خانه / اخبار ایران تبلیغ / راهکارهای جذب سرمایه گذار برای راه اندازی یک کسب و کار

راهکارهای جذب سرمایه گذار برای راه اندازی یک کسب و کار

اگر برای کسب و کار خود به سرمایه نیاز دارید و خودتان از پس این هزینه ها برنمیایید باید به جذب سرمایه گذار اقدام کنید اما چطور ؟

جذب سرمایه گذار چگونه انجام می شود

شاید تا کنون مطالب زیادی در مورد راه اندازی یک کسب و کار خوانده باشید و به فکر این افتاده اید که کسب و کار خود را آغاز کنید. در مطلب ” بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ” به روش های بازاریابی استارتاپ پرداختیم و مشکلات آن را در مطلب ” مشکلات بازاریابی استارتاپ ها ” مورد بررسی قرار دادیم سپس در مطلب ” بررسی روش هایی برای تامین هزینه استارتاپ ” به روش های تامین منابع برای بازاریابی و روشه های تبلیغات در استارتاپ ها مانند تبلیغات در تلگرام ، تبلیغات در اینستاگرام ، طراحی سایت و ایده های جذاب دیگر برای جذب مشتری پرداختیم.

یکی از این روش ها برای تامین منابع جذب سرمایه گذار است که برای خیلی ها یکی از مهم ترین گزینه های پیش روست. پس تصمیم بر این شد تا در مطلبی ویژه به راهکارهایی که برای جذب سرمایه گذار به کار گرفته می شود را برای شما شرح دهیم :

راهکارهای جذب سرمایه گذار برای راه اندازی یک کسب و کار

۱- قدم اول در جذب سرمایه گذار تعریف مسئله است

داستان خود را برای اشخاص هدف خود شرح دهید و مشکلی را که می خواهید با ایده خود برطرف کنید بازگو کنید. گاهی اوقات لازم است مشکل را کمی بزرگ تر جلوه دهید تا توجه ها را به آن جلب کنید. از آن ها در برخی موارد که پاسخ ها واضح است سوال بپرسید و با خود همراه کنید. این گونه آن ها هم ایده ی شما را می پذیرند و هم تا حدودی خود را به یک باره در تصمیم گیری شما سهیم می دانند. این اولین قدم است تا دیگران را به سمت سرمایه گذاری برای کسب و کار نوپایتان سوق دهید.

۲- قدم بعدی در جذب سرمایه گذار پاسخ به مسئله تعریف شده است

حال که مشکل بازگو شد و همه با توضیحات شما به عظمت آن پی بردند باید راه حل خود را شرح دهید . این لحظه بزرگترین لحظه در هنگام جذب سرمایه گذار شماست. راه حل خود را طوری توضیح دهید که باعث شود مخاطبین آن را راهکاری عالی به حساب آورند. البته زیاد تخصصی صحبت نکنید چون احتمال این که موردی که شما در آن تخصص دارید تخصص سرمایه گذار شما هم باشد بسیار کم است. پس توضیحات خود را به صورت خلاصه و با زبانی شیوا و روان بیان کنید تا مخاطبین متوجه شوند و هم لحن شیوای شما برای آن ها به منظور تسلط شما بر کارتان باشد.

۳- در جذب سرمایه گذار رزومه ی خود را رو کنید

گاهی وقت ها صحبت زیادی لازم نیست و می توان تنها با چند عکس و نمودار سرمایه گذار را خیلی بهتر از ساعت ها گزافه گویی متقاعد کرد. اگر تیمی دارید و قبلا فعالیتی داشته اید نتایج آن را در قالب تصاویر و نمودار نشان دهید و منتظر پاسخ مثبت آن باشید و در برخی موارد با پیشرفت تا همینجا جذب سرمایه گذار خود را انجام داده اید.

۴- برای جذب سرمایه گذار همه دنیا را بازار خود ندانید

بزرگ جلوه دادن دامنه ی کاری شما باعث می شود سرمایه گذار شما را خیال پرداز تصور کند. مشخص کنید بازار هدف شما چیست و گستردگی شما چقدر است. ترسیم نقشه ای واضح از بازار هدف باعث می شود سرمایه گذار در ذهن خود شما را فردی دقیق تصور کند.

۵- روش های جذب مشتری را برای جذب سرمایه گذار تشریح کنید

کمی در مورد شیوه های جذب مشتری با سرمایه گذار خود صحبت کنید. اگر شیوه های شما جذاب باشد روی سرمایه گذار تاثیر خوبی می گذارد. حتی اگر می توانید برآورد کنید با چه میزان هزینه ای برای تبلیغات چه میزان سود و مخاطب بدست می آوردید. برخی از سرمایه گذاران دوست دارند اعداد را ببیند.

۶- برای جذب سرمایه گذار رقابت در بازار را در نظر بگیرید 

در جذب سرمایه گذار پس از مشخص کردن بازار هدف رقبای آن را مشخص کرده و برای سرمایه گذاران تشریح کنید چه تقاط ضعف و برتری هایی دارند و شما چه راهکارهایی برای برتری در مقابل آن ها دارید.

۷- برای جذب سرمایه گذار مدل درآمدزایی را مشخص کنید

سرمایه گذاران خطر پذیر و فرشتگان سرمایه گذار ، به این قسمت توجه ویژه ای نشان می دهند. شما باید به صورت شفاف به آنها بگویید که چگونه کسب درآمد خواهید کرد. درباره محصول خود و قیمت آن به صورت تخصصی اطلاعات داشته باشید و تاکید کنید که بازار ، منتظر ورود محصول شما است و به آن واکنش خوبی نشان خواهد داد.

۸- پیش بینی های مالی را در اختیار سرمایه گذار قرار دهید

باید به سرمایه گذاران خطر پذیر نشان دهید که در سه تا چهار سال آینده ، به ازای هر محصول چقدر درآمد خواهید داشت. به اشتراک گذاری فرضیات می تواند اعداد شما را درست و دارای پشتوانه جلوه دهد. در صورتی که بتوانید ذهنیت مناسبی در ذهن سرمایه گذار ایجاد کنید ، وی نیز محاسبات مالی خود را شروع خواهد کرد. اگر نمودارهای شما رشد فزاینده را نشان می دهد ، باید رویدادهایی که قرار است در نقطه عطف رخ دهد را برای طرف مقابل تشریح کنید.

۹- برای جذب سرمایه گذار تیم کاری خود را کامل کنید

در بسیاری از موارد ، ایده و فکر نو نظر سرمایه گذار را جلب می کند ، اما وی به علت عدم شناخت مناسب از تیم کاری شما ، اعتقاد دارد که افراد همراه تان نمی توانند چنین پروژه ای را به سرانجام برسانند. باید به این نکته توجه داشته باشید که در تیم کاری شما ، کدام مهارت وجود ندارد و سپس نسبت به برطرف کردن این نقطه ضعف ، اقدام مناسب را انجام دهید. بسیاری از استارت آپ ها و شرکت های نوپا ، در زمینه های کلیدی مانند بازاریابی ، مدیریت ، برنامه ریزی ، فروش ، عملیات ، مدیریت مالی و مواردی از این دست ، دارای مشکلات وخلا هستند. باید به سرمایه گذاران نشان دهید که از موارد یاد شده آگاهی داشته و به آنها تسلط کامل دارید.

۱۰- نیازهای سرمایه گذاری خود را برای سرمایه گذار شرح دهید

باید به طور مشخص بدانید که چه میزان پول ، توسط چه کسانی و با چه درصد سهام در شرکت شما سرمایه گذاری شده است و به چه میزان سرمایه دیگر نیاز دارید. خاطرنشان کنید که چرا تیم مدیریتی شما قادر به تضمین رشد سرمایه خود هستند. چیزی که باید در این قسمت به آن بپردازید اینها هستند : به چه مقدار سرمایه نیاز دارید ؟ چرا به این سرمایه نیاز دارید ؟ این سرمایه برای چه منظوری استفاده خواهد شد ؟ و چه درآمدی در پی خواهد داشت ؟

۱۱- استراتژی خروج را برای سرمایه گذار مشخص کنید

اگر به دنبال سرمایه خیلی زیاد ( بالاتر از یک میلیون دلار ) برای تجارتتان هستید ، مطمئناً اکثر سرمایه گذاران درمورد استراتژی های خروج شما سوال خواهند کرد و این گزینه در جذب سرمایه گذار مهم است. برنامه تان این است که سهام بفروشید ؟ به بخش دولتی بپیوندید ( که البته شرکت های بسیار کمی اینکار را انجام می دهند ) ؟ یا چیزی دیگر ؟ باید نشان دهید که روی این مسئله فکر کرده اید که چه استراتژی خروجی خواهید داشت ، شرکت های هدفتان کدام ها هستند و چرا اینکار بعد از ۳ ، ۵ یا ۱۰ سال عاقلانه خواهد بود.

۱۲- برای جذب سرمایه گذار زمان بندی تقریبا دقیقی ارائه دهید

برنامه ی زمانی دقیقی را برای مدون کنید و سپس به نزد سرمایه گذار بروید. سرمایه گذاران دوست دارند بدانند کی فعالیت شما سود دهی خود را آغاز می کند یا هر فعالیت شما در چه بازه زمانی شروع می شود.

۱۳- صداقت را در تمامی قسمت ها برای جذب سرمایه گذار وارد کنید

شاید صداقت آخرین گزینه از این لیست باشد ولی شاید بتوان به جرات آن را مهم ترین گزینه دانست. نمی گوییم تمام جزئیات را ریز به ریز بگویید اما هیچگاه در مورد ایده خود دروغ نگویید. شاید در ابتدا اینکار سرمایه گذار را جذب کند ولی بعدها باعث می شود سرمایه گذار نسبت به شما حس خوبی نداشته باشد و در طول زمان هرچه هم شما کار خود را خوب و با صداقت پیش ببرید به خاطر دروغ اولتان که روشده ذهنیت بدی از شما در او ایجاد می شود.

 

ایران تبلیغ در تمامی مراحل یک کسب و کار از بازاریابی و برند سازی ، ساخت اپلیکیشن ، طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت تا تبلیغاتی چون تبلیغات در تلگرام ، تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات در گوگل در کنار کسانی است که اهداف بزرگی  چون شروع یک استارتاپ دارند و می خواهند به آن ها دست پیدا کنند.

منابع : سایت های swpars.ir , namnak.com  و tac.ir

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

روش های توسعه ی برند

روش های توسعه ی برند

در تصمیمات مرتبط با بحث توسعه ی برند یک محصول ، روند تصمیم‌سازی به این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال