خانه / بازاریابی و برندسازی / اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی با مطلبی مفید و البته کاربردی در خدمت شما همراهان عزیز و همیشگی سایت ایران تبلیغ هستیم امیداورم از این مطلب نهایت استفاده را ببرید .

اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی

اگر عزمتان را جزم کرده‌اید که یک نمایندگی برند خارجی را در ایران بگیرید باید بدانید پروسه قانونی این کار چگونه است . روند قانونی این کار در دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگی رسمی شرکت خارجی در کشور آمده است .

نمایندگی برند های خارجی نیازمند چیست 

برای شروع باید از طریق سامانه www.gatc.ir مرکز اخذ و اعطا نمایندگی برند های خارجی اطلاعات اولیه خود را ارسال کنید . در صورت وجود شرایط و تائید مرکز امور اصناف و بازرگانان که متصدی این کار است ، باید مدارک خود را هم به وسیله پست به این مرکز ارسال کنید . مرکز پس از بررسی مدارک و به شرط احراز نمایندگی رسمی ، گواهی را صادر و طی ۱۵ روز برایتان ارسال می‌کند .

چه مدارکی برای گرفتن نمایندگی برند های خارجی مورد نیاز است

اخذ نمایندگی برند های خارجی در ایران چگونه است

اخذ نمایندگی برند های خارجی مدارکی که برای این موضوع لازم دارید شامل درخواست کتبی ، تکمیل فرم‌های مشخصات متقاضی و تعهدنامه ، تصویر آگهی تاسیس، تغییرات و اساسنامه شرکت و اصل قرارداد به زبان فارسی یا انگلیسی از شرکت خارجی اصلی ، شعب یا نمایندگی که دارای اختیارنامه رسمی از شرکت خارجی اصلی باشد ، است . نمایندگی برند های معروف قرارداد باید شامل قید دوره (شروع و خاتمه) ، نام کالا ، نام تجاری کالا (برند) ، نحوه حل و فصل اختلافات و شرایط فسخ ، الزام به ارائه خدمات پس از فروش ، نام طرف خارجی و ایرانی باشد و همچنین مهر اتاق بازرگانی یا صنایع کشور مبدا و سفارت یا کنسولگری یا دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در آن کشور را هم داشته باشد .

گرفتن نمایندگی برند های خارجی جالب است بدانید مقررات و محدودیت‌هایی هم برای برندهای خارجی ایجاد شده است . اخذ نمایندگی برند های خارجی مثلا در صورت فسخ نمایندگی از سوی شرکت خارجی یا انصراف از فعالیت توسط نماینده ایرانی ، مرکز اخذ و اعطا نمایندگی برند های خارجی طرف ایرانی موظف است ضمن اطلاع‌رسانی این موضوع به صورت عمومی ، همزمان به مرکز امور اصناف و بازرگانان نیز این موضوع را اعلام کند . در مورد تبلیغ هم نمایندگی رسمی شرکت خارجی درخصوص تبلیغ کالای خود موظف به رعایت ماده ۷ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است . نمایندگی برند های معروف در این آیین‌نامه تبلیغات خلاف واقع و ارائه اطلاعات نادرست که موجب فریب یا اشتباه مصرف‌کننده ازجمله از طریق وسایل ارتباط جمعی ، رسانه‌های گروهی و برگه‌های تبلیغاتی شود ، ممنوع است .

از تیم قدرتمند ایران تبلیغ در این زمینه قافل نشوید 

ایران تبلیغ همواره انتخاب اول افراد آینده نگر و شرکت های برتر ایران بوده است ، شما هم میتوانید از خدمات برندسازی ایران تبلیغ استفاده نمایید و نتیجه اش را در کسب و کار خود ببینید .
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۵ (۱ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس سایت بزرگ ایران تبلیغ ، ایران تبلیغ تجربه یک کسب و کار عالی برای شما ...

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال