خانه / تبلیغات در گوگل / ۱۰ اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

۱۰ اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

۱۰ اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل ، که یکی از جذاب ترین انواع کمپین های تبلیغاتی آنلاین است  که در این مقاله به بیان آنها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

تبلیغات بنری گوگل و ایجاد کمپین بنری در گوگل و افزایش بهره وری آن می تواند جالب و در عین حال خلاقانه باشد. نمایش این نوع تبلیغات عمومأ در سایت ها و اپلیکیشن هایی که عضو شبکه تبلیغاتی گوگل هستند انجام می شود.

شروع طراحی تا تبلیغات کاملا قدرتمند در کنار شما هستیم

۱۰ اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

۱- استفاده از تصاویر با کیفیت

از آنجایی که تبلیغات بنری ، متکی بر تصاویر است ، استفاده از تصاویر با کیفیت به نوعی بیانگر کیفیت کار شما می باشد. به بیان دیگر در این نوع تبلیغات ، تصاویر نقش اصلی و مهمی در برقراری ارتباط با کاربران و افزایش بازخورد تبلیغات ایفا می کنند.

۲- استفاده از عبارات فراخوانی کاربران (call-to-action)

عبارات call-to-action به مواردی گفته می شود که در طراحی یک بنر تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربر با مشاهده آن ، به انجام یک عمل ترغیب و تشویق می شود. به عنوان مثال در مورد تبلیغات بنری در سایتها که در رابطه با دانلود فیلم می باشد ، عبارت call-to-action می تواند شامل مواردی مانند : “ همین الان دانلود کنید” ، “دانلود رایگان” ، “خرید قسمت آخر” و… باشد. متأسفانه بسیاری از طراحان بنر و تبلیغات بنری ، تبلیغات متنی اثربخشی این عبارات را نادیده گرفته و تمایلی به قرار دادن آنها در محتوای بنر خود ندارند. با توجه به اینکه کاربران آنلاین عمومأ تمایل دارند به سادگی به هدف خود برسند و در این راه نیز می بایست ناوبری و هدایت آنها کاملأ شفاف صورت گیرد ، قرار دادن این عبارات در تبلیغات در گوگل می تواند بسیار مفید باشد.

۳- جستجو کلید اصلی است ! در واقع شما به زبان کاربران خود سخن می‌گویید

یکی از مهم‌ترین گام‌­ها در بهینه‌سازی موتور جستجو ، جستجوی کلمات کلیدی است. به این ترتیب می‌توانید بفهمید مشتریانتان چگونه نرم افزار یا محصول شما را جستجو می‌کنند. در تبلیغات بنری خود از زبان خیلی علمی‌ یا حرفه‌ای استفاده نکنید ، بهتر است از کلماتی استفاده شود که اغلب مردم در مکالماتشان استفاده می‌کنند. شاید به نظر یک نصیحت واضح بیاید؛ اما اگر به عقب برگردید و نگاهی به بدترین بنرهای خود بیاندازید متوجه می‌شوید که در بسیاری از آنها از اصطلاحات رسمی‌ یا تخصصی استفاده کرده‌اید.

۴- ارائه پیشنهادات ویژه در تبلیغات بنری گوگل

با توجه به اینکه پیشنهادات ویژه می توانند در افزایش بازخورد شما از تبلیغات بنری در گوگل مفید واقع شوند ، درصورتیکه در کسب و کار خود پیشنهاد ویژه ای برای کاربران دارید که می تواند در ورود کاربران به سایت شما مفید واقع شود ، حتمأ از آنها استفاده نمایید. به عنوان مثال در مورد یک فروشگاه آنلاین که ارسال خریدهای بیش از ۱۰۰هزارتومان را بصورت رایگان انجام می دهد ، قراردادن این موضوع در محتوای بنر سبب تشویق کاربران بسیاری برای کلیک بر روی بنر و ورود به سایت شما خواهد شد.

۵- توسعه برندسازی از طریق تبلیغات بنری گوگل

10 اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

برای پیشرفت در کسب و کار خود از متخصصین و مشاورین ایران تبلیغ کمک بخواهید

قراردادن لوگو و نام تجاری در محتوای بنر برای شناخته شدن کسب و کار شما بسیار مفید خواهد بود. یکی از راه های برندسازی ، معرفی لوگو و برند یک کسب و کار از طریق نمایش مداوم آن به کاربران می باشد. برندسازی از طریق تبلیغات بنری گوگل ، حتی می تواند از کلیک کاربران بر روی بنر نیز سودمندتر واقع شود.

۶- بهینه­ سازی یک فرآیند پیوسته است

سئوکارها به طور پیوسته چیزهای جدیدی امتحان می‌کنند تا در صفحات نتایج موتور جستجو به وب‌سایتی رتبه بالا بدهند : آنها محتواهای قدیمی‌ که عملکرد خوبی ندارند را به طور مجدد بهینه­ سازی می‌کنند ، تست A/B را انجام می‌دهند ، سعی می‌کنند سرعت سایت را بیشتر کنند ، توضیحات متا رو تغییر دهند و… می‌دانیم که این اصطلاحات فنی که شاید برای شما اهمیتی نداشته باشند. اما اگر نخواهیم دروغ بگوییم ، بازاریابی هیچگاه آسان نبوده است. فرقی نمی‌کند که در چه موقعیتی کار می‌کنید. بهینه سازی پیوسته باید چیزی باشد که هرکس در هر شاخه ای انجام دهد.

۷- خلاقیت در استفاده از جملات

10 اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

در تبلیغات بنری گوگل تنها می توانید از طریق قراردادن چند خط و عبارت در محتوای بنر ، کسب و کار و کیفیت خدمات خود را توصیف نمایید. استفاده از عبارات خلاقانه و در عین حال واکنش گرا در این نوع تبلیغات حائز اهمیت است. از قراردادن شعارهای تکراری و خسته کننده خودداری نمایید و کسب و کار خود را بصورت واضح و صادقانه توصیف کنید.

۸- تکرار حیاتی است

در بهینه سازی موتور جستجو ، باید کلمه‌ی کلیدی اصلی خود را چندین بار بر روی پیچ خود قرار دهید (عنوان ، محتوا، URL ، ویژگی­های ­­ALT ، غیره) در نتیجه موتورهای جستجو می‌فهمند که صفحه ی شما در مورد چه چیزی است. چیزی که ما در مورد کمپین‌های دیگر از جمله تبلیغات در فیسبوک متوجه شدیم ، حیاتی بودن تکرار است. در واقع، به ندرت پیش می‌آید افراد چیزی را بخرند که برای اولین بار با آن برخورد کرده ­اند. همچنین رابطه‌ی مستقیمی‌ بین ارزش برندسازیِ تبلیغات آنلاین و تکرار آشکار­سازی بنر تبلیغاتی وجود دارد.

۹- قراردادن کلید برای کلیک کاربران

بسیاری از کاربران عادی ، تنها به این دلیل بر روی یک بنر کلیک نمی کنند که از امکان کلیک کردن بر روی آن اطلاع ندارند. قراردادن کلیدی برای کلیک کاربران و استفاده از عبارات call-to-action برای تشویق کاربران به کلیک کردن و ورود به سایت ، در افزایش نرخ بهره وری تبلیغات بنری گوگل نقش مهمی را ایفا میکند.

۱۰- استفاده از فرمت و سایزهای استاندارد برای بنرها

10 اصل برای ایجاد تبلیغات بنری گوگل

با توجه به اینکه هر وبسایت قالب و ساختار متفاوتی دارد ، طراحی بنر در چندین سایز مختلف می تواند سبب افزایش نمایش تبلیغ شما در سایتهای گوناگون و متنوع گردد. حتمأ به این نکته توجه داشته باشید که از سایزهای استاندارد برای طراحی بنرهای خود استفاده کنید. برای اطلاع از این سایزهای به مقاله سایز بنر در تبلیغات در گوگل مراجعه نمایید.

طراحی بنرها می بایست با استفاده از فرمت های استاندارد بنر انجام شود. فرمت JPG مرسوم ترین آنها می باشد اما میتوانید از فرمت های PNG ، GIF، SWF نیز استفاده کنید. در صورتیکه بنر شما به صورت سیاه و سفید طراحی شده است و یا دارای پس زمینه سیاه و سفید است ، حتمأ مرز و حاشیه ای را برای ایجاد تمایز آن از دیگر محتوای وبسایت قرار دهید.

نتیجه­ گیری

  •  بر نیاز مشتری متمرکز شوید. وقتی مشتری خود را هدف می‌گیرید ، تنها چیزهایی که فکر می‌کنید مشتری شما در پی آن است را نشان ندهید.
  • تنها به این خاطر که ترافیک اینترنتی یا تبدیل خوبی دارید از بهبود بخشیدن بنرهای خود دست نکشید.
  • برای بهتر کردن تبدیل­‌ها از قدرت و نفوذ جمعی استفاده کنید.
  • برای تعداد دفعاتی که یک کاربر باید بنر شما را ببیند عدد جادویی بیابید.
انواع تبلیغات در گوگل ، انواع، تبلیغات بنری و تبلیغات متنی ، در ایران تبلیغ با کیفیت و کمترین نرخ تبلیغات در کشور از قسمت مشاوره و بازاریابی ایران تبلیغ دنبال می شود.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۸.۴
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی اندیشه شهبازنژاد

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ اندیشه شهبازنژاد هستم به عنوان نویسنده در طراحی سایت و بخش بازاریابی و برندسازی علاقه مند به بخش تبلیغات در صفحات مجازی در خدمت شما میباشم . هدف تمام نویسندگان عزیز این سایت قرار دادن اطلاعات مفید و کارا برای شما کاربران عزیز میباشد.

همچنین ببینید

تبلیغات گوگل و تبلیغات در گوگل ادوردز می تواند درآمدتان را 4 برابر کند

تبلیغات در گوگل ادوردز و تبلیغات گوگل می تواند درآمدتان را ۴ برابر کند

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﺍﺩﻭﺭﺩﺯ ( یا بهتر بگوییم تبلیغات در گوگل ادوردز ) ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻣﺪ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال