خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ( قسمت اول )

بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ( قسمت اول )

بازاریابی استارتاپ موضوعیست که امروزه به دلیل افزایش استارتاپ ها از آن استقبال شده و توجه و پرداختن به آن پیشرفت را مهیا می سازد.

بازاریابی استارتاپ چیست

استارتاپ ( startup ) را به فارسی شرکت نوپا یا کسب و کاری جدید در نظر میگیرند که در جاهای مختلف شاید تعاریف گوناگونی از آن بشنوید ولی هدف ما در این مطلب ساخت یک دیکشنری از معنی این کلمه یا بررسی تعاریف متفاوتی از آن نیست. به طور کلی به شما معنی این عبارت را به شروع یک کسب و کار در نظر بگیرید که تا حدودی متمایز از دیگر انواع می باشد و در برخی موارد با ایده ای نوین همراه است و بوی تازگی می دهد.

بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ( قسمت اول )

اگر شما هم جزء افرادی می باشید که خیلی وقت است ایده ای را در سر می پرورانید و شاید وقت آن رسیده به این ایده جامه ی عمل بپوشانید. گاهی زندگی با یک جرقه ی ساده به قول معروف از این رو به آن رو میشود. ما شرایط ایجاد جرقه را برای شما می گوییم و شما با آتشی که تولید می شود زندگی خود را گرم کنید. اگر تصمیم خود را از قبل گرفته اید و یا اکنون تصمیم گرفته اید خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نیست.

بازاریابی در هر کسب و کاری به منظور ترغیب مشتریان و در برخی موارد ساخت مشتری ( ایجاد نیازهای جدید در افراد برای فروش محصولات و ارائه خدمات ) صورت میگیرد.

حال دو مقوله ی استارتاپ و بازاریابی را در هم می آمیزیم و بازاریابی استارتاپی ( ترغیب افراد برای کشیده شدن به سمت کسب و کار جدید شما ) را تعریف می کنیم.

برای آشنایی بیشتر با بازاریابی و استارتاپ می توانید مقالاتی در این رابطه را در سایت ایران تبلیغ مطالعه کنید.

بررسی برخی نکات در بازاریابی استارتاپ ها

به طور خلاصه به مفهموم بازاریابی استارتاپ ها پرداخته شد تا زمینه ای در این مورد در ذهن شما ایجاد شود. حال در ادامه در این قسمت و قسمت های بعدی می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که می تواند برای بسیاری از افراد در بازاریابی استارت آپ آن ها موثر بوده و باعث پیشرفتشان شود :

بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ( قسمت اول )

 

                          ایران تبلیغ | پیشگام در عرصه بازاریابی و برندسازی

 

۱ ) در بازاریابی استارتاپ دیگران را بیخیال شوید زیرا شما متفاوت هستید

در بازاریابی استارتاپ حتما نباید مانند دیگران دیده شوید. سعی کنید متفاوت عمل کنید. تفاوت هاست که باعث می شود شما پررنگ تر و خاص تر در ذهن افراد جای بگیرید. جایی به بازاریابی خدمات و محصولات خود بپردازید که شاید دیگران کمتر و یا تا به حال همچین کاری را نکرده باشند. این عمل شاید به تنهایی از جانب شما کمی سخت باشد و به یک مشاوره و یا یک تیم نیاز داشته باشد ولی یک رویکرد بسیار مناسب و تاثیرگذار است.

برای مثال یک ایده ساده و کم هزینه استفاده از نام شما در زیرنویس هایی است که یک گروه ترجمه منتشر می کند که با توجه به نوع فیلم و کیفیت کار گروه ترجمه می تواند باعث جلب توجه افراد زیادی شود البته حواستان باشد گاه و بی گاه اسم شما آورده نشود که نتیجه ی برعکس و ناخوشایندی خواهد داشت.

یا به عنوان مثال دیگری بسیاری از افراد عاشق دیدن صحنه ی آتش بازی هستند. از آن استفاده کنید و همراه با این اشتیاق افراد اسم خود را در ذهنشان حک کنید. اسم خود را در قالب یک وسیله ی آتش بازی در آسمان بنویسید. البته مراقب باشید به کسی آسیب نرسانید و در این بین جرمی مرتکب نشوید.

۲ ) در بازاریابی استارتاپ تمایز خود را با صدای بلند فریاد بزنید

در بالا و در تعریف استارتاپ و بازاریابی استارت آپ ها گفتیم باید رنگ و بو وایده ای تازه پشت کار شما باشد. اگر این شرایط مهیاس و شما زحمتش را کشیده اید پس چرا دیگران وجه تمایز شما را نفهمند ؟ تصویر واضح و صریحی از کار خود و صد البته وجه تمایز خود در خدمت بازدیدکنندگان قرار دهید. این کار را از همان ابتدا و تصمیم گیری در مورد آن را پیش از شروع آغاز کنید زیرا در این نوع بازاریابی ابتدای کار بسیار مهم تلقی می شود و اگر در ذهن مخاطب از برند شما وجهه خوبی نقش بسته نشود بعدها تغییر آن دشوار است.

 

بازاریابی استارتاپ و به طور کلی بازاریابی سرشار از روش ها و ایده هایی است که هر روزه به آن وارد یا از آن خارج می شود. در این مطلب ما به تعدادی از آن ها پرداختیم تا شما را در پیشبرد اهدافتان یاری کنیم. در پایان متذکر می شوم بازاریابی یا مارکتینگ را می توان یک از مهم ترین قسمت های یک کسب و کار دانست که در صورت موفق بودن آن کسب و کار شما به بهترین شکل ممکن و در صورت شکست بازاریابی کسب و کار شما به بدترین شکل ممکن پیش می رود.

پیچیدگی های مارکتینگ می تواند شما را در دردسر بزرگی بندازد و از راه اصلی به کلی دور کند. پس در زمینه ی بازاریابی کمی بیشتر تامل کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید. تیم با تجربه ی ایران تبلیغ برای مشاوره در زمینه بازاریابی و برندسازی در خدمت شما عزیزان است.

 

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

با جک مارکتینگ آشنا شوید

با جک مارکتینگ آشنا شوید

خب باید بگوییم در جک مارکتینگ برای این‌کار همیشه لازم نیست بودجه زیاد و یک تیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال