خانه / تبلیغات در گوگل / نقش مهم تبلیغات و تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

نقش مهم تبلیغات و تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب و کار، تبلیغات است. موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از سازمانها و شرکتها نیز در گرو فعالیتهای تبلیغاتی آنها است. با ما باشید.

تعریف برنامه تبلیغات

برنامه تبلیغات، پیام مناسب را از طریق یک رسانه مناسب به مخاطب مناسب، ارائه می‌کند. برنامه تبلیغاتی یک شرکت نشات گرفته از برنامه کلی شرکت و برنامه بازاریابی آن خواهد بود.
رئوس مطالبی که در یک برنامه تبلیغاتی می‌بایست وجود داشته باشد:

نقش مهم تبلیغات و تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

۱-تحلیل موقعیت:

در این بخش تحلیل صنعت، بازار و رقبا صورت می‌گیرد. تحلیل موقعیت در برنامه تبلیغات عموماً از برنامه بازاریابی شرکت نشأت می‌گیرد.

۲-هدف تبلیغاتی: 

بطور کلی هدف از انجام تبلیغات، ارائه اطلاعات، ترغیب افراد یا یادآوری است. در تبلیغات با هدف ارائه اطلاعات، سازمان و محصولاتش معرفی می‌شوند. در تبلیغات با هدف ترغیب، بر مشخصات ویژه کالا یا خدمت عرضه کننده تاکید می‌شود تا در مشتریان نسبت به محصولات شرکت نسبت به رقبا ایجاد ترجیح نماید. در تبلیغات با هدف یادآوری، بر ویژگی‌های محصول مجدداً تاکید شده و معمولاً از این نوع  تبلیغ در مراحل پایانی عمر محصول استفاده می‌شود. بطور کلی می‌توان گفت هر محصولی در چرخه عمر خود، نیازمند اهداف تبلیغاتی متفاوتی است .

۳-بودجه :

تمامی فعالیتهای تبلیغاتی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد تا آنجا که در مقایاس وسیعتر می‌توان گفت بودجه بر فعالیتهای ارتباطی بازاریابی نیز تاثیرات بسزایی دارد. روش های مختلفی برای تعیین بودجه تبلیغاتی وجود دارد. در زیر به برخی از این روشها اشاره شده است:

۱-۳» روش تاریخی: 

در این روش بودجه تبلیغات هر سال را می توان با توجه به احتساب درصدی افزایش برای تورم یا دیگر عوامل بازار بر پایه بودجه سال قبل تنظیم کرد.

۲-۳» روش وظیفه-هدف: 

در این روش با توجه به مجموعه هدف هایی که برای هر فعالیت تدوین شده است، هزینه تحقق هر هدف تعیین می شود. به عنوان نمونه تعیین می‌شود برای آنکه ۵۰ درصد مردم از وجود محصول در بازار آگاه شوند، چقدر هزینه لازم خواهد بود؟ به چند نفر مصرف کننده باید دست یافت و هر کدام چند بار باید در معرض آگهی قرار بگیرند؟ و سطوح و مخارج ضروری برای استفاده از رسانه‌ها چقدر باید باشد؟

۳-۳» روش درصدی از فروش:

در این روش همانگونه که از نامش پیدا است، بودجه تبلیغات درصدی از میزان فروش خواهد بود.

۴-۳» روش رقابتی:

در این روش بودجه‌بندی غالباً وضعیت رقابتی و بودجه‌های رقبا بعنوان معیار تعیین بودجه تعیین می‌شود.

نقش مهم تبلیغات و تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

پس از تعیین اهداف و بودجه مورد نیاز، باید در خصوص محتوا و پیام تبلیغ تصمیم‌گیری نمود. در این بخش با توجه به اهداف و بودجه تعیین شده، استراتژی‌های تبلیغاتی تدوین می‌شود. به بیان دیگر، روش حصول اهداف تعیین شده در مراحل قبلی با توجه به بودجه مشخص شده در این بخش آورده می شود. تدوین محتوا و پیام تبلیغاتی وظیفه متخصصان تبلیغات است، اما مدیر تبلیغات و مدیر بازاریابی باید توانایی داشته باشند تا فرایند آن را درک کرده و اطمینان حاصل کنند که کار به نحو احسن انجام گرفته است.

۵-اجرا:

ازجمله اقداماتی که در این مرحله انجام می‌شود برنامه‌ریزی رسانه و نهایتاً ساخت تبلیغ است. در برنامه‌ریزی رسانه، ترکیب رسانه‌های مورد استفاده و دلایل انتخاب آنها و نیز زمان‌بندی استفاده از  این رسانه‌‌ها ارائه می‌شود. رسانه‌های مختلف به دلیل تاثیرات متفاوتی که بر مخاطب می‌گذارند، واکنشهای متفاوتی را نیز منجر می‌شوند. لذا با توجه به مزایا و کارکردهای هر رسانه و با درنظر گرفتن بودجه در دسترس و اهداف تبلیغاتی، نسبت به انتخاب رسانه و یا ترکیبی از رسانه‌های مناسب اقدام می‌شود. رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات، اینترنت و … برخی از رسانه‌های مورد استفاده در این مرحله می‌باشند.

۶-ارزیابی:

 در این مرحله با توجه به اهداف تبلیغاتی تعیین شده، نسبت به سنجش میزان اثربخشی اقدام می‌شود. برنامه تبلیغاتی باید مرتباً آثار ارتباطی و نتایج فروش تبلیغات انجام شده را مورد ارزیابی قرار دهد و ببیند آیا اساساً تبلیغ توانسته است با مخاطب ارتباط برقرار کند؟

تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

 تبلیغات کلیکی ( Pay Per Click ) یا پرداخت به ازای هر کلیک، یکی از روش‌های تبلیغات آنلاین است که آگهی‌دهندگان، هزینه تبلیغات خود را به ازای هر کلیک وارد شده روی محتوای تبلیغاتی خود می‌پردازند. البته آژانس‌هایی که این سرویس را ارائه می‌دهند، واسطه‌ای میان آگهی‌دهندگان و وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده تبلیغات هستند.

وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند نمایش‌دهنده تبلیغات کلیکی یک آژانس تبلیغاتی باشند، کافیست که کدهای بنرهای تبلیغاتی آن آژانس تبلیغاتی را روی وب‌سایت خود قرار دهند. هزینه هر کلیک وارد شده بر محتوای تبلیغاتی آگهی‎دهنگان که توسط مخاطبان وب‌سایت‌ها صورت می‌گیرد، توسط آژانس تبلیغاتی گرفته شده و بخشی از آن به صاحب وب‌سایت داده می‎‌شود.

چرا تبلیغات کلیکی پیشنهاد می‌شود؟

سه دلیل عمده برای استفاده از تبلیغات کلیکی وجود دارد که عبارتند از:

۱. کمک به افزایش ترافیک سایت:

تبلیغات کلیکی به وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها کمک می‌کند تا بتوانند میزان ترافیک خود را با هزینه بسیار مناسبی افزایش دهند و به رتبه بندی سایت خود نیز کمک کنند.

۲.هدفمند سازی تبلیغات:

هدف اصلی این نوع از تبلیغات این است که هر وب سایت مخاطبان خاص خود و مناسب با خدمات یا کالای خود را جذب کنند، نه صرفا بازدید از سایت را افزایش دهند.

۳. آنالیز کمپین تبلیغاتی:

این روش تبلیغاتی قابلیت آنالیز دارد و کمیت‌هایی وجود دارند که بواسطه آنها می‌توانید میزان موفقیت کمپین تبلیغاتی خود را دریابید.

نقش مهم تبلیغات و تاثیر تبلیغات کلیکی بر رشد کسب و کار

خدمات ایران تبلیغ

ایران تبلیغ با استفاده از کادر مجرب به شما این اجازه را میدهد تا با اطمینان کامل تبیلغات در گوگل داشته باشید و از بازدهی بالایی برخوردار شوید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی الیاس پورمعتضدی

با سلام و خسته نباشید به همه کاربران ایران تبلیغ من الیاس پورمعتضدی دانشجوی رشته برنامه نویسی تحت وب هستم و هدف من تبدیل شدن به یک برنامه نویس full stack است. من در قسمت نویسندگان ایران تبلیغ فعالیت دارم. (تلگرام من)

همچنین ببینید

رابط کاربری گوگل ادوردز

ویژگی‌هایی که در رابط کاربری گوگل ادوردز جدید وجود دارند

با اینکه رابط کاربری گوگل ادوردز (یا New Adwords Experience)، هنوز با ویژگی‌های رابط فعلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *