خانه / اخبار ایران تبلیغ / معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت دوم )

معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت دوم )

در قسمت اول مطلب ” معرفی کتاب های بازاریابی ” به برخی از کتاب هایی مفید در زمینه ی بازاریابی پرداخته شد. در این قسمت به ادامه معرفی این کتاب ها می پردازیم.

ادامه معرفی کتاب های بازاریابی

معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت دوم )

                          ایران تبلیغ | پیشگام در عرصه بازاریابی و برندسازی

۱۱- معرفی کتاب های بازاریابی : فروش نامریی

در ادمه معرفی کتاب های بازاریابی می توان به کتاب فروش نامریی : راهنمایی به بازاریابی مدرن نام دارد. بزرگ ترین تغییــر و تحول اقتصادی که در ۵۰ ســال گذشــته در اقتصاد دنیا ایجاد شده مربوط به ایالات متحده آمریکا و قازه سبز است. آنها اقتصاد خود را از تولید کننده ( PRODUCT BASED ) به خدمات محور ( SERVICE BASED ) تغییر داده اند. « هری بکویت » نویسنده کتاب « فروش نامریی » اعتقاد دارد که این تحول از اهمیت بســیار زیادی در بازار برخوردار است.

او می گوید کسانی که بتوانند این تغییر را به درستی  درک کنند ، در بازار موفق خواهند شد. از نظر او ، مردم  باید روابط قدرتمندی با یکدیگر بسازند و از طریق آن بهترین تحولات را ایجاد کنند. آنچه در این کتاب در مورد مارکتینگ مطرح شده نیز به همین مسئله ارتباط دارد.

۱۲-  معرفی کتاب های بازاریابی :  پیش دستی رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از کتاب های بازاریابی در شبکه های اجتماعی پیش دستی رسانه های اجتماعی است. شما یک شبکه اجتماعی بزرگ از دوستان خود دارید. کارت های خود را درست بازی کنید و آن ها را به مشتریان و طرفداران خدمات خود را تبدیل نمائید. نویسنده این کتاب Evan Bailyn ، بنیانگذار First Page Sage ، کارآفرین اینترنتی و کارشناس بهینه سازی موتورهای جستجوگر و رسانه های اجتماعی ، به شما نشان می دهد چگونه این کار را انجام دهید.

۱۳- معرفی کتاب های بازاریابی : YouTility

این متاب بازاریابی توسط جی بائر تالیف شده است. برین فانزو کتاب جی بائر را به عنوان آخرین کتابی که باید بخواند انتخاب کرد. دلیل آن چیست ؟ زیرا به بازاریابان یاد می‌دهد که نه فقط عالی باشند برای مشتریان خود نیز سودمند باشند. به عقیده بائر ( و بسیاری دیگر ) ، کمک به افراد بهترین روش برای القای وفاداری به مشتری است. می‌توان به شرکت‌های بسیاری اشاره کرد که از ایده بائر برای ایجاد بهترین روابط با مشتری استفاده کرده‌اند. نیک سیسرو ، بنیانگذار Delmondo نیز این کتاب را مورد تحسین قرار داد و با استناد به توانایی بائر به شرح مفهومی پرداخت که امروزه اغلب از دید رهبران کسب و کار پنهان می‌ماند و آن تنها راه ارتباط واقعی با افراد ، یعنی ارزشمندنمودن ایشان در مکان و زمان مناسب است.

۱۴- معرفی کتاب های بازاریابی : اجازه بازاریابی

کتاب دیگری که در لیست کتاب های بازاریابی قرار میگیرد کتاب اجازه بازاریابی ، اثری از « ست گادین » است که توسط انتشارات « گود ریدرز » وارد بازار شده و از جمله کتاب های قابل توجه در این عرصه به شمار می رود. کتاب معتقد است که مفهوم بازاریابی ، در طول اعصار ، با تغییرات بسیاری همراه شد و در گذشته ، بسیاری تصویر می کردند که هدف بازاریابی ، آن است که به اجبار ، برند خود را جلوی چشم مخاطب و مشتریان قرار دهند.

در واقع در آن شیوه بازاریابی ، نوعی جبر حاکم بود. اما ست گادین این مفهوم را به کلی تغییر داده است. او به مخاطبان خود یاد می دهد که هر مشــتری با گزینه های زیادی برای انتخاب روبه رو است و حق دارد هرکدام را که خودش مد نظر دارد انتخاب کند. او معتقد است در بازاریابی ، تنها باید پیام مورد نظر ارسال شود و سپس مشتری خودش در مورد خرید آن تصمیم بگیرد و هیچ اجبار و فشاری به او وارد نشود.

حقیقت بازاریابی آن است که به مشتری ، کمک کند تا با دریافت اطلاعات درست ، در فرآیند تصمیم گیری ، راحت باشد و انتخاب درستی داشته باشد. هر اندازه واحد بازاریابی در ارائه اطلاعات درست و به موقع به مشتری ، فعالانه عمل کند ، محصول و خدمات شرکت خود را در طیف انتخاب مشتری قرار می دهد.

ست گادین ، مدیر اسبق واحد بازاریابی شرکت « یاهو » بود.

۱۵- معرفی کتاب های بازاریابی : مثل یک ستاره راک فکر کنید 

یکی دیگر از کتاب های بازاریابی در شبکه های اجتماعی توسط استراتژیست رسانه های اجتماعی ، Mack Collier ، نشان می دهد خوانندگان چگونه می توانند از استراتژی های ستاره راک برای ایجاد گروهی از طرفداران وفادار و با نفوذ ، استفاده نمایند.

۱۶- معرفی کتاب های بازاریابی : Search Engine Optimization برای وبلاگ نویسان 

قوانین و مقررات بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی دارای تغییرات پی در پی می باشد. اگر شما هنوز هم از چاشنی کلمه کلیدی برای بهینه سازی موتورهای جستجوگر استفاده می کنید ، معمولا به عنوان SEO ، شما دارید خودتان به دردسر بزرگی با گوگل و دیگران می اندازید. این کتاب شما را در Google Panda ، Google Penguin ، User Experience Algorithm و Exact Match Domains ، به روز نگاه می دارد ، و به این ترتیب از اقدام به خودکشی رسانه های اجتماعی با استفاده از کلمه کلیدی از رده خارج شما جلوگیری خواهد شد.

۱۷- معرفی کتاب های بازاریابی : به من اعتماد کن ، دروغ می‌گویم

کتاب بازاریابی دیگر اعترافات یک سوء استفاده‌چی رسانه‌ای تالیف رایان هالیدی کریس کوبرناس است. این کتاب را در یک جمله خلاصه نموده است: اگرچه این واقعیتی تلخ است اما حقیقت دارد که سوء استفاده رسانه‌ای بسیار آسان است. این عنوان جرقه‌مانند هالیدی برای جلب صداقت خود است. افرادی مانند (اغلب بی‌پروا) مکالمات خود از جمله اخبار را کنترل می‌کنند و می‌خواهند با آشکارسازی کارکرد واقعی رسانه به افراد کمک کنند که کورکورانه از آن پیروی نکنند. با ارزش به نظر می‌رسد ، این طور نیست ؟ من هم همین طور فکر می‌کنم.

۱۸- معرفی کتاب های بازاریابی : یک چیز : حقیقیتی بسیار ساده ورای نتایج شگفت‌انگیز

این کتاب بازاریابی توسط گری کلر و جی پاپاسان جان ال تالیف شده است. دوماس کارآفرین Fire می‌گوید بهترین دستاورد این کتاب ، تمرکز بود. برای اینکه خاص‌تر باشید ، باید انرژی خود را برای بهبود زندگی و کارتان متمرکز کنید. افراد و سازمان‌ها شروع به انجام کارهای بهتر نموده‌اند. در این کتاب به خوانندگان می‌آموزد که چگونه درهم و برهمی خود را کاهش دهند ، جنبش داشته باشند ، استرس را از خود دور کنند و انرژی خود را در راه دستیابی به اهداف حفظ کنند. این کتاب ، در لیست پرفروش‌ترینها از نیویورک‌تایمز گرفته تا وال‌استریت ژورنال‌لند قرار گرفت و به ۲۴ زبان ترجمه شد. بهتر است زمانی را به خواندن این کتاب فوق‌العاده اختصاص دهید.

۱۹- معرفی کتاب های بازاریابی : پنجمین فرمان

و در آخرین لیست این مطلب معرفی کتاب های بازاریابی کتاب پنجمین فرمان قرار دارد. این کتاب بدون شک بهترین اثر پیتر سنگه ، استاد دانشگاه MIT است.

این کتاب که به سازمان‌های یادگیرنده و مبانی تفکر سیستمی مرتبط است ، در سال ۱۹۹۰ نوشته شده است.

اما اگر آن را بخوانید احساس می‌کنید که همین امسال نوشته شده است.

پیام سنگه در این کتاب بسیار واضح و روشن است.

او می‌گوید سازمان برای بقا و رشد خود نباید به تعداد محدودی از کارکنان خود تکیه کنند.

بلکه آن‌ها می‌بایست بیاموزند تا همه‌ به صورت تیمی کار کنند و مشکلات درونی و بیرونی خود را با هم حل کنند.

مطلب معرفی کتاب های بازاریابی ادامه دارد …

بازاریابی را می توان یک از مهم ترین قسمت های یک کسب و کار دانست که در صورت موفق بودن آن کسب و کار شما به بهترین شکل ممکن و در صورت شکست بازاریابی کسب و کار شما به بدترین شکل ممکن پیش می رود ، پیچیدگی بالای این فعالیت می تواند شما را در دردسر بزرگی بندازد و از راه اصلی به کلی دور کند. پس در زمینه ی بازاریابی کمی بیشتر تامل کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید. تیم با تجربه ی ایران تبلیغ برای مشاوره در زمینه بازاریابی و برندسازی در خدمت شما عزیزان است.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

رایج ترین اشتباهات بازاریابی بیمه ( قسمت سوم )

اشتباهات رایجی در بازاریابی بیمه صورت میگیرد. اگر شما هم می خواهید به این شغل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال