خانه / طراحی سایت / نکات کلیدی و مهم که باید در انتخاب دامنه باید رعایت کنید

نکات کلیدی و مهم که باید در انتخاب دامنه باید رعایت کنید

نکاتی مهم برای انتخاب بهترین دامنه

زمانیکه شروع به راه اندازی یک سایت یا وبلاگ میکنید، انتخاب یک دامنه مناسب انتخاب خیلی مهمی است. انتخاب دامنه از این جهت اهمیت دارد که بعدا قادر به تغییر آن نیستید پس این مقاله را خوب بخوانید و موارد گفته شده رو با دقت برای انتخاب دامنه خودتون به کار ببرید.

انتخاب دامنه

 

  استفاده از کلمات کلیدی

بازی با کلمات کلیدی نقش مهمی در انتخاب بهترین دامنه دارد; با استفاده از کلمات کلیدی در دامنه وبسایتتان، به موتور های جستجو میگویید; که سایت شما در رابطه با چه موضوعی است. با استفاده از محتوای با کیفیت، رابط کاربری مناسب، استفاده از کلمات کلیدی در دامنه میتوانید رتبه بهترین در نتایج گوگل کسب کنید. انتخاب دامنه مورد نظری که قبلا ثبت نشده باشد خیلی سخت است. پس شما باید خلاقیت به خرج بدید و کلمات کلیدی مختلف رو باهم ترکیب کنید تا دامنه شما با بقیه متفاوت باشد.

  استفاده از پسوند .Com

دامنه های جدید خیلی زیادی امروزه در وب وجود دارد;  از دامنه هایی مانند Com | .Net | .Info | .Org. تا به دامنه هایی مانند Pizza | .Photography. | و حتی Blog. ما همیشه در انتخاب دامنه توصیه میکنیم که از پسوند Com. استفاده شود. درحالیکه ممکن است با دامنه های بهترین در سایر پسوند ها مواجه شوید اما Com. هنوز هم جا افتاده ترین پسوند دامنه است. پسوند های جدید مانند ninja. یا photography. ممکن است باعث عدم اعتماد کاربر شوند; دامنه های دات کام راحتتر بخاطر سپرده میشوند;  اکثر کاربرانی که خیلی با اینترنت آشنایی ندارند در انتهای هر دامنه پسوند دات کام را تایپ میکنند; بدون اینکه به دامنه توجه کنند.

 هرچه کوتاه تر ، بهتر

همانطور که کلمات کلیدی خیلی مهم هستند; اما نباید از کارکتر های زیادی در دامنه خودتان استفاده کنید که از آن طرف بوم بیافتید. اگر دامنه شما کوتاه باشند و همینطور به خاطر سپاری آن آسانتر باشد خیلی بهتر است. ایده عال ترین حالت این است که دامنه خودتان را کمتر از ۱۵ حرف انتخاب کنید. به خاطر سپاری دامنه های بلند تر برای کاربران مشکل خواهد بود. همچنین اکثر کاربران در تایپ کردن دامنه های طولانی دچار غلط املایی میشوند و ممکن است شما ترافیکتان را از دست بدهید. به همین دلایل دامنه تان باید تا جای ممکن کوتاه باشد.

 راحت تلفظ و نوشته شود

شما باید بتوانید دامنه تان را چه در زمان صحبت کردن و چه در زمان نوشتن;  بی دردسر به دیگران معرفی کنید. تلفظ دامنه تان باید برای هرکسی راحت و ساده باشد.

انتخاب دامنه

  منحصر به فرد و قابل برند شدن باشد

دامنه سایت شما باید منحصر به فرد باشد;  در این صورت در ذهن شنونده یا ببینده باقی خواهد ماند; میتوانید سایت های رقیبان رشته خودتان را ببینید که از چه نوع دامنه هایی استفاده میکنند. در اینصورت مطمئن خواهید بود که دامنه شما شبیه هیچ کدام یک از رقیبانتان نیست. همچنین میتوانید به موارد دیگری که برند ساز هستند; فکر کنید. دامنه های برند ساز منحصر به فرد،  جذاب و گیرا هستند. برای مثال Amazon.com خیلی برند سازتر است از BuyBooksOnline.com .

 عدم استفاده از خط فاصله (-)

هیچ گاه دامنه هایتان را با خط فاصله ثبت نکنید. خط فاصله به نوعی شبیه دامنه های اسپم میباشند. حتما شما دوست ندارید که حس منفی را به بازدید کنندگان خودتان منتقل کنید; همچنین دامنه هایی که از خط فاصله انتخاب کرده اند باعث میشوند کاربران دچار اشتباه تایپی بشوند; برای مثال اگر دامنه ای که شما دوست دارید را رقیبتان از قبل ثبت کرده باشد و شما آن را با خط فاصله ثبت کنید، به احتمال خیلی زیاد کاربران خط فاصله را فراموش خواهند کرد و به وبسایت رقیب شما خواهند رفت.

 از تکرار حروف پرهیز کنید.

اگر شما دامنه تان چند حرف یکسان پشت سرهم داشته باشد; بازهم برای کاربران مشکل ساز خواهد بود و آنها را دچار اشتباه تایپی میکند. برای مثال دامنه WordPresssetup.com پتانسیل خیلی زیادی برای اشتباه تایپی و از دست دادن ترافیک دارد.

 محدوده دامنه تان را کمی وسیع تر انتخاب کنید.

در انتخاب بهترین دامنه خودتان میتوانید کمی هوشمندانه تر عمل کنید; و دست خودتان را برای فعالیت های مختلف باز بگذارید. برای مثال شخصی که یک وبسایت طراحی لوگو و چاپ دارد; دامنه ای با این عنوان انتخاب میکند Logochap.com . تا اینجای کار خوب است; اما وقتی بخواهد کار خودش را گسترش بدهد; و طراحی کارت ویزیت و بنر هم انجام بدهد; با کمی محدودیت روبرو میشود. پس بهتر است دایره شغلی خودتان را برای گسترش در آینده باز بگذارید.

نتیجه گیری:

امروز در این مقاله ۸ نکته ای که باید در انتخاب بهترین دامنه در نظر گرفت; را با هم دیگر مرور کردی;  با رعایت این موارد بعدا در آینده به مشکلی بر نخواهید خورد; زیرا در صورت رعایت نکردن این موارد بعدا تغییر دامنه سایت شما را با مشکلات زیادی روبرو خواهد کرد; و ممکن است رتبه خود در موتور های جستجو را از دست بدهید.

 

گروه ایران تبلیغ خدماتی از جمله انتخاب دامنه و طراحی سایت وهمچنین سئو سازی محتوا سایت را انجام می دهد.شما هم می توانید قبل از سفارش مشاوره رایگان تیم ایران تبلیغ بهره مند شوید; سفارشات خود را ثبت کنید.

 

 

 

منبع : افق وب

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی افق وب

همچنین ببینید

20 ویژگی مهم یک وب سایت حرفه ای

۲۰ ویژگی مهم یک وب سایت حرفه ای

۲۰ ویژگی مهم یک وب سایت حرفه ای ، با توجه به افزایش نیاز کسب و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *