خانه / اخبار ایران تبلیغ / سروصدا در طراحی شبکه های اجتماعی

سروصدا در طراحی شبکه های اجتماعی

در هر کجا که باشید ، می توانید twitt ها،پست های facebook، و Google+ را به روز رسانی کنید. سروصداهایی که در شبکه های اجتماعی ایجاد می شوند، واقعا اذیت کننده هستند. همه طراحان وب سایت و بازاریاب ها می دانند که چقدر محتوا اهمیت دارد. اما هیچ کدام از آنها نمی دانند که حجم مطالب گذاشته شده در وب سایت، چقدر باید باشد.

در این مقاله می خواهیم راجع به این سروصداها ها با شما صحبت کنیم. در سال ۱۹۶۵، ۸۰% از کاربران بین ۱۸ تا ۴۹ سال، هر ۳ وقفه زمانی، ۳ بار تبلیغ می دیدند. در سال ۲۰۰۲، در این بازده زمانی ، تبلیغات تجاری به ۱۱۷ تبلیغ رسیدند. در سال ۲۰۰۰، هر فردی که بر روی تبلیغات Facebook کلیک می کرد، ( میانگین CRT درFacebook به ۲ تا ۴ % رسید Click.com)، اصلا تفاوتی را احساس نمی کند.

این چالش بدین معناست که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا بلند فریاد بزنند. اما من می خواهم در اینجا ، شبکه های اجتماعی‌ را طراحی کنم که خیلی هوشمندانه مطالب را در اختیار شما قرار دهم.

لطفا  راجع به کار خود در شبکه‌ های اجتماعی با هرکسی صحبت نکنید

بیشترین چالشی که کارفرمایان با آن مواجه می شوند، این است که آن ها راجع به تجارت خود، با هرکسی صحبت می کنند. دقیقا مثل بچه ای که به قنادی می رود و راجع به خواسته های خود و شیرینی مورد علاقه اش ، با همه حرف می زند. مشکل ما طراحان وب سایت این است که خیلی صحبت کرده و شنونده خوبی نیستیم. این امر باعث آشفتگی کار ما می شود.

شما طراحان وب سایت ، باید برای حل این آشفتگی، به دنبال جایگاه های ویژه ای باشید. شما باید در عرصه تجارت موفق بوده و جاهای خالی و مشکلات خود را حل کنید. شما باید دنبال تجارتی باشید که علیرغم شلوغی بازار، ساعت ها ، شما را شاد و راضی نگه می دارد. شما نباید راجع به تجارت بازاریابی خود، با ۱۰۰ نفر حرف بزنید. همین که یک نفر از کار شما با خبر شوید ، کافی نیست. نیاز به جار زدن ندارید.

شبکه های اجتماعی

خدمات دادن به مشتریان وب سایت در قالب شبکه های اجتماعی

زمانی که تجارت جلو می رود، شما باید به مرحله فروش پا بگذارید. ما آنقدر باید تلاش کنیم تا در عرصه تجارت، خودی نشان دهیم و به چشم افراد بیاییم. شما طراحان وب سایت ، باید از همین روش برای شبکه های اجتماعی استفاده کنید. البته شما طراحان وب سایت می دانید که به اشتراک گذاشتن داده ها و اطلاعات نوآورانه بین افراد، آن ها بر مبنایی ثابت، کار ساده ای می باشد.

اما شما باید از افراد بترسید و همیشه به دنبال اطلاعات مفیدی باشید که به درد آن ها بخورد. اگر شما در طراحی وب سایت ، خواسته ها و نیازهای مشتریان خود را در اولویت قرار دهید، پس آن ها را به سمت وب سایت خود، جذب کرده و طراح موفقی خواهید شد. شما طراحان وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر به مشتریان خود، احترام بگذارید، آن ها هم متعاقبا به وب سایت شما احترام گذاشته و ارزش بیشتری را به وب سایت شما قائل هستند.

خدمت دادن به مشتریان وب سایت، نه تنها باعث ارتقای وب سایت شما می شود ، بلکه به شما این حس را می دهد که به خود و طراحی سایت خود، افتخار کنید. هر چه بیشتر به خود و طراحی وب خود ، افتخار کنید ، بیشتر می توانید به مشتریان وب سایت خود، خدمات رسانی کرده و به موفقیت بیشتری برسید.

شبکه های اجتماعی

داستان سرایی در شبکه های اجتماعی

من کار تجارت خودم را با شبکه های اجتماعی شروع کرده و بر تجارت خودم، ریسک می کنم. همسر و مدرس من به من گفتند که من از Facebook به طور مناسبی استفاده نمی کنم. همسرم از من خواست تا از حساب کاربری من برای خود استفاده کند. اما من دلیل این کار او را نفهمیدم.

من ۵ سال گذشته، به صدها مشتری در شبکه های اجتماعی کمک کردم و حساب های کاربری بسیار زیادی در Facebook، Twitter، LinkedIn و Goggle+ برای آن ها ایجاد کردم.

حالا ، به داستان زندگی من گوش بدهید

شبکه های اجتماعی وب سایت خود را به صورت حلقه ای حفظ کنید

هر زمان که شما می بینید که وب سایت شما ، افت کرده ، مطمئن باشید که تعداد بازدید کنندگان در وب سایت شما ، کاهش یافته و آن ها به سمت وب سایت دیگری روی آوردند. شما باید با خود ارزیابی کنید که واقعا چه اتفاقی برای وب سایت شما افتاده است؟ حتما، اشتباهی رخ داده است. این اتفات برای هر تجارتی پیش می آید ، اما شما طراحان وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که مرتکب این اشتباهات نشده و روند طراحی وب سایت خود را به صورت موفقی جلو ببرید.

زمانی که ما راجع به آخرین موفقیت های تجارت خود ، با مشتریان صحبت می کنیم ، باید از آنها صادقانه عذر خواهی کنیم که  ما به خاطر موفقیت، بیشتر بر روی تجارت تاکید داشتیم تا شما.

با موفقیت در طراحی وب سایت و شبکه های اجتماعی غوغا به پا کنید

اما ما طراحان وب سایت ، چگونه می توانیم از شر noise های شبکه های اجتماعی راحت شویم. شما باید ، با طراحی وب سایت خود ، غوغا بر پا کنید و مشتریان زیادی را به سمت تجارت خود بکشانید. مشتریان وب سایت، افرادی هستند که همیشه دنبال تکنولوژی می باشند. مثلا دنبال iPhone جدیدی که به بازار آمده و یا خرید Starbucks

زمانی که شما طراحان وب سایت ، قرار است که به مشتریان خود کمک کنید، باید بتوانید با آنها ، خیلی خوب ارتباط برقرار کنید تا در تجارت خود موفق شوید. برای جذب مشتریان، نیازی به سحر و جادو نیست.هرکاری باید روی اصول انجام شود و شما باید تا آنجایی که امکان دارد، در خدمت مشتریان وب سایت خود باشید. خوب ، حالا با توجه به نکات بالا، چگونه می توانید به مشتریان وب سایت خود کمک کنید؟ هر زمان که شما ، به پاسخ این سوال رسیدید، می توانید در دنیای طراحی وب سایت، سری در سرها بالا کنید.

شبکه های اجتماعی

نتیجه گیری درباره‌ی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی ، مزایای بسیار زیادی را برای تجارت به همراه دارند. اگر شما طراحان وب سایت، می خواهید تا در زمینه تجارت در شبکه های اجتماعی موفق شوید ، باید  ارزش این کار را درک کنید و این ارزش را به شرکاء، مشتریان و کاربران وب سایت خود انتقال دهید. اگر آنها ، این ارزش ها را درک کنند ، پس تجارت شما، موفق خواهد شد.

جدیدترین اخبار در حوزه‌ی شبکه‌ های اجتماعی را در ایران تبلیغ دنبال کنید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۸
اشتراک گذاری

درباره ی زهرا سیاهپوش

علاقه به نویسندگی و فناوری اطلاعات باعث شد تا من، محتوانویسی رو به صورت حرفه‌ای دنبال کنم. در حال حاضر هم به عنوان نویسنده‌ی سایت ایران تبلیغ با این مجموعه‌ی بزرگ افتخار همکاری دارم. همیشه سعی می‌کنم مطالبم متناسب با نیاز خواننده باشه. پس با نظراتتون من رو در بهبود کیفیت نوشته‌هام همراهی کنید.

همچنین ببینید

اشتباهات رایج در تبلیغات آنلاین

اشتباهات رایج در تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یکی از راه گسترش کسب و کارها است اما استفاده از ان باعث …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *