خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است

بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است

بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است ، گزینه های بازاریابی زیادی برای مالکان کسب و کار امروزی وجود دارد.

رویکرد بازاریابی‌ که در پیش می گیرید می تواند تاثیر شگرفی بر شرکت شما و شهرتی که به دست می‌آورید ، بگذارد. هر وقت در مورد بازاریابی با کسی صحبت می کنید ، حتما بحث بازاریابی آنلاین و آفلاین پیش خواهد آمد. آنها دو رویکرد کاملا متفاوت هستند ، اما آیا نتایج متفاوتی از هر کدام از آنها حاصل می شود ؟ پاسخ به این سوال خیلی مشخص نیست ؛  پس اجازه دهید دو گزینه روی میز را با هم بررسی کنیم.
بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است
تمام جنبه های تبلیغاتی و رشد و توسعه در راه برندسازی و برندینگ با ایران تبلیغ در دست شما خواهد بود

همانطور که می دانید بازاریابی آنلاین و آفلاین دو رویکرد کاملا متفاوت با یکدیگر دارند و میتوان گفت که حتی در دو جبهه قرار دارند اما آیا نتایج متفاوتی از هرکدام حاصل میشود ؟ و اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است ؟ در ادامه قصد داریم این دو نوع بازاریابی را بررسی کنیم و به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.

بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است

بازاریابی آنلاین در کسب و کار

حدود ۱۰ سال است که بازاریابی آنلاین به عنوان یکی از ابزارهای فروش مورد استفاده قرار گرفته است و میتوان گفت که بازاریابی آنلاین در ابتدای راه است ، ویژگی ها و انواع مختلفی دارد که هنوز به طور کامل و گسترده شناخته نشده اند و شاید به شکل درستی هم مورد استفاده قرار نمی گیرند.

بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است

تمامی موارد روز نتورک مارکتینگ ایران در دستان ایران تبلیغ !

مزایای بازاریابی آنلاین

۱- امروزه ۳ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند درنتیجه شما میتوانید با بازاریابی آنلاین جمعیت زیادی را در داخل و خارج از کشور در مدت زمانی کوتاه مورد هدف قرار دهید و توجه آنها را به خودتان جلب کنید.
۲- در بازاریابی آنلاین دست شما بسته نیست یعنی میتوانید از هر رسانه ای شامل متن ، تصویر ، GIF و ویدئو برای جلب توجه کاربران استفاده کنید.
۳- از طریق بازاریابی آنلاین به راحتی میتوانید اطلاعات مصرف کنندگان را جمع آوری کنید و کمپین های تبلیغاتی متمرکزی را ایجاد کنید.

اشتباهاتی که در بازاریابی آنلاین باید از آنها دوری کنید :

۱- ارسال بیش از حد در شبکه های اجتماعی و تبدیل کردن پست ها به اسپم ، این کار مخاطبان را فراری می دهد.

۲- عدم رعایت مسائلی که در ارتباط با سئو (بهینه سازی) وب سایت می باشد.

۳- کپی کردن کلمات کلیدی و هشتگها در تمامی ارسال ها.

بازاریابی آنلاین ۷ زیر شاخه اساسی زیر را شامل می شود :

۱) سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

۲) بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM

۳) بازاریابی محتوایی

۴) بازاریابی شبکه های اجتماعی

۵) تبلیغات کلیکی یا PPC

۶) بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

۷) بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

از بین این موارد ، احتمالا سئو شناخته شده ترین نام در بین تمام کانال های بازاریابی آنلاین است. سئو به معنای بهینه سازی محتوا به منظور بهبود رنک آن در نتایج جستجو (گوگل) برای کلیدواژه ای خاص است.

نکته های مهم در بازاریابی آنلاین

هزینه بازاریابی اینترنتی آنلاین نسبت به هر زمان دیگری ارزان‌تر شده است. به سادگی می‌توان یک وب‌ سایت طراحی یا یک کمپین سئو راه‌اندازی کرد و حتی می‌توان این کارها را به یک شرکت متخصص سپرد. بازاریابی آنلاین یک صنعت بزرگ است که هنوز جای پیشرفت دارد. البته افراد زیادی هستند که به دلیل جدید‌بودن این نوع بازاریابی علاقه‌ای به آن ندارند یا با شک و تردید از آن استفاده می‌کنند.

اما این افراد دچار اشتباه بزرگی شده‌اند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ تیم‌های حرفه‌ای بازاریابی آنلاین استخدام کرده‌اند تا از نتایج خارق‌العاده این نوع بازاریابی بهره‌مند شوند. و برخی از شرکت‌ها نیز فکر می‌کنند تنها با ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام تمام تلاششان را برای بازاریابی آنلاین کرده‌اند ؛ در حالی که اینطور نیست و باید از گستره وسیع این نوع بازاریابی به نفع خود بهره ببرند.

هرچند آنلاین مارکتینگ شامل بخش های مختلفی است اما این بخش ها عملا از هم جدا شدنی نبوده ، و با هم اشتراکاتی دارند. محتوا عضو جاری در تمام این بخش ها است و کپی رایتینگ مهارتی است که بدون شک هنگام راه اندازی کمپین های مختلف به آن نیاز خواهید داشت.

بازاریابی آنلاین همان اهداف بازاریابی سنتی را دنبال می کند. تولید لید و افزایش Awareness. آنلاین مارکتینگ یا کمپین تبلیغاتی بسیار ابزار محور و نیازمند اندازه گیری است. از ابزارهای عمومی تر مانند گوگل آنالیتیکس تا ابزارهای هوش تجاری یا Business Intelligence برای تحلیل های پیچیده تر.

بازاریابی آفلاین در کسب و کار

بازاریابی آفلاین از زمانی که فرآیند خرید و فروش در بین جوامع انسانی آغاز شد بین مردم وجود داشته است و در هر کسب و کاری هم میتوان از آن استفاده کرد.

بازاریابی آنلاین یا آفلاین کدام برای کسب و کار شما مناسب است

تیم ایران تبلیغ از ابتدا با تعیین هدف و پلان تبلیغاتی کوتاه ترین راه به سمت هدف را به شما نشان دهد.

مزایای بازاریابی آفلاین

۱- با بازاریابی آفلاین به راحتی میتوانید با افرادی که در زمینه اینترنت سر رشته ای ندارند مانند افراد سالمند و با آن آشنا نیستند که تعداد آنها محدود است بهتر در ارتباط باشید.
۲- به راحتی میتوانید با مشتریان محلی در ارتباط باشید و به آنها دسترسی داشته باشید.
۳-از طریق بازاریابی آفلاین میتوانید یک بازاریابی شخصی سازی شده را برای خود ایجاد کنید و رویکردی مستقیم داشته باشید.

اشتباهاتی که باید در بازاریابی آفلاین از آن دوری کنید :

۱- کاهش تبلیغات به دلیل هزینه ی بالای تبلیغات در تلوزیون و بیلبوردها
۲- تلاش برای جلب توجه جامعه به کسب و کار و محصولاتتان ، چون در این نوع بازاریابی تمامی جامعه هدف شما نیست و تنها تعداد محدودی از افراد که به اینترنت آشنایی ندارند مورد هدف شما هستند و تنها میتوانید نظرات آنها را به خود جلب کنید.

نکته های مهم درباره بازاریابی آفلاین :

هزینه بازاریابی اینترنتی آفلاین خیلی بیشتر از بازاریابی آنلاین می باشد و همانطور که قبلا هم گفتیم با بازاریابی آنلاین میتوانید تعداد افراد بالایی را به کسب و کارتان جذب کنید و هزینه ی آن نسبت به بازاریابی آفلاین کمتر است علاوه بر این میتوان از خلاقیت بیشتری در بازاریابی آنلاین استفاده کرد درصورتی که بازاریابی آفلاین کاملا برعکس می باشد تعداد محدودی از افراد را میتوانید جذب کنید و هزینه ی بالایی هم دارد البته اگر بتوانید از هرکدام به درستی استفاده کنید یا از هر دو  باهم استفاده کنید که اصطلاحا یک رویکرد دوگانه محسوب میشود میتوانید نتایج خوبی از آنها بدست آورید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

حتی کسب و کارهای محلی که محصولی را به صورت آنلاین نمی فروشند می بایست از روش های آنلاین مارکتینگ استفاده کنند. ۹۷٪ مشتریان از رسانه های آنلاین به منظور جست و جوی کسب و کارهای محلی استفاده می کنند. حتی اگر هدف اصلی جمع آوری ترافیک بیشتر برای مغازه های آفلاین است ، روش های دیجیتال مارکتینگ می توانند در تحقق این امر کمک کننده باشند. داشتن وب سایت ، صفحه هایی در شبکه های اجتماعی و توجه به رتبه بندی در نتایج موتورهای جست و جو از جمله اقدامات در فضای آنلاین هستند. تلاش های انجام شده در زمینه آنلاین مارکتینگ می توانند در افزایش میزان مشارکت مشتریان و نفوذ برند تأثیرگذار باشند.

ایران تبلیغ با کادری مجرب آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی و … با سابقه درخشان میباشد.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۸.۴
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی اندیشه شهبازنژاد

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ اندیشه شهبازنژاد هستم به عنوان نویسنده در طراحی سایت و بخش بازاریابی و برندسازی علاقه مند به بخش تبلیغات در صفحات مجازی در خدمت شما میباشم . هدف تمام نویسندگان عزیز این سایت قرار دادن اطلاعات مفید و کارا برای شما کاربران عزیز میباشد.

همچنین ببینید

 10 قانون بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی

 ۱۰ قانون بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی

۱۰ قانون بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی ، استفاده از ظرفیت این شبکه ها برای بازاریابی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال