه ای بسیار اندک انتقال دهد.

دکترساندیج می گوید آزادی آگهی دهندگان در خلق چنان پیام هایی بدون ترس از تحریف توأم با توزیع سراسری این پیام ها به آنها قدرت فوق العاده ای جهت اعمال نفوذ روی افکار و کردار جامعه می بخشد.

می توان از چنین قدرت و کنترلی جهت بهبود جامعه یا سوء استفاده آسان از  سال پیش ، دکتر ساندیج نفوذ نیرومند تبلیغات را روی اقتصاد و فرهنگ ۵۰ آن بهره گرفت. بیش از دنیا پیش بینی کرد.

روشی موثر در افزایش قدرت نفوذ تبلیغات تجاری

وی درسال ۱۹۵۱، بخصوص نگران نفوذ تبلیغات روی چهار مقوله بود:

  • مصرف گرایی کلان
  • اختصاص منابع
  • تحریک تنوع محصول
  • قیمت های اجناس

حامیان تبلیغات همچنین اظهار می دارند که تبلیغات جنبه های مثبت اجتماعی اضافی نیزدارد. آنها می گویند تبلیغات به مصرف کنندگان آموزش می دهد و آنها را برای تصمیم گیری های خرید آگاه می سازد.

تبلیغات چه موقع تأثیر منفی دارد؟ هنگامی که به فرد دیکته می کند چه کار انجام می دهد. پیام های تبلیغاتی هرگز نباید جایگزین عقل سلیم گردد.

روشی موثر در افزایش نفوذ تبلیغات تجاری

برای موفقیت در افزایش نفوذ تبلیغات تجاری نیاز به مشاوره با افرادی متخصص خواهید داشت، لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدماتی همچون مشاوره در زمینه های تبلیغات دیجیتالی، تبلیغ در تلگرام، تبلیغ در اینستاگرام و غیره در خدمت شما هستند.

با تشکر از همراهی شما با تیم ایران تبلیغ

۲ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

معرفی ارزشمندترین برند های دنیا از سوی شرکت Finance

شرکت مشاوره برندینگ فایننس به تازگی فهرستی از ارزشمندترین برند های دنیا در سال ۲۰۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *