خانه / بازاریابی و برندسازی / تاثیر CRM بر بازاریابی بانک ها

تاثیر CRM بر بازاریابی بانک ها

بازاریابی بانک ها دراین مقاله مفید و کابردی از ایران تبلیغ در خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت هستیم با بررسی بازاریابی بانک ها.

[icon name=”check-square-o” class=”” unprefixed_class=””] بازاریابی بانک ها

تاثیر CRM بر بازاریابی بانک ها

به منظور پوشش ادبیات عملکرد بازاریابی و اهمیت آن در پی آن هستیم که با استفاده از روش های کیفی شاخص ها و سنجه های کلیدی عملکرد بازاریابی را مشخص و از دیدگاهای متفاوت به بررسی آن بپردازیم. لذا به بررسی رابطهمدیریت ارتباط با مشتری با عملکرد بازاریابی و از طرفی دیگر به بررسی تاثیر بنیان های بازاریابی رابطه مند بر وفاداریمشتریان در بانک های خصوصی و دولتی می پردازیم .در ساختار کلی پژوهش ابعاد مشتری ،برند ، بازار ، نو آوری و بعد مالی در تعیین عملکرد بازاریابی تعیین می شود و در ادامه crm بعنوان مدلی مشتری مدار از چهار جنبه مشتریاناصلی ،سازمان مدیریت ارتباط مشتری، مدیریت دانش و فناوری و ارتباطش با عملکرد بازاریابی ،ارزیابی می گردد.

[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] از خدمات ساخت اپلیکیشن ما استفاده نمایید

 

چگونگی تاثیر بنیان های بازاریابی رابطه مند بر ایجاد مشتریان وفادار آزموده گردد.پژوهش فوق از حیث نوع توصیفی – پیمایشی می باشد و از جنبه کاربردی می باشد .جامعه آماری بخشی از خبرگان بازاریابی و امور بانکی جهت تدوین پرسشنامه می باشد و پرسشنامه در بین مشتریان بانک های خصوصی و دولتی و کارکنان بانک ها توزیع و جمع آوری گردید .یافته ها حاکی از آن است که ،ابعاد مالی و مشتری تاثیر بیشتری بر عملکرد بازاریابی را دارند . نتایج این پژوهش نشان میدهند که نه تنها بانکها فناوری crm را کمتر مد نظر دارند. که حتی با منطق crm بیگانه اند. متغیرهایمدیریت دانش و فناوری دارای میانگین پایینتری نسبت به دیگر هستند و این موضوع نشانگر آنست که crm یعنیمشتری کلیدی و سازمان crm وضعیت نامطلوب تری دارند.

 

[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] ساخت اپلیکیشن میتواند به جذب مشتری شما کمک کند

 

همچنین نتایج تحقیق در خصوص بررسی رابطه عوامل تشکیل دهنده مدیریت روابط مشتری و وفاداری مشتریان، بیانگر آن است که در بانک دولتی به ترتیب الویت اعتماد، مدیریت تعارض، تعهد و ارتباطات بر وفاداری مشتریان تاثیر داشته اند.و به طور نسبی بهترین عملکرد بانک در زمینه اعتماد سازی بوده، اما در زمینه مدیریت تعارض و ارتباطات و تعهد، عملکرد بانک در حد متوسط بوده و همچنین در زمینه ایجاد وفاداری عملکرد بانک دولتی متوسط ارزیابی شده است . در بانک خصوصی نیز ترتیب الویت متغیرهای تاثیر گذار بر وفاداری مشتریان شامل مدیریت تعارض سپس اعتماد و تعهد با تاثیری برابر، ولی متغیر ارتباطات تاثیر معناداری بر وفادار ی مشتریان در بانک خصوصی نداشته است.

تاثیر CRM بر بازاریابی بانک ها

 

برای موفقیت و پیشرفت از تیم قدرتمند ایران تبلیغ در زمینه ساخت اپلیکیشن استفاده نمایید تا مسیر پیشرفت را سریع تر و دقیق تر طی نمایید.
۵ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت بنده امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندینگ وبسایت خوب ایران تبلیغ علاقه زیادی به این بخش دارم و دوست دارم تمامی کاربران رضایت کامل از مطالب و خدمات سایت داشته باشند و بتوانند خاطره یک برندینگ و بازاریابی پر سود را در ایران تبلیغ تجربه و به یادگار داشته باشند.

همچنین ببینید

The Importance of Making Android Software in Internet Business

اهمیت ساخت نرم افزار اندروید در تجارت اینترنتی

امروزه با توجه به همه گیر شدن گوشی ، تبلت های هوشمند و سیستم عامل …

۲ دیدگاه

  1. سلام ممنونم خیلی مختصر و مفید بود موفق باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *