خانه / ساخت اپلیکیشن / مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

در عصر جدید سطح اطلاعات و دانش کاربران روز به روز افزایش می یابد; بنابراین شما تنها با تبلیغ اپلیکیشن خود نمی توانید;  کاربران ترغیب کنید که از آن استفاده کنید ; تعداداپلیکیشن موبایل در دنیا زیاد هر روزبه رو افزایش است ; کاربران هم مسلما به دنبال بهترین اپیکیشن ها; در زمینه کاری خود هستند.
اولین و اصولی ترین اپلیکیشن موبایل توسط علم مهندسی نرم افزار نوشته شد ; به همین منظوراگر در طراحی اپلیکیشن موبایل اصول مهندسی نرم افزاری رعایت نمایید ; اپلیکیشن کارآمدی را در نتیجه خواهید داشت.
در این مقاله سعی داریم آموزش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل با اصول مهندسی شده را ارائه دهیم.

روش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

برای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل باید سه مرحله انجام دهید;  هر کدام را به طور مجزا در زیر اشاره کرده ایم.

مرحله اول: ایده پردازی وامکان اجرای آن

بعد از اینکه ایده ای به ذهنتان رسید، قبل از هر تصمیمی تحقیق کنید که آیا ایده شما قابلیت اجرا و پیاده سازی را دارد یا خیر; همچنین باید موانع موجود را شناسایی کنید و مشخص کنید که آیا قابل رفع شدن هستند یا خیر;  در واقع این مرحله باید مشخص کند که ایده شما می تواند به ساخت اپلیکیشن برای موبایل منتهی شود یا خیر.

طراحی و ساخت اپلیکیشن

مرحله دوم: هدف گذاری و توجه نیاز بازار

بعد از اینکه مشخص شد ایده شما قابلیت اجرا دارد، حال باید هدف، هزینه مورد نیاز و نیازمندیهای پیاده سازی ایده خود را تعیین کنید;  و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. بخش طراحی اپلیکشین موبایل در ایران تبلیغ آماده ارایه انالیز دقیق از کسب و کار شما و ارایه مشاوره در زمینه هدفگذاری برای شما میباشد.

مرحله آخر: بازخورد و feedback

بارزترین خصلت یک اپلیکیشن خوب و باکیفیت، کاربرپسند بودن آن است; پس قبل از شروع به طراحی اپلیکیشن موبایل، مخاطبان هدف خود را مشخص کنید ; و بعد از آن پرسشنامه ای تهیه کنید و از جامعه هدف خود درخواست کنید که با دقت به آن پاسخ دهند; در واقع این مرحله به شما امکان می دهد که متوجه شوید کاربران چه درخواستها و توقعاتی از اپلیکیشن شما دارند; یک پرسشنامه استاندارد باید هم دارای سوالات چند گزینه ای و هم سوالات تشریحی باشد; علاوه بر آن باید در انتهای پرسشنامه قسمتی را قرار دهید ; تا کاربران بتوانند پیشنهاداتی در مورد اپلیکیشن به شما ارائه دهند.

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی افق وب

همچنین ببینید

اسنپ سید بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل

اسنپ سید بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس برای موبایل

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم به معرفی بهترین و کاربردی ترین اپلیکیشن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *