خانه / تبلیغات در گوگل / تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

قبل از مطالعه این بخش به شما توصیه می‌کنم، تبلیغات در گوگل ادوردز و مقالهٔ «تبلیغات در گوگل و آموزش کامل ردیابی تبدیل conversion tracking» را مطالعه بفرمایید تا درک درست و بهتری از مفاهیم زیر داشته باشید. شما می‌توانید اطلاعات مربوط به تبدیل ( Conversion ) خود را از زبانه Campaigns در گروه تبلیغات گوگل ( ad group ) ، تبلیغات ( ads ) و سطح کلمات کلیدی ( keywords levels ) ببینید. روی برگه ستون‌ها ( Columns tab ) کلیک کنید ، سپس Conversions ، برای سفارشی کردن ستون‌های ظاهر می‌شود. به تصویر زیر نگاه کنید.

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

برخی از ستون‌های اصلی عبارت‌اند از:

Conv. ( ۱-per-click ) : هر بار که یک بازدیدکننده بر روی تبلیغات در گوگل ادوردز شما کلیک می‌کند این مقدار یکی اضافه می‌شود. شما می‌توانید از این معیار برای به دست آوردن تعداد مشتریان بالقوه خود استفاده کنید. و فضای کلی جامعه را در مورد کسب‌وکارتان رصد کنید.

Cost / conv. ( ۱-per-click ) : هزینه شما ( اینکه چه مقدار باید برای کلیک‌ها ، خرج کنید ) را نشان می‌دهد که تقسیم بر تعداد بازدیدکننده‌هایی که بر روی تبلیغات در گوگل ادوردز شما کلیک می‌کنند ، شده است. این به شما کمک می‌کند تا میزان سرمایه‌گذاری ( ROI ) خود را اندازه‌گیری کنید. در حالت ایدآل ، شما باید کمتر بر روی کلیک‌هایی که به مشتری تبدیل نمی‌شوند ، هزینه کنید.
Conv. rate ( ۱-per-click ) : درصد کلیک‌هایی که منجر به مشتری شده است را نشان می‌دهد. درصد بالا‌تر ، نشان می‌دهد که تبلیغات در گوگل ادوردز یا کلمه کلیدی تأثیر خوبی در بازاریابی آنلاین داشته است.
View-through conv: تعداد کاربرانی را نمایش می‌دهد که تبلیغات گوگل شما را می‌بینند ولی بر روی آن کلیک نمی‌کنند. این معیار درواقع نشان می‌دهد که شاید بعد‌ها این بازدیدکنندگان تبدیل به مشتری شوند.


ایران تبلیغ با کادری نخبه و جوان و با تجربه آماده مشاوره رایگان و انجام کلیه ی سفارشات تبلیغاتی شما در دنیای مجازی می باشد و به شما عزیزان در زمینه گوگل ادوردز ، آموزش تبلیغات در گوگل ، تبلیغات در گوگل ، تبلیغ سایت در گوگل ، تبلیغات کلیکی گوگل ، آموزش تکنیک های تبلیغاتی و … میباشد.

 

گزینه‌های پیشرفته در پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) تبلیغات در گوگل ادوردز

پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) در مورد سبد خرید وب‌سایت

ردیابی خرید ( Tracking purchases ) که مقادیری را می‌گیرید که این مقادیر نباید به‌صورت دستی و توسط شما تغییر کند بلکه یک سری چهارچوب معین وجود دارد که با توجه به پلت فرم تجارت الکترونیکی که شما استفاده می‌کنید مانند eBay یا PayPal تعیین می‌شود و حتماً باید بر اساس استاندارد و پروتکلی که آن پلت فرم تجارت الکترونیکی تعیین می‌کند ، عمل نمایید. هر سایت نسبت به سایت دیگری کد‌ها و عملکردهای متفاوت را دنبال می‌کند ، بنابراین بهتر است فایل‌های مخصوصhelp که با سایت تجارت الکترونیک شما همخوانی دارد را بخوانید. اگر شما به‌صورت حرفه‌ای برنامه‌نویس وب نیستید؛ بهتر است این کار را انجام ندهید ، و آن را به افراد خبرهٔ این حوزه بسپارید برای مثال کار‌شناسان خبره ایران تبلیغ با توجه به سایت شما این کار را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای برای شما انجام می‌دهند.

هنگامی‌که ردیابی خرید ( Tracking purchases ) را تنظیم کردید ، پس‌ازآن به‌راحتی می‌توانید هر مقدار آماری در مورد تبدیل ( conversion ) ، مثلاً مقدار کل تبدیل ( total conversion ) و هزینه هر کلیک ( cost per click ) ، که درواقع درآمد واقعی محصولات به فروش رسیده شما از آن‌ها قابل استنتاج هستند ، را ببینید.

تنظیمات تبدیل ( Conversion ) را پیشرفته‌تر کنید: تبدیل از طریق دیدن ( View-Through Conversions ) و جستجوی غیرتکراری ( Search De-Duplication )

هنگامی‌که تنظیمات وب‌سایت یا بهتر بگویم انواع تبدیل‌های را روی سایتتان تنظیم کردید ، گزینه‌ای وجود دارد به نام تبدیل از طریق دیدن ( View-Through Conversions ) ؛ معنی این گزینه این است که ممکن است یک کاربر تبلیغات گوگل شما را ببیند اما بر روی آن کلیک نکند ، اما تحت تأثیر قرار می‌گیرد و سایت شما را در یک زمان دیگری ( شاید چند روز بعد ) باز می‌کند و تبدیل ( conversion ) موردنظر شما را انجام می‌دهد – به عبارت دیگر ، ممکن است از طریق تبلیغات گوگل شما تحت تأثیر قرار گیرد و به سایت شما بازگردد و تبدیل به یک مشتری شود.

شما می‌توانید تبدیل از طریق دیدن ( View-Through Conversions ) را برای یک مدت‌زمان مشخص تنظیم کنید ( این زمان‌‌ همان زمان بین نمایش تبلیغات گوگل و زمانی است که کاربر تبدیل موردنظر شما را انجام می‌دهد ) ، به‌عنوان‌مثال می‌توانید مقدار آن را از ۱ تا ۳۰ روز کنید یا حتی مقدار دلخواه خودتان را برای این گزینه تنظیم کنید.
فعال کردن جستجوی غیرتکراری ( Search De-Duplication ) به این معنی است که یک تبدیل واحد؛ دو بار به‌حساب نمی‌آید ، تبدیل از طریق دیدن ( View-Through Conversions ) و کلیکی که به تبدیل منجر می‌شود ( CTC: Click Through Conversion ) ؛ هر دو به‌عنوان یک تبدیل محاسبه می‌شوند ، اگر برای مثال ، مشتری برای اولین بار شبکه نمایش تبلیغات گوگل یا Google Display Network را کلیک کند و قبل از آن روی یک آگهی متنی کلیک کرده باشد؛ هر دو یک تبدیل به‌حساب می‌آید. وقتی این گزینه را فعال کردید ، تبدیل تنها به‌عنوان یک CTC: Click Through Conversion شمارش می‌شود.

چگونه تبدیل را بهینه‌سازی کنیم

به‌طور پیش‌فرض ، بهینه‌سازی تبدیل برای تبلیغات در گوگل ادوردز شما بر اساس تعداد کلیک‌ها ، تنظیم‌شده است؛ به این معنی که گوگل ادروردز به تبلیغاتی که احساس می‌کند بیشتر احتمال دارد منجر به تبدیل شود ، بیشتر اهمیت می‌دهد. اگر شما در حال تنظیم پیگیری تبدیل برای کمپین تبلیغاتی خودتان هستید ، می‌توانید تنظیمات بهینه‌سازی تبدیل را تغییر دهید ، به این معنی که تبلیغات گوگل که خودتان تشخیص می‌دهید به نتیجه‌ای تبدیل شود را انتخاب کنید.

برای تغییر تنظیمات ، به برگه تنظیمات ( Settings tab ) بروید و به قسمت پایین صفحه بروید و تنظیمات پیشرفته ( Advanced settings ) را انتخاب کنید. منوی کشویی Ad delivery: Ad rotation ، frequency capping را باز کنید؛ بر روی Optimize for conversions کلیک کنید بعد save را بزنید.

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

به برگه Conversions برگردید ، می‌توانید روی تنظیمات ( Settings ) و سپس بر روی ویرایش ( Edit Settings ) کلیک کنید و conversion bid metric را تغییر دهید ، که درواقع به «بهینه‌ساز تبدیل» تأکیدش بر روی تبدیل‌های ۱-per-click conversions و many-per-click conversions است.
تبدیل ۱-per-click conversions درواقع یعنی اینکه یک کاربر اگر وارد سایت شما شود و یک تبدیل را صورت دهد دیگر تا ۳۰ روز هر تبدیلی که انجام دهد همه به‌عنوان فقط‌‌ همان یک تبدیل در نظر گرفته می‌شود مثلاً می‌توان این نوع تبدیل را بر روی ثبت‌نام کاربران در سایت تنظیم نمود. اما وقتی‌که ما از تبدیل many-per-click conversions استفاده می‌کنیم یعنی اینکه هر تعداد تبدیلی که کاربر انجام دهد در طول ۳۰ روز محاسبه می‌شود و تعداد جمع تبدیل‌های کاربر در نظر گرفته می‌شود. مثلاً می‌توان ، این نوع از تبدیل را ، بر روی تعداد مشتریان سایت تنظیم نمود.

تجزیه و تحلیل داده‌های تبدیل با استفاده از معیار قیف جستجو ( Search Funnels )

هنگامی‌که افزونه پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) شما نصب شد و در حدود ۲ هفته آن را اجرا کردید؛ شما می‌توانید تجزیه و تحلیل داده‌های تبدیل با استفاده از معیار قیف جستجو ( Search Funnels ) برای ردیابی اطلاعات دقیق درباره تبدیل موردنظرتان انجام دهید ، ازجمله اینکه زمان سپری‌شده از زمانی که مشتریان بر روی تبلیغات در گوگل ادوردز شما کلیک کرده‌اند تا زمانی که یک تبدیل توسط آن‌ها به‌طور کامل انجام شده چقدر بوده است و یا اینکه آن‌ها چند بار قبل از اینکه یک تبدیل را انجام دهند ، تبلیغات گوگل شما را دیده‌اند.

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion
تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها ، می‌تواند به شما در درک اینکه رفتار مشتریان در وب‌سایت شما ، به چه صورتی بوده ، کمک کند ، ازجمله این رفتار‌ها می‌توان به مواردی چون «زمان سپری شده از اولین کلیک کاربر بر روی تبلیغ گوگل ادروردز شما تا زمانی که آن کاربر ، تبدیل موردنظر شما را به‌صورت کامل انجام داده چقدر بوده است» و یا «چند بار تبلیغ گوگل ادروردز شما را قبل از تبدیل مورد نظرتان مشاهده کرده است» اشاره کرد. به تصاویر زیر نگاه کنید تا مراحل انجام و اجرای این معیار را مشاهده کنید.

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

تبلیغات در گوگل ادوردز و تجزیه و تحلیل داده های تبدیل conversion

عیب‌یابی پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) تبلیغات در گوگل ادوردز کمپین شما

ستون تبدیل ( conversion ) هیچ داده‌ای را نشان نمی‌دهد

تا ۲۴ ساعت این وضعیت عادی است. اگر بعد از ۲۴ ساعت ، تبدیل‌ها ( conversion ) هنوز نشان داده نشوند ، ممکن است که مشتریان ، هنوز تبدیل ( conversion ) انجام نداده باشند. یکی از راه‌های تست این است که خودتان یک تبدیل ( conversion ) را انجام دهید؛ یعنی بر روی تبلیغات گوگلی خودتان کلیک کنید و هر اقدامی که باید برای یک تبدیل ( conversion ) انجام شود را خودتان به‌عنوان یک مشتری انجام دهد. اگر بعد از ۲۴ ساعت تبدیل ( conversion ) شما ثبت نشد ، بررسی کنید که کد HTML به‌درستی نصب شده باشد. ممکن است مجبور باشید افزونه‌های اضافی را نصب کنید یا کد را به قسمت دیگری از صفحه سایتتان منتقل کنید.

داده‌ها ۱۰۰٪ دقیق نیستند

اگر مشتریان در مرورگرهای خودشان کوکی‌ها را غیرفعال کرده باشند ، هنگامی‌که بر روی تبلیغات گوگل ادروردز شما کلیک می‌کنند و تبدیلی ( conversion ) را انجام می‌دهند ، چون کوکی خود را غیرفعال کرده‌اند؛ پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) برای آن‌ها کار نخواهد کرد. اکثر مردم کوکی‌های مرورگرشان فعال است ، اما اگر شما گزینه display the Tracking Indicator link on your website را هنگام نصب پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) انتخاب کرده باشید ، بازدیدکنندگان می‌توانند از پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) با غیرفعال کردن کوکی مرورگرشان ، رد شوند.
نکته: اگر هر یک از تنظیمات تبدیل ( conversion ) را در گوگل ادروردز تغییر دهید ، کد html آن هم تغییر می‌کند و شما باید کد جدید را در صفحه وب قرار دهید.

کمپین تبلیغاتی گوگل کلیک‌ها بسیاری دریافت می‌کند اما چرا تعداد تبدیل‌ها کم است

کمپین‌هایی که تعداد زیادی کلیک دریافت می‌کنند ولی تعداد تبدیل‌هایشان کم هست؛ ممکن است این نشانه‌ای از بازده ضعیف سرمایه‌گذاری ( ROI ) آن‌ها باشد ، اگر تبلیغات هزینه‌های بیشتری نیاز دارد باید این هزینه را پرداخت نمایند تا درآمد بیشتری نصیبشان شود و حتماً تبدیل‌ها بیشتر خواهند شد.
بررسی داده‌های معیار قیف جستجو ( Search Funnels data ) و بررسی متن تبلیغاتی و کلمات کلیدی ممکن است به شما کمک کند که بفهمید چرا مشتریان پس از رسیدن به وب‌سایت شما تبدیل موردنظر شما را انجام نمی‌دهند.
آیا صفحه فرود ( landing page ) که برای دیدن مشتریان انتخاب کرده‌اید؛ مناسب است؟ ممکن است وب‌سایت شما به‌درستی مشتریان و بازدیدکنندگان را به صفحه‌ای که تبدیل در آن گنجانده شده است ، هدایت نکنند. تبلیغات در گوگل و کلمات کلیدی که شما در کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کرده‌اید؛ انتظارات مربوط به یک محصول موردنظر مشتری را ارائه نمی‌کند ( مثلاً تبلیغات گوگل شما هنگامی رخ می‌دهد که یک مشتری برای « کیف‌های دستی ارزان » جستجو می‌کند ، اما مشتریان را در وب‌سایت شما به‌جای کیف‌دستی ارزان چیزهایی دیگر در مورد طراحی یک کیف ببینند ) . شرکت تبلیغاتی ایران تبلیغ ، تبلیغات در گوگل ادوردز شما را  به صحیح‌ترین شکل ممکن برای شما انجام می دهد. همیشه سعی کنید که خودتان را به‌جای مشتری قرار دهید تا دریابید که چرا مشتریانی روی تبلیغات در گوگل شما کلیک می‌کنند.

اگر سؤالات بیشتر در مورد پیگیری تبدیل ( Conversion Tracking ) گوگل ادروردز دارید می‌توانید با مشاوران خبره و کار کشته ایران تبلیغ تماس حاصل کنید و درک و آگاهی خود را در مورد تبلیغات در گوگل ادوردز بالا ببرید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۸
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۵ (۱ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی جهانگیر

من جهانگیر پچکم ، عاشق دنیای اینترنت. هدفم ارائه بهترین راهکارها برای بیشتر دیده شدن شما در این فضا هست. و سعی می کنم شما رو در رسیدن به هدف هاتون در اینترنت کمک کنم. با من همراه باشید.

همچنین ببینید

قوانین و نکات اساسی برای تسلط در جستجوی گوگل

قوانین و نکات اساسی برای تسلط در جستجوی گوگل

امروزه بخش عمده ای از ترافیک جستجوی مطالب و سایت ها در اینترنت بر دوش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال