خانه / ساخت اپلیکیشن / مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

در عصر جدید سطح اطلاعات و دانش کاربران روز به روز افزایش می یابد; بنابراین شما تنها با تبلیغ اپلیکیشن خود نمی توانید;  کاربران ترغیب کنید که از آن استفاده کنید ; تعداداپلیکیشن موبایل در دنیا زیاد هر روزبه رو افزایش است ; کاربران هم مسلما به دنبال بهترین اپیکیشن ها; در زمینه کاری خود هستند.
اولین و اصولی ترین اپلیکیشن موبایل توسط علم مهندسی نرم افزار نوشته شد ; به همین منظوراگر در طراحی اپلیکیشن موبایل اصول مهندسی نرم افزاری رعایت نمایید ; اپلیکیشن کارآمدی را در نتیجه خواهید داشت.
در این مقاله سعی داریم آموزش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل با اصول مهندسی شده را ارائه دهیم.

روش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

برای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل باید سه مرحله انجام دهید;  هر کدام را به طور مجزا در زیر اشاره کرده ایم.

مرحله اول: ایده پردازی وامکان اجرای آن

بعد از اینکه ایده ای به ذهنتان رسید، قبل از هر تصمیمی تحقیق کنید که آیا ایده شما قابلیت اجرا و پیاده سازی را دارد یا خیر; همچنین باید موانع موجود را شناسایی کنید و مشخص کنید که آیا قابل رفع شدن هستند یا خیر;  در واقع این مرحله باید مشخص کند که ایده شما می تواند به ساخت اپلیکیشن برای موبایل منتهی شود یا خیر.

طراحی و ساخت اپلیکیشن

مرحله دوم: هدف گذاری و توجه نیاز بازار

بعد از اینکه مشخص شد ایده شما قابلیت اجرا دارد، حال باید هدف، هزینه مورد نیاز و نیازمندیهای پیاده سازی ایده خود را تعیین کنید;  و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. بخش طراحی اپلیکشین موبایل در ایران تبلیغ آماده ارایه انالیز دقیق از کسب و کار شما و ارایه مشاوره در زمینه هدفگذاری برای شما میباشد.

مرحله آخر: بازخورد و feedback

بارزترین خصلت یک اپلیکیشن خوب و باکیفیت، کاربرپسند بودن آن است; پس قبل از شروع به طراحی اپلیکیشن موبایل، مخاطبان هدف خود را مشخص کنید ; و بعد از آن پرسشنامه ای تهیه کنید و از جامعه هدف خود درخواست کنید که با دقت به آن پاسخ دهند; در واقع این مرحله به شما امکان می دهد که متوجه شوید کاربران چه درخواستها و توقعاتی از اپلیکیشن شما دارند; یک پرسشنامه استاندارد باید هم دارای سوالات چند گزینه ای و هم سوالات تشریحی باشد; علاوه بر آن باید در انتهای پرسشنامه قسمتی را قرار دهید ; تا کاربران بتوانند پیشنهاداتی در مورد اپلیکیشن به شما ارائه دهند.

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی افق وب

همچنین ببینید

آموزش ساخت و طراحی اپلیکیشن خدماتی

آموزش ساخت و طراحی اپلیکیشن خدماتی

آموزش ساخت و طراحی اپلیکیشن خدماتی نام مقاله ای است که امروز تیم ایران تبلیغ در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *