خانه / تبلیغات در اینستاگرام / اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید ،تعداد زیادی از بیننده ها ازمون پرسیدن که چجوری اطلاعات تماس (دکمه Contact) رو ایجاد کنیم.

چون دیدم این سوال ها خیلی شده و از طرف دیگه مطلب مفیدی توی اینترنت به زبون فارسی واسش پیدا نکردم، تصمیم گرفتم در مورد اینکه این قابلیت چیه و به چه دردر می خوره توضیح بدم. چیزی که باید دنبالش بگردین، حساب اینستاگرام بیزینس هست.

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

نسخه اینستاگرام بیزینس چیه؟

احتمالا می دونین فیسبوک مالک اینستاگرامه (چند سالی هست خریدتش).

این قابلیت بیزینس اینستاگرام مرتبط با صفحه تجاری فیسبوکه.

توی همین یکی دو ماه اخیر (دقیقا نمی دونم ولی همین حدودای تیر و مرداد ۹۵ می شد) اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار نسخه بیزینس ایجاد کرده که می شه با یه کلیک بهشون ایمیل زد یا تماس تلفنی گرفت. امکانات دیگه ای هم داره.

مثل داده های تحلیل بیننده ها، امکان تبلیغ و کمپین کلیکی و چیزای دیگه که بخشیش مجانیه و قسمتهاییش پولی.

مثل اینکه اول برای اروپا و خاورمیانه بازش کرده بعد برای جاهای دیگه باز می کنه.

چجوری می شه حساب اینستاگرام رو به نسخه تجاری (Business) تغییر داد؟

 • صفحه اینستاگرام: مهم نیست چقدر لایک برای اینستاگرام داشته باشه. فقط باید اطلاعات پروفایلش کامل پر شده باشه.
 • منطقه پشتیبانی: به نظر میاد امکان بیزینس اینستاگرام همه جار دنیا فعال نشده ولی مثل اینکه خاور میانه و اروپا راه افتاده.
 • اسمشو نبر VPN: چون فیسبوک فیلتره، یه فیلتر شکن که مطابق با قوانین جمهوری اسلامی باشه لازم دارید (می تونید از اونی که دکتر ظریف داره استفاده کنید). راه دیگش هم که یکم خرجش بیشتره، مسافرت به یکی از کشور های دوست و همسایست (به جز چین).
 • صفحه فیسبوک: کسب و کار شما در زمینه تبلیغ در اینستاگرام  باید یه صفحه توی فیسبوک داشته باشه. اگه نداره یدونه واسش درست کنین. اینکه چجوری درست کنین رو می تونی از برادر گوگل بپرسین.
 • موبایل یا تبلت: موبایل یا تبلت اندروید، سیب گاز زده یا سیستمی که روش اپ اینستاگرام نصب بشه.

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

مراحل تبدیل حساب اینستاگرام به نسخه بیزینس

شبکه اجتماعی اینستاگرام برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام در آپدیت جدید خود امکان جدیدی را برای صاحبان کسب و کارها اضافه کرده است.

از این پس میتوانید اکانت اینستاگرام خود را تجاری کنید که باعث زیاد شدن فالوور در اینستاگرام می شود.

از امکانات بیشتری برای تعامل بهتر با مشتریان خود برخوردار شوید. برای آشنایی با ویژگی های این اکانت و نحوه تبدیل اکانت خود با ایده آفرین همراه باشید تا زیاد شدن فالوور در اینستاگرام را مشاهده کنید.

تاکنون تفاوتی بین یک اکانت شخصی در اینستاگرام با یک اکانت تجاری وجود نداشت ولی از این پس دارندگان حساب تجاری می توانند اطلاعات کاری خود مثل: محل شرکت (با استفاده از نقشه)، شماره تلفن و آدرس شرکت را نیز در بیوگرافی وارد کنند و علاوه بر این از امکانات آنالیزی بسیار کارآمد بهره مند شوند مثل: تعداد بازدیدهای یک پست، در چه ساعتی و چه روزی بیشتر میزان بازدید وجود داشته، میزان سن دنبال کنندگان صفحه و… .

نکته مهم برای تبدیل اکانت شخصی به تجاری:

ما در این مقاله به آموزش تبدیل اکانت شخصی (Private Profile) به تجاری (Business Profile) می پردازیم قابل ذکر است که برای ارتقای حساب شخصی به تجاری حتما باید حساب شخصی شما قابلیت تعامل با حساب فیسبوک شما را داشته باشد و نیز در حساب فیسبوک، شما باید ادمین باشید.

پس اگر حساب فیسبوک ندارید بهتر است ابتدا آن را با توجه به این شرایط ایجاد کنید.

اینستاگرام تا کنون قابلیت های متعددی نظیر ارسال پیام موقت و ناپدید شونده ، فهمیدن اسکرین شات در اینستاگرام را معرفی کرده است که برای صفحات تجاری سودمند هستند.

بیزینس پروفایل هم در ادامه این قابلیت ها معرفی شده است و برای تبدیل پروفایل اینستاگرام خود به صفحات تجاری می توانید از بخش ویرایش، پروفایل خود را به Business Profile تغییر دهید.

راه اندازی و فعال کردن صفحه تجاری در اینستاگرام

بعد از این که بیزینس پروفایل خود را فعال کردید با صفحه ای حاوی لینک برای کسب اطلاعات بیش تر درباره صفحات تجاری رو به رو می شوید. در این صفحه ویژگی های بیزینس پروفایل معرفی شده اند که به صورت خلاصه عبارتند از:

 1. امکان اتصال صفحه تجاری اینستاگرام به اکانت فیس بوک
 2. افزودن آدرس ایمیل، شماره تماس یا موقعیت جغرافیایی
 3. کسب اطلاعات بیش تر درباره فالوور‌ها
 4. استفاده از پروموشن یا سطوح کاربری بالاتر اینستاگرام که بازدید صفحه شما را بالا می برد

حال می توانید دکمه آبی رنگ next را انتخاب کرده و صفحه خود را به پیج تجاری فیس بوک وصل کنید.

دقت کنید تنها صفحات تجاری فیس بوک قابلیت اتصال به صفحات تجاری اینستاگرام را دارند و با پروفایل شخصی خود نمی توانید به بیزینس پروفایل اینستاگرام وصل شوید.

در مرحله بعد از شما اطلاعاتی نظیر شماره تلفن و محل کسب وکارتان خواسته می شود.

توجه داشته باشید این اطلاعات به صورت همزمان با اکانت فیس بوک شما همگام می شود و از این پس در صفحه تجاری فیس بوکتان قابل مشاهده خواهد بود.

بعد از این مراحل  با نمایش پیغام خوش آمد گویی مجددا به پروفایل اصلی اینستاگرام خود هدایت می شوید.

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

برای پیشرفت در کسب و کار خود از متخصصین و مشاورین ایران تبلیغ کمک بخواهید

ارزیابی و بررسی بیزینس پروفایل در اینستاگرام

در صورتی که اکانت دیگری در اینستاگرام دارید می توانید وارد آن شوید و پروفایل تجاری جدید خود را ارزیابی کنید.

می توانید روی گزینه Contact کلیک کنید تا ببینید اطلاعات تماس چه طور به هر یک از کاربران نمایش داده می شود.

همچنین امکان ویرایش اطلاعات وارد شده هم فراهم شده است تا مثلا هر زمان که محل اصلی کسب وکارتان مشخص شد آن را به اطلاعات تماس قبلی اضافه کنید.

بررسی بازخورد‌ها و رفتار کاربران در اینستاگرام

برای این که گزارش بازدید و بازخورد های کاربران در هر روز را مشاهده کنید در پروفایل تجاری اینستاگرام درست زیر آیکن تنظیمات (چرخ دنده) گزینه دیگری به شکل نمودار میله ای یا گراف مشاهده می کنید.

بعد از این که هر بار پست جدیدی منتشر کنید جزئیات بازخورد و کلیک های صورت گرفته در وب سایت شما پس از مشاهده هر پست در قالب این نمودار ظاهر می شود.

با انتخاب See More مقابل هر بازخورد فالوور قادر خواهید بود اطلاعات دقیق تری از عملکرد کاربران به دست آورید.

مثلا در این بخش مطابق با شکل زیر مشخص می شود هر نوع پست در طول بازه زمانی مشخص چه تعداد بازخورد یا بازدید داشته است. آیا بازخورد آن خوب بوده است یا ضعیف ارزیابی می شود؟

جالب تر این که این اطلاعات قابل جداسازی و فیلتر هستند. اگر روی لینک پایین صفحه یعنی filter کلیک کنید تمامی این اطلاعات بر اساس سه معیار مشخص جنسیت، رده سنی و موقعیت مکانی طبقه بندی خواهند شد.

مسلما این اطلاعات راهبرد خوبی برای برنامه ریزی تجاری آینده شما در اینستاگرام خواهد بود.

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

ارتقا پست ها در اینستاگرام

برای افزایش فالوور هر پست اینستاگرام امکانی را برای صفحات تجاری فراهم کرده است تا کسب وکار ها بتوانند پست ها را از حالت معمول ارتقا دهند.

برای این کار کافی است سه نقطه بالای هر پست از صفحه خود را لمس کرده و سپس لینک Promote را انتخاب نمایید.

ابتدا گزینه call to action را انتخاب کنید.

سپس آدرس صفحه مورد نظر خود را برای نمایش پست ها یا صفحه ورود ( landing page) وارد کنید.

حالا نوبت به انتخاب رده سنی، بودجه شما برای ارتقا هر پست و مدت زمان مورد نیاز برای نمایش متفاوت هر پست به کاربران خاص می رسد.

می توانید مخاطبان خود را از میان کاربران اینستاگرام گلچین کنید یا انتخاب آن را با استفاده از گزینه automated به خود اینستاگرام بسپارید.

قبل از پرداخت برای اطمینان بیش تر شما جزئیات فاکتور و اطلاعاتی که وارد شده است یک بار نشان داده می شود.

بعد از فعال شدن پروموشن برای هر پست می توانید با انتخاب گزینه Insights تغییرات بازدید و کلیک های انجام شده روی هر پست را مشاهده کنید.

اگر همزمان از چند پروموشن اینستاگرام برای مدیریت صفحات تجاری خود استفاده می کنید می توانید روی آیکن قلبی پایین صفحه کلیک کنید تا لینک مربوط به هر پروموشن برای ارزیابی نمایش داده شود.

اکانت اینستاگرام خود را به نسخه بیزینس تبدیل کنید

ورود آنی به پروفایل تجاری از شخصی و بالعکس

با افزودن بیزینس پروفایل می توانید بدون خروج از اکانت شخصی و از طریق صفحه تنظیمات هر زمان که بخواهید از پروفایل شخصی خود وارد پروفایل تجاری شوید و خیلی ساده تر حساب خود را مدیریت کنید.

حالا این بیزینس پروفایل فایدش چیه؟

 • اول اینکه ایمیل و تلفن شما توی یه دکمه Contact توی صفحه اول اینستاگرامتون دیده می شه و با یک تق تماس برقرار می شه.
 • اگه دقت کرده باشین، توی پست هاتون نمی تونین لینک بزارین. ولی با پروفایل تجاری می تونین. هرچند پولیه ولی خودش همزمان براتون لینکتون رو به روش هزینه کلیک تبلیغ می کنه.
 • اطلاعات مناسبی از بازدید پست هاتون، لایک ها، فالور ها، توزیع سنی، جنسی، منطقه ای و زمانی در اختیارتون قرار می گیره.
 • باعث افزایش محبوبیت صفحه اینستاگرامتون بین کاربرای فیسبوک و برعکسش (محبوبیت صفحه فیسبوک برای فالور های اینستاگرام) می شه.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

به طور کلی با ساخت بیزینس پروفایل (Business Profile) در اینستاگرام می‌توانید به قابلیت‌های جدید و جالب توجه متعددی دسترسی پیدا کنید. توصیه می‌کنیم که به منظور درک بهتر این قابلیت‌ها و آشنایی بیشتر با ویژگی‌های بیزینس پروفایل (Business Profile) در اینستاگرام حتما در صورت امکان یک حساب یا اکانت این چنینی ایجاد کنید و عملا قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید آن را مشاهده نمایید
ایران تبلیغ با کادری مجرب آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام ، افزایش فالوور ،کسب درآمد از طریق اینستاگرام،….. می باشد.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

همچنین ببینید

تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات اینستاگرامی بهترین روش تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی

یکی از بهترین راه های بازاریابی اینترنتی و الکترونیکی استفاده از تبلیغات اینستاگرامی و رسانه های اجتماعی معروف است بنابراین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *