خانه / بازاریابی و برندسازی / (MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی

(MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی

ما از ایران تبلیغ افتخار این رو داریم که در خدمت شما باشیم.در رابطه با موضوع (MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی قصد داریم کمی اطلاعات به شما عزیزان می دهیم.

(MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی

(MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی

سیستم اطلاعات بازاریابی MIS چیست

یک سیستم اطلاعات بازاریابی مجموعه‌ای از فرایندها و روش‌ها و موبایل اپلیکیشن است که به‌منظور تولید، تحلیل، انتشار و نگهداری اطلاعات پیش‌بینی‌شده تصمیم‌های بازاریابی بر اساس یک‌روند و موبایل اپلیکیشن منظم و مداوم طراحی‌شده است. یک سیستم اطلاعات می‌تواند به‌صورت عملیاتی، مدیریتی یا استراتژیک برای چندین زمینه مختلف از بازاریابی مورداستفاده قرار گیرد.

ما همگی می‌دانیم که هیچ فعالیت بازاریابی نمی‌تواند در انزوا و جدا از دیگر موارد انجام پذیرد، البته باید این را هم مدنظر قرار داشت که وقتی به این موضوع اشاره می‌کنیم منظورمان این است که همواره نیروهای مختلف داخلی و خارجی، قابل‌کنترل و غیرقابل‌کنترل وجود دارند که همواره در حال اثرگذاری بر روی آن هستند. از این‌ رو به‌منظور اطلاع از اینکه چه نیرویی در حال اثرگذاری بر روی آن است و اثر این نیرو بر روی فرایند بازاریابی چیست، بازاریاب نیاز به جمع‌آوری اطلاعات خود از طریق منابع خودش داشته که در الفبای بازاریابی می‌توانیم بگوییم که وی در حال جمع‌آوری اطلاعات بازار یا تشکیل دادن یک سیستم اطلاعات بازاریابی است.

این مجموعه از اطلاعات و اطلاعات تعرفه برنامه نویسی اندروید یک فرایند ادامه‌دار است که اطلاعات تعرفه برنامه نویسی اندروید را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند، ضمن ترکیب آن‌ها با یکدیگر آن‌ها را به برای افراد یا بخش‌هایی ارسال می‌کند که مسئول رفع نیازهای نقاط مختلف بازار هستند. اثربخشی سیستم بازاریابی در صورتی ثابت می‌شود که یک سیستم اطلاعات بازاریابی قوی در پشت سر آن قرار داشته باشد و یک مزیت رقابتی قابل‌توجه را در اختیار شرکت یا بنگاه موردنظر قرار دهد. از سیستم اطلاعات بازاریابی نباید انتظارات غیرمعمول داشته باشیم، چراکه اگر به‌صورت غیرمعمول یا غیرمتداول با آن برخورد داشته باشیم و انتظاراتی فراتر از موارد ذکرشده در بالا از آن داشته باشیم.

 نحوه مدیریت سیستم

مجموع اطلاعاتی که در خصوص مشتریان، محصولات، بازارها، رقبا، رفتارها، هنجارها و برنامه های بازاریابی بوده را اطلاعات بازاریابی می گویند. اهمیت و لزوم نگهداری و استفاده درست در زمان و میزان ارائه  اطلاعات به بخش های مختلف برای رشد و بقای سازمان بسیار مهم خواهد بود. مخاطب اطلاعات بازاریابی مدیران و بخش های مختلف سازمان تا همکاران خارجی مانند عرضه کننده گان، خورده فروشان و شرکت های تبلیغاتی می باشند.

اما نبود سیستمی یکپارچه و کاربردی برای مدیریت و نگهداری اطلاعات خود یک مشکل بزرگ است که اطلاعات سازمان را کاملا بی مصرف خواهد کرد. اما امروزه می توان به کمک فناوری اطلاعات سیستمی برای مدیریت اطلاعات بازاریابی طراحی و پیاده سازی نماییم. تا بتوانیم حجم بسیار زیادی از اطلاعات بازاریابی را در آن جای دهیم و در زمان نیاز نسبت به نوع و میزان آن، اطلاعات را استخراج و استفاده نماییم.

نکات مهم

یک سیستم اطلاعات بازاریابی (MIS)  متشکل شده است از افراد متخصص، تجهیزات و فرایند و پروژه برنامه نویسی اندروید جمع آوری اطلاعات، ترتیب بخشیدن و مرتب سازی اطلاعات، تحلیل و بررسی اطلاعات تکمیلی، ارزیابی و تعمیم اطلاعات مورد نیاز ، ارائه بهنگام و دقیق اطلاعات  به مدیران و بخشهایی که تصمیمات اصلی و پروژه برنامه نویسی اندروید را در راستای برنامه بازاریابی می گیرند.

سیستم اطلاعات بازاریابی (MIS)  باید به درستی و با دقت بالا بین اطلاعاتی که کاربران خواهان آن هستند و میزان اطلاعاتی که در واقع به آن نیازمند هستند و تهیه آن امکانپذیر است تعادل برقرار نماید. نخستین ماموریت (MIS) مصاحبه و برگزاری جلسات با مدیران سازمان است تا به نوع و میزان اطلاعاتی که آنان نیاز دارند اطلاع یابد. گاهی مدیران بدون در نظر داشتن اینکه چه نوع و میزانی از اطلاعات برایشان مفید است می خواهند هر چه در توان دارند به کار گیرند تا اطلاعات بیشتری را از سیستم استخراج نمایند. اما نمی دانند که اطلاعات زیاد همانند اطلاعات کم، مضر خواهد بود.

اطلاعات موردنیاز مدیران

اطلاعات موردنیاز مدیران برای راه‌اندازی چنین سیستمی و شرکت های برنامه نویسی اندروید از منابع اصلی به‌قرار زیر حاصل می‌شوند:

اطلاعات داخلی شرکت یا سازمان و شرکت های برنامه نویسی اندروید – مثلاً فروش‌ها، سفارش‌ها، نمایه مشتریان، سهام، گزارش خدمات مشتری و . . .

اطلاعات بازاریابی – این موارد می‌تواند اطلاعاتی باشد که از منابع مختلف شامل عرضه‌کنندگان، مشتریان، توزیع‌کنندگان و . . . به دست می‌آید. اطلاعات بازاریابی یک واژه کلی است که تمامی اطلاعات روزمره در رابطه با توسعه بازارها را ارائه می‌کند و به کسب‌وکارها در تهیه طرح‌های کسب‌وکار و بازاریابی کمک می‌کند.

تحقیقات بازار – مدیران همواره برای تصمیم‌گیری‌های خود نمی‌توانند در انتظار به دست آوردن اطلاعات از منابع داخلی به‌صورت ذره‌ذره یا اطلاعات حاصل از اطلاعات بازاریابی باشند، چراکه این اطلاعات هم در همه موارد قابل‌اتکا و به‌ روز نیستند. بنابراین نیاز به انجام مطالعات دقیقی هستند که به آن تحقیقات بازاریابی می‌گویند.

سازمان تجارت جهانی ( GATT )

(MIS) سیستم اطلاعات بازاریابی

دقت نظر کافی در قوانین  و  اشراف به قوانین و مقررات گمرکی و تعرفه کالاها، توجه به نرخ تغییر ارزها و نرخ بهره بین بانکی در بازارهای مالی بین المللی از جمله نکاتی است که همه بر  محیط سیستم تاثیرات شگرفی دارند و لذا متخصصین علم اقتصاد با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده می توانند به اخذ تصمیمات درست در صحنه رقابت اقتصاد جهانی کمک شایانی کنند. کسب اطلاعات از منابع داخلی معمولا سریع تر و کم هزینه تر از سایر منابع اطلاعاتی است ولیکن کارآیی لازم را ندارد، روش دیگر جمع آوری اطلاعات نظارت بر نحوه فعالیت رقبا از طریق تجزیه وتحلیل و بررسی وضعیت خرید و فروش محصولات تولیدی رقبا می باشد.

و شرکت ها می توانند با استفاده از این اطلاعات ، سبک و خط مشی های تبلیغاتی را در فضای رسانه ای مختلف بر اساس بودجه تبلیغاتی مورد نظر شرکت و در مقایسه با رقبای بازار بررسی نمایند. اطلاعات کسب شده توسط تحقیقات بازاریابی می تواند برای شناسایی و تعیین فرصت ها و تهدیدهای موجود در بازار بر کار آیی و فهم بهتر فرآیند  مورد استفاده قرار گیرد  . تحقیقات  می تواند در زمینه های مختلف به اندازه گیری توان بالقوه بازار، تجزیه و تحلیل سهم بازار، تعیین خصوصیات بازار، تجزیه و تحلیل فروش، سیاست های قیمت گذاری کالا توسط رقبا و پیش بینی های کوتاه مدت و بلند مدت روند فعالیت های تجاری بازار بپردازد.

نگاه اقتصاد

در نگاه اقتصاد خرد به بازار مصرف با توجه به نظریه مصرف اولیه خانوار و اصل حداکثر مطلوبیت نهایی منحنی مصرف ، افراد برای تامین نیازهای اولیه  کل بودجه خود را صرف تامین نیازهای اشباع نشده  می کنند و چیزی برای پس انداز باقی نمی ماند. براساس نظریه روستوتحت عنوان نئون های شهری در خصوص جوامع در حال توسعه و الگوی مصرفی خانوارهای شهری این افراد پس از تامین نیازهای اساسی به خرید کالاهای لوکس می پردازند و رنگ و لعاب و نوشتن برنامه برای اندروید زندگی شهری در آنها نیازهای کاذب ایجاد کرده و لذا تولیدکنندگان با توجه به نیازهای موجود ,  نوشتن برنامه برای اندروید، کالاهای مورد تقاضا را تامین می کنند.

برای رسیدن به موفقیت راه اسانی را انتخاب کنید با بکار گیری خدمات منحصر به فرد ساخت اپلیکیشن ایران تبلیغ شما راهی اسان برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

رایج ترین اشتباهات ساخت برند که باید رفع شوند

رایج ترین اشتباهات ساخت برند که باید رفع شوند (قسمت ۱)

رایج ترین اشتباهات ساخت برند که باید رفع شوند  نام مقاله ای است که امروز تیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *