خانه / تبلیغات در گوگل / گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما با استفاده از آن

گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما با استفاده از آن

تبلیغات در گوگل(گوگل ادوردز) ، یک روش بازاریابی برای صاحبان کسب و کار کوچک است. شما می‌توانید برند خود را با یک تبلیغ به افرادی که در آن لحظه در جستجوی نوع کسب و کار کوچک شما هستند نمایش دهید. این نوع هدف گیری بیشتر برای صاحبان کسب و کار کوچک پیشنهاد می‌شود.

گوگل ادوردز ، یک سرویس تبلیغاتی آنلاین است که این امکان را برای کسب و کار کوچک فراهم می‌کند تا تبلیغات خود را در صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار دهند. این تبلیغات ، تقریبا با نتایج جستجوی عادی تقریبا یکسان است ، تنها تفاوت در کلمه کوچک «Ad» با رنگ سبز است که در کنار تیتر محتوایتان قابل نمایش است. تبلیغات در گوگل ، در بالا و پایین صفحه نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز  ( به انگلیسی: Google AdWords )  یک سرویس تبلیغات برخط ، توسعه یافته توسط شرکت گوگل است که در آن تبلیغ‌کنندگان برای نمایش نسخه‌ای مختصر از تبلیغات برای کاربران وب جهان‌گس‌تر هزینه‌ای پرداخت می‌کنند. روش گوگل ادوردز تا حدودی بر اساس کوکی‌ها و قسمتی نیز بر پایه کلید واژه‌های تعیین شده توسط تبلیغ‌کنندگان است. این نتایج در بالای صفحه ، سمت راست آن‌ها یا‌ گاهی زیر صفحه نتایج تبلیغات متنی کوچکی نشان داده می‌شوند. این تبلیغات از طریق یکی از محصولات گوگل به نام گوگل ادوردز ایجاد شده‌اند. قابلیت‌های ادوردز برای نمایش تبلیغات فقط محدود به این تبلیغات متنی یا تبلیغات در صفحهٔ نتایج جستجوی وب نیست و بسیار متنوع‌تر و گسترده‌تر است.

گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی اصلی گوگل و تبلیغات منبع درآمد اصلی این شرکت است. در سال ۲۰۱۱، ۹۶٪ در آمد گوگل از تبلیغات بوده است. سرویس ادوردز به مشتریان این امکان را می‌دهد که علاوه بر آنکه سایت‌هایشان بر حسب رتبه‌ای که الگوریتم‌های گوگل به آن‌ها اختصاص داده است در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود ، بتوانند سایت‌هایشان را در‌‌ همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای کاربرانی که جستجوهایی مرتبط با کسب و کار کوچک و وب‌سایت آن‌ها می‌کنند به صورت تبلیغات کوتاه در فرمت‌های مختلف به نمایش بگذارند. به این ترتیب صاحبان وب‌سایت‌ها می‌توانند با هزینه‌هایی به نسبت کم وب‌سایت و کسب و کار کوچک خود را در معرض دید کاربران قرار دهند. ممکن است شما در نتایج جستجو جایگاه خوبی نداشته باشید اما اگر به وب‌سایت و قابلیت تجاری خود اطمینان دارید می‌توانید با قدری هزینه در اولین صفحهٔ نتایج جستجو حتی اولین وب‌سایتی باشید که کاربر با آن مواجه می‌شود. باقی کار با شما و کیفیت وب‌سایت و خدماتتان است که باید اعتماد مشتری را بتوانید جلب کنید.

در روش گوگل ادوردز گوگل جهت نمایش دادن تبلیغ از حساب کسی که تبلیغ داده است مبلغی کم نمی‌کند و فقط موقعی مبلغ کلیک را کم می‌کند که کاربر روی تبلیغ کلیک کرده و به سایت منتهی شود. همچنین اعدادی که گوگل جهت هر کلیک از حساب کم می‌کند یک عدد ثابت و مشخصی نیست و با موقعیت تبلیغ ، نوع لغت و چندین پارام‌تر دیگر تغییر می‌کند و ممکن است در یک روز اعداد متفاوتی از یک حساب کم شود.

لازم به ذکر است پیش از مطالعه ادامه این مبحث به شما بزرگواران عرض کنم که شرکت ایران تبلیغ با کادر نخبه و جوان خود ، برای انجام تبلیغات در گوگل به شما عزیزان اعلام آمادگی می کند. برای آگاهی در مورد قیمت ها و سایر موارد لطفا با ایران تبلیغ تماس بگیرید.

 


 

تفاوت تبلیغات در گوگل بین صفحه گوشی موبایل و صفحه دسکتاپ

تبلیغات در گوگل ، در موبایل و در دسکتاپ بسیار شبیه به هم هستند. در هر دو نوع  ( صفحه گوشی و صفحهٔ دسکتاپ )  ، تبلیغات در گوگل ، در بالا و پایین صفحهٔ جستجوی گوگل به نمایش در می‌آیند. اگر چه برخی از صاحبان کسب و کار کوچک ، تلفن‌های همراه را نادیده می‌گیرند ، اما مطمئنا برای شما ، تبلیغات در گوگل و در صفحات تلفن همراه بسیار مهم است. دقت کنید که بیش از نیمی از جستجوهای Google از دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود و هر روز به این تعداد افزوده می‌شود.

تفاوت‌های کلیدی بین تبلیغات گوگل ادوردز دسکتاپ و موبایل:

  1. در دستگاه تلفن همراه فضای کمتری وجود دارد ، بنابراین باید مطمئن شوید که پیام شما مستقیما به مشتری هدف شما برسد.
  2.   با توجه به اینکه استفاده کنندگان از گوشی همراه زمانی که در گوگل در حال سرچ کردن هستند به طور مداوم صفحه را بالا و پایین می‌کنند ، این خیلی مهم است که تبلیغات گوگل ادوردز شما در مکان مناسب خود قرار گیرد که حتی با مکان آن در دسکتاپ می‌تواند متفاوت باشد.

در مثال زیر دو تبلیغ برای یک شرکت را مشاهده می‌نمایید نمایش اول مربوط به گوشی تلفن همراه است و نمایش دوم مخصوص دسکتاپ می‌باشد. توجه داشته باشید که تبلیغات تلفن همراه شامل یک دکمه کلیک برای تماس است تا افرادی که در دستگاههای تلفن همراه خود جستجو می‌کنند به راحتی می‌توانند برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما
گوگل ادوردز در صفحه گوشی همراه

 

گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما
گوگل ادوردز در صفحه دسکتاپ

 

هنگام تنظیم حساب کاربری ، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید آگهی خود را در دسکتاپ ، موبایل یا هر دو نشان دهید. پیشنهاد می‌کنیم تبلیغات را برای هر کدام به شکل متفاوتی تنظیم نمایید تا شاهد تفاوت میان آن‌ها باشید و بتوانید بهترین مکان نمایش را پیدا کنید. شما بسته به اینکه در کدام یک از این دستگاه‌ها  ( گوشی همراه یا دسکتاپ )  به فروش پیشتری دست می‌یابید باید تبلیغات مورد نظر خودتان را تنظیم نمایید.

مزایای تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل کسب و کار کوچک شما را به تمامی افرادی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می‌گردند ، نمایش دهید.

به کمک گوگل ادوردز می‌توانید تبلیغات ساخته شده توسط خودتان را در صفحات نمایش جستجوی گوگل و یا شبکه بزرگ تبلیغاتی گوگل نمایش دهید.

به عبارت دیگر ، گوگل ادوردز ابزاری است برای نمایش تبلیغات شما فقط برای افرادی که در جستجوی آن هستند. زمانی که جستجو کننده یکی از کلمات کلیدی شما را جستجو می‌کند در صفحات نمایش جستجوی گوگل ، تبلیغات در گوگل شما متمایز از رقبا نمایش داده می‌شود.

با این روش ، تبلیغات شما فقط برای کسانی نشان داده می‌شود که به دنبال محصولات و یا خدمات شما می‌باشند. مثلا اگر کاربری عبارت «نرم افزار حسابداری» را در قسمت جستجوی گوگل وارد کند گوگل نتایج متعددی که مرتبط با نرم افزار حسابداری است را در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش می‌دهد و علاوه بر این نتایج در قسمت بالای صفحه  ( بالا‌تر از نتایج جستجوی معمولی در نوار زردرنگ و متمایز )  تبلیغات ادوردز را نمایش می‌دهد.

می‌توانید برای هر گروه از محصولات خود ، متن‌های تبلیغاتی متنوع و گروهای مختلفی از واژه‌های کلیدی مرتبط را انتخاب کنید. زمان نمایش ، منطقه جغرافیایی نمایش و بودجه روزانه ، پرداخت برای هرکلیکی که بر روی آگهی شما می‌شود و تمامی این فاکتور‌ها قابل تعیین و ویرایش هستند.

در روش‌های معمول تبلیغ ، مثلا بیلبورد ، روزنامه ، تلوزیون و تمام روش‌های مشابه دیگر ، شما یک جا و بدون در نظر داشتن میزان سود مجبور به پرداخت هزینه می‌باشید اما در گوگل ادوردز  ( تبلیغات در گوگل )  شما فقط به ازای کاربرانی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می‌گردند هزینه پرداخت می‌نمایید.

هزینه تبلیغ در گوگل بسیار جزئی و در حد ۱ سنت به ازای هر کاربر مرتبط می‌باشد در صورتی که در روش‌های معمول شما باید میلیون‌ها تومان هزینه نمایید تا بتوانید تعداد مشتری جذب نمایید. در تبلیغ در گوگل مدت نمایش تبلیغ و تعداد نمایش آن کاملا رایگان بوده و تنها به ازای کلیک و ورود کاربر شما پرداخت خواهید نمود.

در سیستم گوگل عملا امکان تقلب و انجام تعداد زیادی کلیک بر روی تبلیغ وجود ندارد و شما تنها به ازای کاربر مرتبط و مناسب هزینه پرداخت می‌نمایید به عبارتی مهم‌ترین مزیت تبلیغ در گوگل این است که شما مستقیما با کسانی مخاطب خواهید بود که واقعا می‌توانند مشتری و یا کاربر شما باشند.

امکان تعیین کشور محل نمایش تبلیغ و یا زبان کاربر در این روش تبلیغاتی وجود دارد.

سیاست بازگشت سرمایه ، در تبلیغ در گوگل سیاست اصلی بازگشت سرمایه و سود می‌باشد به این شکل که هنگامی که شما مثلا مبلغ صد هزار تومان هزینه نمودید حتما باید بیش از این مقداری سود داشته باشید.

سیستم تبلیغات در گوگل در حال حاضر بزرگ‌ترین سیستم تبلیغاتی جهان است و در ایران نیز طی یک سال گذشته بسیار گسترش یافته است.

بیش از ۸۰ درصد کاربران اینترنت در ایران و جهان از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌نمایند

رتبه تبلیغ یا Ad Rank در گوگل ادوردز چیست؟

رتبه تبلیغ یا Ad Rank در بازاریابی اینترنتی یعنی جایگاهی که شما در میان تبلیغات پولی  ( PPC )  در صفحهٔ نتایج موتور جستجو  ( SERP )  کسب کرده‌اید. این رتبه به هر یک از کلمات کلیدی که برای تبلیغ خود تعریف کرده‌اید ، بستگی دارد و بر اساس قیمت پیشنهادی شما برای کلیدواژه مورد استفاده و یا جمع امتیاز کلیدواژه‌های استفاده شده در ادگروپ‌ها تعیین می‌شود. در صورتی که متغیرهای دیگر ثابت باشند ، آنگاه هرچه واژگان کلیدی شما ، تبلیغات متنی و صفحات فرود یا اولین صفحات باز شده هنگام کلیک بر روی تبلیغ با موضوع مورد تبلیغتان ارتباط بیشتری داشته باشند ، امتیاز کیفیت شما بیشتر خواهد شد و در نتیجه رتبه تبلیغ شما هم بالا‌تر می‌رود.

گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما

عایدی شما از رتبه تبلیغ بالا‌تر در صفحهٔ نتایج موتور جستجو این است که محصول یا خدمت شما در جستجوهای بیشتری در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد و در نتیجه نسبت تعداد کلیک به تعداد نمایش  ( CTR )  بیشتری برای شما حاصل می‌شود.

همانطور که می‌دانید در صفحه نتایج جستجوی گوگل دو قسمت برای تبلیغات پولی در نظر گرفته شده است. چهار رتبه در بالا و سه رتبه در انتهای صفحه وجود دارد. شما می‌توانید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب و بودجه‌ای که در نظر می‌گیرید در هر کدام از این رتبه‌ها قرار بگیرید.

البته در برخی مواقع ممکن است شما رتبه یک را در تبلیغات گوگل داشته باشید ، اما در پایین صفحه باشید. این شرایط به این معنی است که در صفحه نتایج جستجو ، شما در میان تبلیغ‌های نمایش داده شده رتبه اول را دارید. برای مثال در هنگام جستجوی کلیدواژهٔ «رزرو هتل» سایت شما در رتبهٔ هشتم نمایش داده می‌شود و سه تبلیغ پولی هم در پایین صفحه وجود دارد ، اکنون شما در میان تمام نمایش‌های موجود در جایگاه هشتم هستید ولی در میان تبلیغات پولی رتبهٔ یک را دارید و دو تبلیغ پولی دیگر پایین‌تر از شما قرار دارند.

رتبه تبلیغ چگونه محاسبه می‌شود؟

گوگل برای محاسبهٔ رتبه تبلیغ مواردی را بررسی می‌کند و از طریق فرمول زیر آن را محاسبه می‌کند.

رتبه تبلیغ برابر است با میزان هزینه به ازای هر کلیک ضرب در کیفیت تبلیغ

رتبه تبلیغ بر اساس میزان پیشنهادی برای هر کلیک و دیگر مواردی که بر کیفیت تبلیغ شما تأثیر می‌گذارند ، همچون تعداد کلیک به تعداد نمایش ، میزان مربوط بودن تبلیغ و کارآمدی صفحات فرود شما و غیره محاسبه می‌شود.

  •  رتبه تبلیغ ، موقعیت و جایگاه تبلیغ شما را تعیین می‌کند. اینکه تبلیغ شما در صفحه‌ای مرتبط با تبلیغات دیگر نمایش داده شود یا اصلا استاندارد لازم برای نمایش دادن را دارد یا خیر بر اساس رتبه تبلیغ تعیین می‌شود.
  •   اجزای اصلی تشکیل دهنده رتبه تبلیغ شما ، میزان قیمت پیشنهادی شما برای هر کلیک ، کیفیت تبلیغ و کیفیت وب سایتتان می‌باشد.

همچنین تأثیر مورد انتظار و پیش بینی شدهٔ استفاده از افزونه‌های جدید و دیگر فرمت‌های تبلیغتان نیز هنگام محاسبه رتبه تبلیغ از طرف گوگل لحاظ می‌شوند. تخمین تأثیر این افزونه‌ها و فرمت‌های تبلیغ ، به وسیله چند فاکتور نظیر مرتبط بودن ، نسبت تعداد کلیک به تعداد نمایش و بالا‌تر بودن افزونه‌ها و یا فرمت‌ها در صفحه نتایج جستجو ، صورت می‌گیرد.

گوگل ادوردز و افزایش درآمد کسب و کار کوچک شما

البته رتبه تبلیغ شما هر بار که تبلیغتان استاندارد لازم برای نمایش و رقابت در مزایده را داشته باشد از نو محاسبه می‌شود ، بنابراین وضعیت و جایگاه تبلیغتان ، بسته به نتایج رقابت شما در لحظه ، می‌تواند دچار نوسان شود و در هر جستجو با تغییر کند.

چگونه رتبه تبلیغ را بهبود دهیم؟

رتبه تبلیغ شما به حداکثر میزانی که حاضر هستید برای هر کلیک بپردازید ، ضرب در امتیاز کیفیت تبلیغتان محاسبه می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید رتبه تبلیغ خود را بهبود دهید ، می‌بایست یک یا هر دو راه زیر را انجام دهید.

  •  قیمت پیشنهادی کلیدواژگان خود را بالا ببرید: تبلیغ کنندگانی که حاضر هستند مبلغ بیشتری برای تبلیغات cpc بپردازند ، مزیت بیشتری دارند. اما برای این کار لازم است کیفیت و مرتبط بودن تبلیغ را در نظر بگیرید.
  •   کیفیت تبلیغ خود را بهبود بخشید: هنگامی که تبلیغ شما در صفحات مرتبط بیشتری نمایش داده می‌شود ، موتور جستجو رتبه تبلیغ شما را بالا‌تر می‌برد و هزینهٔ آن را کاهش می‌دهد و از این طریق به شما پاداش می‌دهد.

 


 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۷
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی جهانگیر

من جهانگیر پچکم ، عاشق دنیای اینترنت. هدفم ارائه بهترین راهکارها برای بیشتر دیده شدن شما در این فضا هست. و سعی می کنم شما رو در رسیدن به هدف هاتون در اینترنت کمک کنم. با من همراه باشید.

همچنین ببینید

تبلیغات گوگل بهتر است یا سئو

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم مزایا و معایب هر دو روش سئو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال