خانه / اخبار ایران تبلیغ / یکی از قابلیت های اختصاصی گوگل به نام امکان جستجوی آنی توسط خود گوگل حذف شد

یکی از قابلیت های اختصاصی گوگل به نام امکان جستجوی آنی توسط خود گوگل حذف شد

یکی از قابلیت های اختصاصی گوگل به نام امکان جستجوی آنی توسط خود گوگل حذف شد.این ویژگی منحصربه‌فرد در این موتور جستجوگر توانمندی بسیاری را به همراه داشت.

امکان جستجوی آنی یا instance چیست

اگر با این امکان آشنایی ندارید باید بگوییم که instance امکانی است که از سال ۲۰۱۰ همراه این موتور جستجو بوده و در لحظه با توجه به کلمات و محتوایی که در حال تایپ کردنش بودید به شما نتایج را ارائه می داد!

جستجوی آنی گوگل این‌گونه عمل می‌کند که با شروع تایپ برای جستجو، عبارات کامل به کاربر پیشنهاد داده می‌شود و در نتیجه، در زمان کاربران صرفه‌جویی قابل توجهی می‌شود.

یکی از قابلیت های اختصاصی گوگل به نام امکان جستجوی آنی توسط خود گوگل حذف شد

این ویژگی در زمان خود خبر بسیار مهمی بود و علاوه بر منابع خبری دنیای فناوری، بسیاری از خبرگزاری‌های عمومی خبر اضافه شدن قابلیت گوگل اینستنت را به مخاطبان خود ارائه کردند.

قابلیت اینستنت در آن زمان نشان‌دهنده‌ی قدرت فنی گوگل بود و به‌طور هم‌زمان باعث تقویت محصول اصلی گوگل یعنی موتور جستجو می‌شد.

یکی از قابلیت های اختصاصی گوگل به نام امکان جستجوی آنی توسط خود گوگل حذف شد

اکنون باز هم گوگل پیشنهاد هایش را به شما ارائه می دهد اما نتایج جستجو را تنها وقتی که کلمات را قطعا انتخاب کرده و دکمه Enter را فشرده باشید خواهید دید!

بیانیه گوگل در این خصوص به شرح زیر است :

« ما قابلیت جستجوی فوری گوگل را در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی کردیم و هدف ما ایجاد این ویژگی این بود که اطلاعات مد نظر کاربران به ‌محض تایپ کلمات مورد نظر در دستگاه ‌های دسکتاپ و رایانه های شخصی تا حد ممکن به‌ سرعت در اختیار آنها قرار گیرد. اما از آنجایی که امروزه بسیاری از جستجوها در گوشی های هوشمند انجام می‌شود و البته سبک جستجوی گوشی های هوشمند با رایانه های شخصی متفاوت است و موبایل‌ محدودیت‌هایی در نمایش اطلاعات دارد، تصمیم گرفتیم که قابلیت « جستجوی فوری » را از موتور جستجوی گوگل حذف کنیم و به کار آن پایان دهیم . در آینده قطعا بر روی روش های بهتری در این زمینه که هم در رایانه شخصی و هم در گوشی هوشمند کاربرد داشته باشد، متمرکز خواهیم شد. »

بدون شک این روزها کاربران بخش عمده جستجو هایشان را از طریق تلفن های همراه انجام می دهند و نبود این قابلیت چندان فرقی برای بسیاری نخواهد داشت.

با ایران تبلیغ همراه ما باشید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سمیه یوسفی

دارای مدرک کارشناسی شبکه هستم ولی بیشتر علاقه مند به دنیای سایت و طراحی سایت و هر زمینه و شاخه ای در رابطه با سایت میباشم و مدرک کاردانی هم سخت افزار می باشد

همچنین ببینید

تعریف لای فای و تفاوت آن با وای فای

تعریف لای فای و تفاوت آن با وای فای

لای فای دسترسی به اینترنت و انتقال اطلاعات به وسیله نور را برای ما فراهم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *