خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی بین المللی و راهبرد های آن

بازاریابی بین المللی و راهبرد های آن

بازار یابی بین المللی باری دیگر خدمت شما  عزیزان هستم ، با بررسی و تشریح موضوع مهم و کاربردی بازاریابی بین المللی و راهبرد های آن ، پس تاپایان حواستان را خوب جمع کنید و همراه ما باشید .

International Marketing

راهبرد های بازاریابی بین المللی

راهبردهای بازاریابی بین المللی درواقع قسمت های مهم یک راهبرد جهانی هستند . برای ساخت یک راهبرد بازاریابیجهانی خوب باید بتوانید این پرسش ها را پاسخ دهید : « من می خواهم در بازار بین المللی چه چیز را به دست بیاورم ؟ » ، « نقاط قوت و ضعف شرکت من برای حضور در بازارهای بین المللی چیست ؟ » ، «چگونه می توانم بر چالش های موجود در بازار غلبه کنم ؟ » ، « من برای حضور در این بازار چه توانایی هایی دارم ؟ »

بازاریابی بین الملل گذشته از این ، یک راهبرد بازاریابی جهانی خوب تمام کشورها از تمام نواحی دنیا را ادغام می کند و تلاش هایی را که آنها در راستای بازاریابی جهانی انجام داده اند ، هماهنگ می سازد . البته این راهبرد همیشه شامل تمام کشورها نمی شود اما باید برای مناطقی خاص استفاده شود . برای نمونه می توانید مناطقی نظیر آمریکای شمالی ، آمریکای لاتین ، اروپا ، خاورمیانه ، آسیا ، اقیانوسیه و آفریقا را به مناطق کوچک تر تقسیم کنید .

مسئله ای که فراتر از تقسیم نواحی جغرافیایی وجود دارد این است که همواره راهبرد بازاریابی جهانی تقریبا از چند چیز تشکیل می شود :

• نام های یکنواخت برند

• بسته بندی یکسان

• محصولات یکسان

• پیام های تبلیغاتی استانداردسازی شده

• قیمت گذاری هماهنگ

• جاانداختن محصول در بازار

• کمپین های هماهنگ برای فروش

راهبرد های بازاریابی بین المللی

به طورکلی ، دو راهبرد زیر از معروف ترین راهبردهای بازاریابی بین المللی هستند . شرکت هایی که در پی توسعه حضور خود در عرصه بین المللی هستند ، از آنها استفاده می کنند .

۱ – خلق فرهنگ برند قوی و یکپارچه . خلق برند یکپارچه و قوی که مشتریان با دیدنش یاد شرکت شما بیفتند و همیشه برای آ نها نامی آشنا باشد ، برای شرکت های خواهان رشد بین المللی یک اولویت است . با رشد روزافزون اینترنت در سراسر جهان ، ساختار برند به یک فرهنگ برند تبدیل شده است . به بیان دقیق تر ، این روزها بیش از پیش برند شما نشان دهنده فرهنگ شما است . اگر فرهنگ برند خود را وجه المصالحه قرار بدهید و درباره آن دچار اهمال کاری شوید ، به اعتبار شرکت تان لطمه وارد خواهد شد . برای نمونه ، گوگل را درنظر بگیرید که در این زمینه درس بزرگی گرفت .

بازاریابی بین الملل چیست با اینکه دولت چین گوگل را فیلتر می کند ، این شرکت موتور جست وجوی خودساسنسور کننده ای را در چین راه اندازی کرد . هر کسی که با اینترنت سروکار دارد ، می داند که گوگل در هر زمان و مکان می تواند اطلاعات مورد جست و جوی تان را در اختیارتان قرار دهد . پس گوگل چگونه می توانست چیزی را در چین علیه فرهنگ آن کشور راه اندازی کند ؟ در نتیجه ، چینی ها موتور جست و جوی گوگل را پس زدند .

۲ – طوری بازاریابی کنید که گویی مرزی وجود ندارد . به خاطر حضور گسترده رسانه های دیجیتال ، برندها نمی توانند همیشه راهبردهای مختلفی را در هر کشور درپیش بگیرند . به خاطر وجود اینترنت ، شرکت ها باید به نوعی رویکرد بازاریابی کم و بیش متحدی را انتخاب کنند

رسیدن به هدف و موفقیت در بازاریابی بین المللی

تیم قدرتمند ایران تبلیغ بهترین گزینه برای خدمات بازاریابی و برندسازی میباشد ، وقت را تلف نکنید و همین حالا سفارش خود را ثبت کنید .
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس سایت بزرگ ایران تبلیغ ، ایران تبلیغ تجربه یک کسب و کار عالی برای شما ...

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال