خانه / بازاریابی و برندسازی / اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی

از ایران تبلیغ در خدمت شما کاربران محترم سایت هستیم.قصد داریم بپردازیم به مبحث مهم اتوماسیون بازاریابی با ما تا پایان این موضوع تاثیر گذار همراه باشید.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی

 اتوماسیون بازاریابی یا خودکارسازی بازاریابی چیست

وقتی صحبت از رشد بازاریابی یا سایت های تبلیغاتی دیجیتال است، ضروری است که از نفوذ اتوماسیون بازاریابی استفاده کنید و یک استراتژی مستحکم برای بهینه‌سازی سفر مشتری به کار بگیرید که کمک‌تان کند در زمان و پول صرفه‌جویی کنید، و به سرعت مشتریان بیش‌تری به‌دست بیاورید.

به بیان ساده، اتوماسیون بازاریابی به فناوری‌هایی اطلاق می‌شود که شما را قادر می‌سازد فعالیت‌های بازاریابی، جریان کار، و استراتژی‌هایتان و سایت های تبلیغاتی را به صورت خودکار درآورید و آنها را بسنجید تا سریع‌تر مشتری‌های بیش‌تری جذب کنید، و بازده سرمایه‌گذاری بالاتری تولید کنید.اگر استراتژی بهینه‌سازیو تبلیغات رایگان  سفر مشتری‌تان را به درستی به کار بگیرید، می‌توانید بازدیدکنندگان و مشتریان راغب‌تان را در تبلیغات رایگان پرورش دهید، و آنها را در سفری جذابی و ساختن وب سایت رایگان در گوگل که در استراتژی‌تان طراحی کرده‌اید به گردش ببرید. سپس می‌توانید آنها را تبدیل به مشتریان همیشگی ساختن وب سایت رایگان در گوگل کنید، کسانی که به آسانی به سوی محصول رقیب‌تان نخواهندرفت.

با گفتن این موضوع، در میان بازاریاب‌ها یک سوءبرداشت درباره‌ی اتوماسیون بازاریابی وجود دارد. متاسفانه بازاریاب‌هایی هستند که از یک استراتژی هک رشد (خلق رشد) اثبات‌شده پیروی نمی‌کنند، و روی خرید فهرست ایمیل‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. سپس سعی می‌کنند با استفاده از مشتریانی که به سفر مشتری نرفته‌اند، ‌کمپین‌های بازاریابی ‌شان را به صورت خودکار در بیاورند.شاید این راه‌حل جذاب به نظر برسد، و شاید در برخی موارد نتایج کوتاه‌مدت به‌دست بدهد، اما هک رشد هرگز افزایش‌های ناگهانی کوتاه‌مدت نیست. در واقع، تماما به معنی دست یافتن به نرخ رشد پایدار است.

با خودکارسازی امور تکراری ، در زمان خود صرفه جویی کنید

با اتوماسیون مجموعه ای از امور تکراری روزمره، کارهای بیشتری سایت رایگان تبلیغات انجام دهید .
ما درشرکت روش یک قاعده داریم: اگر کاری را ۳ بار یا بیشتر در روز انجام می دهید ، می توانید آن را اتومات و سایت رایگان تبلیغات کنید . مطمئنا شما و کارکنانتان در طول روز به سئوالات مشابه پاسخ می دهید ، ایمیلهای مشابه ارسال می کنید و خیلی از کارهای مشابهی را
انجام می دهید . اینطور نیست ؟ با اتومات کردن کارهای تکراری و پیش پا افتاده بر هرج و مرج غلبه کنید .

سنسورهای حرکتی تنظیم کنید

بطور خودکار به محض حرکت یا نفس کشیدن مشتری ، اتوماسیون بازاریابی برای وی فعال خواهد شد! با ور نمی کنید!؟
دوست ندارید وقت و انرژی خود را فقط صرف فروش خدمت یا محصولی بکنید که بازار آن داغ است ؟ با سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان روش ، سنسورهای حرکت تنظیم می کنید که به محض رسیدن تعداد فرمهای پر شده به یک تعداد خاص به شما گزارش داده شود ، یا به محض اضافه شدن یک مشتری بالقوه به شما اطلاع داده شود . دیگر بر اساس حدث و گمان تصمیم گیری نکنید ، هوشمندانه تر بازاریابی کنید .

اتوماسیون بازاریابی و اجرای کمپین‌ها

اتوماسیون بازاریابی

با نرم افزار CRM شما امکان ایجاد، مدیریت و سنجش اثربخشی کمپین‌های بازاریابی را خواهید داشت. در این نرم افزار می‌توانید وضعیت هر مشتری بالقوه را دنبال نموده و پیامهای ارسالی و دریافتی از مشتری را مشاهده نمایید. همچنین بوسیله گزارشات و داشبوردهای موجود، می‌توانید از آخرین وضعیت عملکرد کمپین در هر لحظه مطلع گردید.نرم افزار امکان برنامه‌ریزی و تعیین بودجه برای هر کمپین و ثبت هزینه‌های انجام شده و اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را فراهم می‌نماید. همچنین می توانید مراحل اجرای کمپین و ارسال پیام‌ها را زمانبندی نمایید. امکان ارسال خودکار پیام و دریافت پاسخ از مشتریان نیز موجود است که به بهبود سرعت و دقت اجرای کمپین‌ها کمک می‌نماید.

در نرم افزار می‌توان ترجیحات مشتری مانند کانال ارتباطی ترجیحی و یا زمان مناسب برای تماس را برای هر مشتری ثبت و اعمال نمود. به عنوان مثال می‌توان مشتریانی که علاقمند به دریافت ایمیل یا فکس‌های تبلیغاتی نیستند را مشخص نموده و در کمپین‌های بعدی این ترجیحات مشتری را رعایت نمود.شما همچنین امکان مقایسه کمپین‌های جاری و گذشته از نظر تعداد و نوع پاسخ‌های مشتریان و هزینه‌ها و درآمدهای مرتبط را خواهید داشت که در تصمیم‌گیری برای ادامه یا توقف هر کمپین کمک زیادی می‌کند.

در نرم افزار CRM که در تبلیغات رایگان در سایت های معتبر هم هست، تمام اطلاعات مشتریان بصورت متمرکز نگهداری می‌گردد. در واقع برای هر مشتری یک پروفایل یا پرونده یا تبلیغات رایگان در سایت های معتبرخواهید داشت که شامل مشخصات کامل مشتری، تاریخچه ارتباطات مشتری، فعالیت‌های بازاریابی و فروش و بسیاری اطلاعات دیگر خواهد بود. بنابراین تیم‌های بازاریابی و فروش، اطلاعات کافی و کاملی از مشتریان برای بخش‌بندی بازار و انتخاب مشتریان هدف و اجرای موثرتر کمپین‌ها در اختیار دارند.

جهت بیشرفت در کار خود از خدمات تبلیغات در گوگل ما استفاده نماید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

کامنت مارکتینگ و استفاده از آن

کامنت مارکتینگ را می توان یکی از روش های بهبود سئو نامید که تا حدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *