خانه / بازاریابی و برندسازی / در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید. اینستاگرام ماهانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد, بنابراین یک فرصت طلایی برای برندها محسوب می شود.

بازاریابی با اینستاگرام با میلیونها کاربر

اینستاگرام ماهانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه به طور متوسط ۹۵ میلیون عکس در این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری می شود.

آیا می‌دانستید که افراد به‌طور میانگین ۲۱ دقیقه در روز را در اینستاگرام می‌گذرانند، در حالی که یک پنجم این زمان را به چک کردن ایمیل اختصاص می‌دهند؟

بازاریابی با اینستاگرام یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن مشتری است!

اینکه «مردم دوست ندارند در اینستاگرام به آن‌ها محصول معرفی شود» افسانه‌ای بیش نیست!

مردم همیشه دنبال فرصت‌های خوب، محصولات خوب و پیشنهادهای ویژه هستند که یکی از بهترین مکان‌های معرفی اینستاگرام است!

اگر بازاریابی با اینستاگرام را شروع نکرده‌اید، فرصت دیده شدن روزانه در موبایل افراد را از دست می‌دهید!

آیا می‌دانستید برای بازاریابی با اینستاگرام نیازی به موبایل، تبلت و حتی سیم‌کارت ندارید و می‌توانید با کامپیوتر این کار را انجام دهید؟

چند ماه پیش تصمیم گرفتم بازاریابی با اینستاگرام را شروع کنم. هنگامی که تعداد فالورهای اینستاگرام سایت مدیرسبز حدود ۱۰۰۰ نفر بود، حدود ساعت ۸ عصر پنجشنبه یک کوپن تخفیف در اینستاگرام گذاشتم و نوشتم فقط تا ۲۳:۵۹ امشب. یعنی آن کوپن فقط برای ۴ ساعت معتبر بود. فقط در آن ۴ ساعت چند میلیون تومان فروش ایجاد شد. اگر همین کار با ایمیل انجام می‌شد قطعا به این سرعت نتیجه نمی‌داد.

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

۷ اصل مهم در بازاریابی با اینستاگرام که باید رعایت کنید

۱ ) اهداف خود را در بازاریابی با اینستاگرام مشخص کنید

در اولین گام بازاریابی با اینستاگرام ، چه اولین پست خود را در اینستاگرام قرار داده اید یا نه، موارد زیر را برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود در نظر بگیرید:

 • اینستاگرام چه امکاناتی را برای شما فراهم آورده که در سایر شبکه های اجتماعی وجود ندارد؟ ( مزیت بازاریابی با اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه ها برای برند شمادر چیست؟ )
 • بازار هدف شما چیست؟
 • فعالیت های اینستاگرام برند شما چگونه می تواند با سایر استراتژی های بازاریابی اینترنتی شما یا فعالیت های برند شما در سایر شبکه های اجتماعی ادغام شود؟

تمرکز اصلی اینستاگرم برروی محتوای تصویری و بصری و هویت موبایلی آن موجب شده که مخاطبین بسیارآسان تر در این شبکه نسبت به شبکه های دیگر تعامل داشته باشند.

بسته به نوع صنعت، برند و شاخص های عملکرد، استراتژی اینستاگرام کسب وکار شما می تواند رسیدن به یک و یا چند مورد از اهداف زیر باشد:

 • افزایش آگاهی از برند
 • معرفی فرهنگ سازمانی کسب وکار
 • معرفی تیم کارکنان و جذب نیروی کار جدید
 • افزایش engagement و وفادارسازی مشتریان
 • معرفی محصولات و خدمات
 • به اشتراک گذاری اخبار شرکت
 • افزایش بازار هدف ومخاطبین
 • ایجاد ارتباط با Blogger ها
 • افزایش فروش از طریق معرفی کانال های فروش

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

۲ ) تهیه و توسعه استراتژی برای محتوادر بازاریابی با اینستاگرام

محتوا اساس حضور، بقای وتوسعه بازاریابی با اینستاگرام شماست. بسیاری از کمپانی های B2C  از اینستاگرام به عنوان بستری برای معرفی بیشتر و بهتر محصولاتشان استفاده می کنند در حالیکه شرکت های B2B از این شبکه اجتماعی برای نشان دادن فرهنگ سازمانی و رویکرد کسب وکارشان بهره می برند. براساس بازار هدف خود و اهدافتان برنامه ای منظم برای تهیه و توسعه محتوای بصری خلاق و جذاب برای مخاطبینتان در نظر بگیرید.

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

۳ )  در بازاریابی با اینستاگرام برای محتوای بصری یک تم مشخص در نظر بگیرید.

براساس اهدافتان برای فعالیت در بازاریابی با اینستاگرام و هویت و شخصیت برندتان، یک تم برای محتوای بصری اینستاگرام تعیین کنید. بعد از تهیه تم بصری برای بیان فرهنگ سازمانی، معرفی سرویس ها، محصولات و… ، به تهیه عنوان یا مزامین برای پست ها ( عکس ها و فیلم های اینستاگرام ) بپردازید.

۴ ) نوع محتوای بصری و میزان آن را در بازاریابی با اینستاگرام مشخص کنید.

اگرچه اینستاگرام یک اپلیکیشن برای اشتراک گذاری عکس است. اما کاربردهای خلاق هرگونه محتوای بصری مانند فیلم تا گرافیک و انیمیشن را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارند و این شبکه اجتماعی هر روز در حال تغییر و تحول است.

مقاله مرتبط:  ۱۰ نکته اصلی هنگام نوشتن محتوا

بنابراین برای نوع محتوای بصری خود برنامه ریزی کنید و انواعی از محتوای بصری را در نظر بگیرید که بیشترین engagement و جذابیت را برای بازار هدفتان ایجاد می کند.

برای این منظور یک تقویم کاری برای محتوای بصری برای بازاریابی با اینستاگرام در نظر بگیرید.

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

۵ ) یک نقشه راه شفاف برای اعضای تیم تان که بر روی بازاریابی با اینستاگرام کار می کنند در نظر بگیرید.

حفظ یکپارچگی هویت برند در تمامی پست ها در هر یک از شبکه های اجتماعی موجب ارتقای هویت برند و افزایش تداعی نام برند در ذهن مخاطب می شود. حتی اگر در شرکت شما تنها یک نفر مسئول شبکه بازاریابی با اینستاگرام است. تهیه یک نقشه راه شفاف در زمینه تم محتوای بصری، واژه های استفاده شونده و پیام برند موجب افزایش یکپارچگی در تمام خصیصه های برند ( هویت برند، شخصیت برند،…) می شود.

به عنوان مثال، پس زمینه عکس ها، رنگ های اصلی برای هر محتوای بصری باید کاملا مشخص شود، و یا حتی درمورد هشتگ ها.

( هشتگ ها و اندازه caption و تعداد هشتگ ها موجب می شوند که مخاطبین جدیدی را در اینستاگرام بدست آورید. حداکثرتعداد هشتگ ها برای هر پست ۳۰ عدد می باشد ).

۶ ) در بازاریابی با اینستاگرام از photo map استفاده کنید

تگ کردن مکان یا همان Geo_tagging  یکی دیگر از روش های engagement، جذب مخاطبین و آشنا نمودن آنها با شبکه اینستاگرام برند شماست. پست هایی که در آنها موقعیت مشخص می شود ۷۹% engagement بالاتری دارند.

اشتراک گذاری در سایر شبکه های اجتماعی : اکانت اینستاگرام را به راحتی می توانید با سایر اکانت های خود در شبکه های اجتماعی متصل نمایید و به صورت اتوماتیک، محتوای بصری برندتان را در سایر شبکه های زیر به اشتراک بگذارید.

در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

۷ ) توسعه  Bio و لینک هادر بازاریابی با اینستاگرام

Bio در اینستاگرام ( حداکثر ۱۳۰ حرف ) این امکان را به شما می دهد تا بر مزیت های رقابتی برند خود تاکید بیشتری بنمایید، و برند خود را بار دیگر براساس استراتژی های بازاریابی شرکت تان برای مخاطبین بازگو نمایید.

یادتان باشد تنها لینک فعالی که در اینستاگرام می تواند قرار دهید در قسمت Bio می باشد. اگر یکی از اهداف شما در استفاده از اینستاگرام، افزایش ترافیک برای وب سایتتان است حتما لینک وب سایت را در قسمت Bio لحاظ کنید و در caption ها به آن اشاره کنید.

 در بازاریابی با اینستاگرام هفت اصل مهم را رعایت کنید

آنالیز فعالیت های بازاریابی بااینستاگرام :

گاهی بعضی از برندها، برای نشان دادن اینکه تعداد بسیار زیادی Followers دارند، اقدام به خرید Followers می نمایند ( fake followers ). اگرچه این اقدام ممکن است به نوعی و به صورت  نمادین معرف تعداد زیاد دنبال کنندگان ( Followers ) برند شما دربازاریابی با اینستاگرام باشد اما شما امکان محاسبه دقیق نرخ engagement که فرمول آن در زیر آمده را از دست می دهید.

 comments ) ÷ followers = engagement rate +تعداد لایک )

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام نسبت به سایر شبکه های اجتماعی تاثیر بیشتری در رشد برند و بهبود کسب وکارها بویژه در ایران دارد. استفاده از استراتژی های بازاریابی با اینستاگرام شفاف و دقیق به منظور فعال بودن در اینستاگرام به شما کمک می کند تا به صورت پیوسته به برندسازی و رشد کسب وکار خود ادامه دهید.

منابع:belovedmarketing, همیاروردپرس

>>>برترین روش و هدفمندترین متد تبلیغاتی اینستاگرام را در ایران تبلیغ بیابید<<<

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
 • جذابیت نگارش نویسنده
 • مفید بودن نگارش
 • ادبیات در نگارش
 • رضایت کلی کاربر
۳.۸
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی سمیه یوسفی

دارای مدرک کارشناسی شبکه هستم ولی بیشتر علاقه مند به دنیای سایت و طراحی سایت و هر زمینه و شاخه ای در رابطه با سایت میباشم و مدرک کاردانی هم سخت افزار می باشد

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال