خانه / اخبار ایران تبلیغ / معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت سوم )

معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت سوم )

در قسمت های قبل ” معرفی کتاب های بازاریابی ” به برخی از کتاب هایی مفید در زمینه ی بازاریابی پرداخته شد. در این قسمت به ادامه معرفی این کتاب ها می پردازیم.

ادامه معرفی کتاب های بازاریابی

معرفی کتاب های بازاریابی ( قسمت سوم )

                          ایران تبلیغ | پیشگام در عرصه بازاریابی و برندسازی

۲۰- معرفی کتاب های بازاریابی :  بافت : نفوذ

در ادامه معرفی کتاب های بازاریابی به کتاب رابرت باب سیالدینی که با نام Influence: The Psychology of Persuasion شناخته می شود می پردازیم که نه تنها برای فروشندگان بلکه برای فعالان در بازار نیز مفید خواهد بود.

این کتاب بازاریابی به افراد یاد می دهد چطور به روزهای روشــن پاسخ مثبت بدهند و چطور نظرات خود را در طول کارشــان پیاده کنند. این کتاب به مخاطب خود یاد می دهد چطور از مشتری پاسخ مثبت دریافت کند.

سیالدینی بر اساس مشاهدات خودش ، نکاتی را مطرح می کند. او به مخاطبش یاد می دهد بر مشتریان تأثیر بگذارد و پاسخ مطلوب یا مورد نظر خودش را از او دریافت کند. این کتاب نکاتی نیز برای رقابت با سایر افراد فعال در حوزه بازاریابی دارد.

۲۱- معرفی کتاب های بازاریابی : چگونگی نگارش یک پروفایل LinkedIn مخرب … و ۱۸ اشتباه رایج برای اجتناب 

این یکی از کتاب هایی است که در زمینه معرفی کتاب های بازاریابی در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد. همه در بازار کار می توانند مطمئن باشند که کارفرمایان بالقوه مشخصات پروفایل LinkedIn شان را مشاهده خواهند کرد. نویسنده کتاب Brenda Bernstein ، به شما نشان می دهد که چگونه آن را شروع کنید. اگر علاقه ای به داشتن پروفایل در LinkedIn دارید توصیه می کنیم این کتاب بازاریابی را از دست ندهید.

۲۲- معرفی کتاب های بازاریابی :  بازاریابی پارتیزانی

کتاب بعدی که در زمینه کتاب های بازاریابی معرفی می کنیم ، کتاب بازاریابی پارتیزانی ( GUERRILLA MARKETING ) نام دارد که جیی کانارد لوینســون نوشت و بارها تجدید چاپ شده است. حدود ۳۰ سال پیش ، مفهوم مارکتینگ را به کلــی این نویسنده تغییر داد.

او نشــان داد که کارآفرین هــای باهوش و کسب وکارهای کوچک ، می توانند بازار را در دست بگیرند. در کتاب توضیح داده شده که برای دیده شدن ، به خرج میلیون ها دلار پول نیازی نیست. دیگر نیازی نیســت در این زمینه سرمایه گذاری های مالی کلانی صورت بگیرد.

تنها عنصری که می تواند به دیده شدن کمک کند ، خلاقیت است. در این کتاب به مخاطبان آموزش داده می شود که با خرج کمی خلاقیت و به کمک هوشمندی ، جای برند خود را در میان مشتریان در بازار باز کنند.

بازاریابی پارتیزانی روشی نامنظم و غیرمعمول در انجام فعالیت های ترفیعی بر مبنای یک بودجه بسیار کم است. چنین ترفیعات و پیشرفت هایی گاهی اوقات به گونه ای طراحی می شوند که مخاطب هدف ، حتی از وجود آنها بی اطلاع است و این ترفیعات نوعی بازاریابی پنهان یا سری است.

۲۳- معرفی کتاب های بازاریابی : راهنمای نهایی برای ایجاد لینک

اول از همه ، نویسنده این کتابEric Ward ، کارشناس رسانه های اجتماعی و مسئول تبدیل آمازون به بزرگترین خرده فروش جهان ، می باشد. در این کتاب ، او فرایند لینک دهی را به صورت رمز در آورده است ، که یکی از عوامل کلیدی در موتورهای جستجو در زمان که در رتبه بندی نتایج ، در نظر گرفته می شود. لینک سازی یک هنر است ، و Ward اسرار خود را با شما سهیم می شود.

۲۴-  معرفی کتاب های بازاریابی : ذن ( Zen ) بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از کتاب های بازاریابی در شبکه های اجتماعی این کتاب می باشد که چاپ اول این کتاب به یکی از پرفروش ترین کتاب ها در سطح جهان تبدیل شد. چاپ جدید آن در سال ۲۰۱۳ که شامل موضوعاتی درباره گوگل پلاس می باشد ، این کتاب توضیحات روشنی در مورد تفاوت بین بازاریابی سنتی و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ، ارائه می دهد. و رویکرد ” ذن ” را به منظور ایجاد و تحول در استراتژی های رسانه های اجتماعی کارآمد ، ارائه می دهد.

۲۵- معرفی کتاب های بازاریابی : هنر گول‌زنی

توسط رابرت گرین پاول کونوپلنکو تالیف شده. کتاب گرین ، به هیچ وجه کتاب بازاریابی نیست. کونوپلنکو به واقع کتابهای بازاریابی نمی‌خواند بلکه درباره آن سخن می‌گوید. با وجود این ، وی همپوشانی جذابی بین گول‌زنی و بازاریابی مشاهده کر د، زیرا بازاریابی نقش مهمی در انسانی‌سازی برند داشته و اغلب دارای قدرتی اغوا کننده است. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که این قدرت را به خوبی مهار کنید.

۲۶- معرفی کتاب های بازاریابی : بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یکی از کتاب های بازاریابی است که توسط ناپلئون هیل به تالیف رسیده است. به نظر ساده می‌رسد آیا این طور نیست؟ مدیر بازاریابی Austin Iuliano به من گفت که اصول مهم این کتاب برای همه نسل‌ها صدق خواهد کرد. وی بیان کرد که بازرگانان تازه‌کار باید در این اصول تسلط یابند. همچنین Iuliano این ایده کنایه‌آمیز را نیز مطرح کرد: «بیشتر از پرداختی کار انجام دهید و به زودی پرداخت بیشتری نسبت به کاری که انجام می‌دهید خواهید داشت.»

۲۷- معرفی کتاب های بازاریابی : سختی انجام کارهای سخت

این کتاب یکی از جدیدترین کتاب های نوشته شده در زمینه‌ی کسب‌وکار است که توسط بن هاروویتز نوشته شده است.

این کتاب مزیت رقابتی خود را در متمایز بودن با سایر کتاب‌های مدیریتی می‌داند و این‌گونه توضیح می‌دهد : تاکنون کتاب‌های بسیار زیادی در حوزه‌ی کسب‌وکار تالیف شده‌اند ، اما هیچ‌کدام از آن‌ها فوت و فن کارآفرینی و مدیریت را بیان نمی‌کنند.

۲۸- معرفی کتاب های بازاریابی :  داده کوچک : سرنخ‌های کوچکی که پرده از موضوعات داغ بر می‌دارند

این کتاب بازاریابی توسط مارتین لیندستورم به تالیف رسیده است. مارک شائفر ، این کتاب را به لحاظ هوشمندی و بینش آن که بازاریابی را به اصل خود ارجاع می‌دهد ، فوق‌العاده خواند. لینداستورم بر قدرت داده کوچک برای کشف ایده‌های فوق‌العاده تمرکز کرد. مولف که با برخی از بزرگترین برندهای دنیا کار کرده بود و به تمام دنیا سفر نموده بود به دقت به مشاهده جزئیات رفتار فردی پرداخت تا به تعریف محصول جدیدترین محصول کمک کند.

۲۹- معرفی کتاب های بازاریابی : کد محتوا

توسط مارک اسکافر تالیف شده و آخرین کتاب معرفی شده در مطلب ” معرفی کتاب های بازاریابی ” است که به آن می پردازیم. در حوزه همیشه در حال رشد بازاریابی محتوا ، اسکارفر راهبردی را موسوم به انتقال محتوا معرفی کرد که سر و صدای زیادی در بین مخاطبین درگیر در این مقوله به راه انداخت. اغلب بازاریابی موفق محتوایی بر عوامل خارج از خود محتوا متکی است ـ

این کتاب راهنمای اسکافر با ارائه قوانین جدید برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال است. امیدوارم ، میان این ده کتاب توصیه شده ، این کتاب را از دست ندهید حتی اگر زمانی را برای خواندن کتاب جلد به جلد کتابها پیدا نکردید ، در هنگام فراغت پشت میز کار خود بنشیند و این کتاب را بخوانید تا بتوانید از نتایج آن بهره بگیرید. یکی از بزرگترین جنجال‌های بازاریابی ، رکود است که به نظر می‌رسد موضوعی تکراری در بسیاری از کتابها باشد. هریک از آنها راهبرد خود را برای اجتناب از این دام با انجام برخی کارها ، کنترل مکالمات القای محبت به مشتری یا بهبود مشارکت فردی خود ارائه داده‌اند.

بازاریابی را می توان یک از مهم ترین قسمت های یک کسب و کار دانست که در صورت موفق بودن آن کسب و کار شما به بهترین شکل ممکن و در صورت شکست بازاریابی کسب و کار شما به بدترین شکل ممکن پیش می رود ، پیچیدگی بالای این فعالیت می تواند شما را در دردسر بزرگی بندازد و از راه اصلی به کلی دور کند. پس در زمینه ی بازاریابی کمی بیشتر تامل کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید. تیم با تجربه ی ایران تبلیغ برای مشاوره در زمینه بازاریابی و برندسازی در خدمت شما عزیزان است.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

رایج ترین اشتباهات بازاریابی بیمه ( قسمت سوم )

اشتباهات رایجی در بازاریابی بیمه صورت میگیرد. اگر شما هم می خواهید به این شغل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال