خانه / بازاریابی و برندسازی / برندینگ اسلامی

برندینگ اسلامی

برندینگ اسلامی یکی از موضوع های مهم در زمینه برندسازی.امیدواریم که از این مطلب جذاب و تاثیر گذار لذت کافی را ببردید و از ان استفاده کنید.

برندینگ اسلامی

برندینگ اسلامی

برند

طبق تعریف انجمن بازاریابی و نحوه تبلیغات در اینستاگرام در  آمریکا: مارک، برند یا نمانام، (به انگلیسی: Brand) یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی و نحوه تبلیغات در اینستاگرام است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر و نشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مزایا یا فواید برند است که مبنای تصمیم‌گیری برای خرید آن واقع خواهد شد.

برند (به انگلیسی: Brand) همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن و یا هرگونه ارتباطی با آن بصورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند.

برندسازی

استراتژی نام تجاری، برندسازی (به انگلیسی: Branding)، فرایند معنا بخشیدن به یک نام است. برندسازی مجموعه‌ای از راهکارهاست که به نام تجاری شما هویت مشخصی داده و جایگاه آن را در بازار نسبت به رقبا مشخص و متمایز می‌کند. برندسازی شامل مباحث مختلفی چون جایگاه یابی و جایگاه سازی برند، انتخاب نام مؤثر برای برند، ایجاد طبقه‌بندی جدید، انتخاب رنگ برند و طراحی لوگو برای آن، بسط برند یا محدود نمودن دامنه تمرکز، عمق و ارزش برند، روابط عمومی، رویدادسازی، تبلیغات و… می‌باشد.

در حقیقت در برندسازی و آموزش درآمد از اینستاگرام تلاش بر این است که مشخصه‌های برند را که در قسمت بالا هم به آن اشاره شد، به نحوی در ذهن مشتریان جایگذاری شود و بتواند جایگاه خوش حسی برایشان داشته باشد. به زبان دیگر می‌توان برندسازی و آموزش درآمد از اینستاگرام را اینگونه تعریف کرد: «جایگاه ذهنی یک برند در ذهن مشتریان و بازارهدف آن کسب‌و‌کار.»

برندینگ اسلامی

به نظر می‏ رسد که تا امروز درک روشنی از معنای عبارت «برندسازی اسلامی» ارائه نشده است؛ وضعیتی که گاهی موجب می‌شود از اصطلاح «اسلامی» به شیوه‌ای بی‌‌ملاحظه استفاده شود. برای نمونه، وقتی این عبارت برای توصیف محصولات تولید شده در کشورهای اسلامی به کار می‌رود، ممکن است فردی تصور کند که شراب تولید شده در این کشورها، فقط به علت محل تولیدشان و فروش در اینستاگرام، اسلامی هستند.

به این ترتیب شراب تولید شده در تونس، ترکیه، مصر و اردن را می‌توان به درستی «حلال» یا «اسلامی» نامید.برای روشن شدن بحث باید گفت و از طیق فروش در اینستاگرام که می‌توان از اصطلاح «برند اسلامی» برای توصیف برندها به مثابه «اسلامی» بهره برد؛ زیرا  این برندها و فروش صفحه اینستاگرام مطابق شریعت هستند، یعنی برندهای اسلامی به واسطه‌ی دین،  در کشور اسلامی تولید شده‌اند، یعنی برندهای اسلامی به واسطه‌ی کشور مبدأ، یا  مصرف‌کنندگان مسلمان را هدف قرار داده‌اند، یعنی برندهای اسلامی و فروش صفحه اینستاگرام به واسطه‌ی مقصد. چنان ‌که در شکل زیر نشان داده شد، ترکیب این سه توصیف از برندهای اسلامی و هک فالور بگیر اینستاگرام موجب پیدایش چهار نوع برند متمایز می شود: برندهای اسلامی حقیقی، برندهای اسلامی سنتی، برندهای اسلامی و هک فالور بگیر اینستاگرام وابسته به درون، و برندهای اسلامی وابسته به بیرون.

انشالله که از این مطلب لذت برده باشید.جهت پیشرفت در حرفه خود از خدمات تبلیغات در اینستاگرام ما استفاده نماید.با ارزو اینکه در حرفه خود موفق شوید.
۲ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

چگونه با هشتگ ها حضور خود را در فضای مجازی بیشتر کنیم

چگونه با هشتگ ها حضور خود را در فضای مجازی بیشتر کنیم

چگونه با هشتگ ها حضور خود را در فضای مجازی بیشتر کنیم ، ابتدای کلمه‌ای را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *