خانه / بازاریابی و برندسازی / تاثیر روابط عمومی در بازاریابی و برندسازی

تاثیر روابط عمومی در بازاریابی و برندسازی

بازاریابی و برندسازی همواره دقدقه بسیاری از مدیران آینده نگر و خوش فکر بوده است ، در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تاثیر روابط عمومی در برندسازی را بررسی کنیم ، حواستان را جمع کنید و تا انتها با ما باشید . 

 Impact of Public Relations on Branding

نقش روابط عمومی در بازاریابی و برند سازی

امروزه دوره ی بازار های انحصاری به سر آمده است و اکنون بازاریابی رقابتی جایگزین بازارهای انحصاری شده اند . امروزه در بازارها ، مردم سالاری مصرف کننده حاکم است و مصرف کنندگان انتخاب های متعددی دارند . در این بازار مشتری بیش از تولید کننده اهمیت دارد .اوست که انتخاب میکند کدام کالا و خدمات را از چه کسی بخرد .کافی است مشتری ، کالایی را انتخاب نکند ، آنگاه چرخه تولید با تمام دستگاهها و نیروهای انسانی آن از گردونه خارج میشوند . به همین دلیل است که سالها پیش برای مشتری نام و نشان برگزیدند . اروپایی ها گفتند : مشتری رییس است ، ژاپنی ها گفتند : مشتری خداست و….

اینجاست که روابط عمومی بعنوان یک عامل تاثیر گذار نمایان میشود . موسسه روابط عمومی انگلستان در تعریف وظایف روابط عمومی می گوید : روابط عمومی،مجموعه فعالیت هایی است که با هدف حفظ و توسعه خوشنامی سازمان صورت پذیرد . بدین رو با چنین نگاهی میتوان گفت : مدیریت خوشنامی همان مدیریت برند است . دو وظیفه از وظایف روابط عمومی که به مدیریت خوشنامی می انجامد شامل

الف ) گسترش خوشنامی شرکت

ب ) خنثی کردن شایعات بد علیه شرکت

بدین ترتیب میتوان تعریفی تازه از روابط عمومی ارائه کرد . روابط عمومی مترادف است با حفظ و توسعه خوشنامی و آن برایندی است از آنچه شما میگویید عمل میکنید و دیگران درباره شما می گویند.

بخش های مهم روابط عمومی در برندسازی و بازاریابی

خالق روایت : محیط کنونی کسب‌وکار با فقدان اعتماد و اطمینان مصرف‌کننده همراه است . در یافته‌های تحقیق آمریکا درسال ۲۰۰۵ یک مثال از رشد این تفکر در مصرف‌کنندگان مشاهده می‌شود و فاش می‌سازد که ۶۵ درصد از مطالعه‌کنندگان مجلات اعتقاد دارند که تبلیغ‌کنندگان هزینه می‌کنند تا محصولات یا ویژگی‌های آنها را در بخش مقالات مجلات جای دهند . این موضوع بیانگر تغییر مهمی در نگرش و ادراک مصرف‌کننده است . هدف از برندسازی ایجاد ارتباط با جوهر وجودی سازمان است و این نیازمند داستانی است که معمولا توسط محصول یا خدمت یا از طریق تبلیغات دهان به دهان مصرف‌کننده به‌عنوان پیامی معتبر بازگو می‌شود .

رسانه‌های اجتماعی : رشد رسانه‌های اجتماعی و مخاطبان آنها بازی برای تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان را تغییر داده است . زیرا رسانه‌های اجتماعی بر پایه ارتباطات تعاملی و دوطرفه هستند که دقیقا نقطه مقابل مفهوم سنتی یک طرفه و فرستنده مدار (sender orientation) تبلیغات و ارتباطا ت بازاریابی است . ارتباطات فرستنده مدار روی فرد فرستنده تمرکز دارد . به‌ویژه تئوری ارتباط فرستنده مدار فرض می‌کند که طراحی پیام ، کلید موفقیت ارتباط است . در پروتکل ارتباطی تبلیغات و بازاریابی فرستنده مدار یک طرفه سنتی ، ارتباط تنها از طرف فرستنده که به موضوعی اشاره می‌کند ، اتفاق می‌افتد . طراحی پیام ، کلید موفقیت ارتباط پیام است واگر گیرنده پیام ، معنی پیام را درک نکند ارتباط شکل نمی‌گیرد . (استیدمن، ۱۹۷۵)

Impact of Public Relations on Branding

این توضیحات مفید در رابطه با مدیریت بردنسازی را از دست ندهید

بازاریابی و برندسازی ارزش برند می تواند توسط عملکرد سازمان و هر آن چه که مربوط به داشتن روابط با مشتریان است ، مورد قضاوت قرار گیرد . شناخت و تقویت وفاداری به برند توسط فرهنگ و عملکرد سازمانی از طریق ایجاد یک کمپین ارتباطاتی متمرکز بر اتصال کارکنان با نتایج کسب و کار و شهرت ، می تواند اثرات بسیار قوی داشته باشد .
هویت برند باید از درون سازمان ، سراسر مناطق جغرافیایی ، سطوح و عملکردها ساخته شود .

برندسازی و مدیریت برند مفهوم فرهنگ برند در طول زمان از طریق استخدام ، آموزش ، ساختار و پاداش تقویت شده و هم سو با ابعاد ارزش های برند ، رفتار های کارکنان ، موقعیت یابی خارجی و نمادها به رسمیت شناخته شده است .
بازاریابی و برندسازی ارزش های مبتنی بر برند بر خلاف شعارهای بی معنی به سازمان ها کمک می نماید تا به وعده های خود عمل نمایند ؛ بازاریابی و برندسازی در ایران همچنین رفتار های تعریف شده مرتبط با زندگی روزانه کارکنان ، این ارزشها را در زندگی آن ها جاری و ساری می نماید . ایجاد مجموعه ای از کارکنان که درک درستی از این ارزش ها و رفتار ها داشته باشند موجبات شادابی ، چالاکی و حرکت سازمان را فراهم نموده و به آن ها کمک می نماید تا بر نیاز به استاندارد های عملکردی در حال پیشرفت تمرکز نمایند . این منبعی جهت رضایت مشتری و شهرت شرکت های بزرگ است .

چه کسانی در زمینه بازاریابی و برندسازی داخلی به کمک ما خواهند آمد 

تیم قدرتمند ایران تبلیغ در زمینه برندسازی و بازاریابی حرف اول را در ایران می گویند ، برای مشاوره و تجربه ای ماندگار با ما در تماس باشید .
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۸
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۵ (۱ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس سایت بزرگ ایران تبلیغ ، ایران تبلیغ تجربه یک کسب و کار عالی برای شما ...

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال