خانه / اخبار ایران تبلیغ / ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

موفق ترین فروشندگان اگر چهار ویژگی زیر را داشته باشد شرایط موفقیت گام به گام را داراست . که به ان ها در ادامه خواهیم پرداخت .  با ما همراه باشید . 

مقدمه درباره موفق ترین فروشندگان

ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

به گزارش ویرگول اما با داشتن این ویژگی ها برای موفق ترین فروشندگان ،  یک ویژگی وجود دارد که سرعت موفقیت فروشنده را چندین برابر می کند .

آخرین فوت کوزه گری این است که بدانیم با هر مشتری که برای موفق ترین فروشندگان باید براساس طرز تفکر و ویژگی های رفتاری اش مذاکره کنیم ،  نه اینکه در گفت وگو با همه مشتریان از عبارات یکسانی استفاده کنیم . فروشنده ای که این گونه عمل می کند ، فرقی با یک روبات یا پیام ضبط شده تلفنی ندارد .

اما رسیدن به این فوت در موفق ترین فروشندگان ، کار دشواری است و به سه عامل زیر نیاز دارد :

١- تجربه در موفق ترین فروشندگان می خواهد ،  آن هم نه تجربه های تکراری ،  بلکه تجربه های متفاوت که با کنار گذاشتن ترس از ورود به فضاهای جدید به دست آمده باشد .

٢-مطالعه می خواهد ،  آن  هم مطالعه ای که در کار استفاده شده باشد و شما هم بتوانید استفاده کنید . مطالعه در مورد ویژگی های رفتاری ،  بهترین گزینه است .

٣- ابزار مناسب می خواهد ،  آن  هم ابزاری که همیشه و همه جا در اختیار شما باشد تا نیازی نداشته باشید که پرونده مشتریان را در ذهن یا جاهای پراکنده جمع کنید . با ما در ایران تبلیغ همراه باشید .

موفقیت در فروشندگی و افزایش فروش و فروشنده موفق کیست

فروشندگی یکی از قدیمی ترین حرفه ها و مشاغل است که از روشِ  «صحبت کردن و فروختن»  استفاده می شود . فروشنده موفق

فروشنده موفقموفقیت

رمز فروشندگان ماهر این است در فروشنده موفق کیست که فروشنده ی ماهر ، کار را به اصطلاح پیچیده و گنده اش نمیکند . او فرآیند فروش و در واقع تصمیم گیری و خرید را برای مشتری آسان و راحت میکند . با مشتری رفتاری ساده و روراست و بی شیله و پیله دارد ! به مشتری که شاید در ذهنش سؤالاتی دارد و سردرگم شده ، راه حل هایی ارائه میدهد و گره های ذهنی او را از هم باز میکند . با مشتری خود روابطی بلندمدت بر اساس حس صمیمیت و اعتماد و درک متقابل برقرار میکند .

آیا وجود یک فروشنده خوب می تواند در کسب و کار در فروشنده موفق کیست شما مفید باشد و آن را رونق دهد ؟  آیا فروشنده خوب بودن ذاتی است یا بر اثر تجربه کسب می شود ؟  فروشندگی هم مثل خیلی از شغل ها در دنیای کسب و کار ، آداب و قلق خود را دارد . شاید خیلی از مواقع شنیده باشید که مردم می گویند  “فلانی ذاتاً فروشنده خوبی است”  یا این که  “اصلاً طرف فروشنده به دنیا آمده است” .

واقعیت این است که یک بخش مهم و قابل توجه از شغل فروشندگی و فروشنده موفق کیست را عشق و علاقه تشکیل می دهد و این که فروشنده عمیقا به کاری که انجام می دهد اعتقاد و باور داشته باشد .

موفق ترین فروشنده ها

 ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

 منافع خود و مشتری را مشترک می داند

یک فروشنده ی حرفه ای و موفق ترین فروشنده ها ضمن این که به ارزش افزوده و سود خود فکر می کند منافع خریدار را نیز در نظر می گیرد . او می داند که مشتریان علاوه بر کیفیت و قیمت محصول به حرف های فروشنده  و موفق ترین فروشنده ها هم تکیه می کنند و اگر این گفته ها با واقعیت یکسان نباشد ، این آخرین خرید مشتری خواهد بود .

 یکی از  موفق ترین فروشندگان به مشتریان خود اعتماد به نفس می دهد

خیلی از مشتریان هنگام خرید بین دو یا چند کالا  و موفق ترین فروشندگاندچار تردید می شوند ، تا آنجایی که ممکن است این شک گسترده شود که حتی شاید از خرید صرف نظر کند . خیلی از اوقات مشتریان به محصول و یا ارزشی که می خواهند به دست بیاورند توجهی نمی کنند و فارغ از هزینه ی آن نیاز به مشاوره دارند ، یک فروشنده ی موفق کسی است که این لحظه را به خوبی شناسایی کرده و به ذهن  و قلب مشتری را موفق ترین فروشندگان در نفوذ کند و با یک راهنمایی ساده و در عین حال کارشناسی شده ، ضمن دادن اعتماد به نفس به مشتری به خاطر ارزشی که به دست می آورد در موفق ترین فروشندگان ، او را به خرید ترغیب کند .

همچنین بخوانید :  زمان واریز و برداشت یارانه نقدی دی ماه ۱۳۹۶

فروشنده موفق تحت زور و فشار نمی فروشد

یکی از مضرترین عادت هایی که بعضی از فروشندگان دارند این است که می خواهند فروشنده موفق خرید محصول خود را با زرو و فشار به مشتری تحمیل نمایند . متاسفانه این دسته از فروشندگان هنوز فرق بین راهنمایی و اجبار در خرید را نمی دانند . آنها حتماً به این نکته هم  در فروشنده موفق دقت نمی کنند که اگر مشتری بر اساس جو به وجود آمده کالایی را خریداری کند ، برای دفعات بعدی حتی اگر نیاز به محصول فروشنده موفق شما داشته باشد با توجه به خاطره ی خاکستری که در ذهن دارند ، امکان ندارد به همان فروشگاه مراجعه کند .

موفق ترین فروشندگان انعطاف پذیر هستند

ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

یک فروشنده ی حرفه ای در خیلی از مواقع باید از خود نرمش نشان دهد . به عبارتی دیگر یک مشتری هنگام خرید کردن ممکن است چند بار نظرش عوض شود و شما را مجبور کند که مدل ، رنگ ، سایز و یا نوع های مختلفی را برای او نمایش دهد و یا اینکه در موقع پرداخت درخواست تخفیف کند که این رفتار کاملاً مرسوم است ، یک فروشنده ی موفق در تمامی مراحل فروش باید از سعه ی صدر بالایی برخوردار بوده و رفتار خود به هنگام لحظه ی ورود تا خروج را با یک آهنگ مناسب حفظ کند .

 روابط عمومی بالایی دارد

یکی از مواردی که باید فروشندگان به آن دقت کنند، خوش رویی است. فروشندگان حرفه ای از ارتباطات عمومی بالایی برخوردار هستند. آنها همواره سعی می کنند ضمن نگه داشتن حریم شخصی مشتری با آنها رابطه برقرار کرده و به نوعی ایشان را به خود وابسته کند.

 شنونده ی خوبی است

یکی از مهارت های فروشندگان موفق شنوندگی عمیق آن هاست . یک فروشنده حرفه ای می داند که قبل از فروش کالا یا خدمات باید نظرات ، درد و دل ها ، عقاید و … مشتری خوب گوش کند و با توجه به خواسته هایی که خریدار در لا به لای حرف های خود عنوان کرده است ، ضمن پاسخگویی مناسب کالای مورد نیاز ایشان را ارائه کند .

 همه ی ابعاد شغل در  ویژگی های فروشنده موفق خود را می شناسد

ویژگی های موفق ترین فروشندگان دنیا

فروشنده ای موفق خواهد بود که تمامی آمار و اطلاعات مربوط در  ویژگی های فروشنده موفق به محیط ، محصول ، مشتری ، رقبا و … در کسب و کار خود را بشناسد . به عبارت دیگر یک فروشنده ی حرفه ای بازار در  ویژگی های فروشنده موفق را استشمام کرده و یا اصطلاحاً بو می کشد و ضمن منطبق کردن خود با شرایط موجود ، همیشه برای مشتریان خود در شاخه های مختلف تازگی دارد .

 موفق ترین فروشنده به حفظ مشتریان می اندیشد

یکی از اصلی ترین سرمایه های هر کسب و کاری مشتریان آن مجموعه هستند . پس یکی از وظایف فروشندگان حفظ و نگهداری آنها می باشد . برقراری و حفظ ارتباطات صحیح ، محکم و مؤثر با مشتریان و موفق ترین فروشنده از قواعد اصلی و صفات مهم این شغل و موفق ترین فروشنده می باشد که بخشی از آن به صورت ذاتی و بخش عمده ای نیز از طریق آموزش و کسب مهارت به دست می آید .

ایران تبلیغ با ارائه بهترین خدمات شما را به اوج موفقییت می رساند . استفاده از خدمات ایران تبلیغ یک را هاسان برای رسیدن به موفقیت
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۸
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

راه اندازی سامانه پیامک های تبلیغاتی

راه اندازی سامانه پیامک های تبلیغاتی

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه اندازی سامانه انتخاب پیامک های تبلیغاتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال