خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی جهانی از دیدگاه کارشناسان

بازاریابی جهانی از دیدگاه کارشناسان

بازاریابی جهانی از دیدگاه کارشناسان با مطلبی مفید و آموزنده دیگر در خدمت شما عزیزان هستم ، تا پایان همراه ما باشید شاید این مطلب پاسخ و الگویی مناسب برای شما باشد تا بتوانید هدفتان را مشخص کنید و به سوی آن گام بردارید .

Global marketing

چگونه در بازاریابی جهانی خودی نشان دهیم

بازاریابی جهانی عبارت است از فرآیند تنظیم راهبردهای بازاریابی شرکت و تطبیق آنها با شرایط سایر کشورها . البتهبازاریابی جهانی چیزی فراتر از فروش محصولات و خدمات در خارج از مرزها و در سراسر جهان است . به بیان دیگر،بازاریابی جهانی عبارت است از فرآیند تمام وقت برنامه ریزی ، خلق ، موقعیت یابی و تبلیغ محصولات تان در بازارجهانی . اگر می خواهید درک بهتری از بازاریابی جهانی ، راهبردها ، نمونه ها و مشکلات آن پیدا کنید ، در ادامه با ایران تبلیغ همراه باشید .

به گزارش ایران تبلیغ ، کسب وکارهای بزرگ معمولا در خارج از کشوری که محصولات شان را در بازار آنها عرضه می کنند ، دارای دفاتر مرکزی هستند . در حال حاضر ، با ظهور اینترنت و تسهیل ارتباطات انسانی ، حتی کسب وکارهای کوچک می توانند محصولات و خدمات خود را در سراسر جهان به دست مصسورف کننده و مشتری برسانند . اگر کسب وکاری تصمیم بگیرد که محصولات و خدمات خود را در عرصه بین المللی عرضه کند ، شاید از طرف شرکت های بین المللی ، که آنها هم می خواهند حضور بین المللی خود را تثبیت سازند ، با رقابت داخلی مواجه شود . وجود این رقابت حضور در عرصه بین المللی را برای بسیاری از کسب وکارها تقریبا به یک ضرورت تبدیل کرده است .

سودمندی بازاریابی جهانی برای کسب و کار

بازاریابی جهانی درصورتی  که درست انجام شود ، فواید زیادی دارد . از جمله :

۱ – اول از همه می تواند تأثیر بخشی محصول یا خدمات شما را بهبود بخشد . علت این امر این است که شما هرچه بیشتر رشد کنید ، معلومات جدیدی کسب کنید و مطالب را سریع تر بیاموزید ، در تولید محصول و ارائه خدمات تأثیرگذاری بیشتری خواهید داشت .

۲ – ثانیا ، با بازاریابی جهانی می توانید از مزیت رقابتی قدرتمندی برخوردار باشید . شرکت ها به راحتی می توانند دربازار محلی رقابت کنند ، اما رقابت در عرصه بین المللی است که برای شرکت ها یک چالش محسوب می شود و معدودی از آنها می توانند در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند . از این رو اگر بتوانید در عرصه بین المللی رقابت کنید و رقبای تان نتوانند این کار را بکنند ، در صنعت خود نیروی قدرتمندی خواهید بود .

۳ – ثالثا ، با بازاریابی جهانی خواهید توانست آگاهی مصرف کننده از برند محصول یا خدمات خود را بالا ببرید . از طریق اینترنت ، مصرف کنندگان می توانند پیشرفت شما را در عرصه جهانی رصد کنند .

۴ – و در آخر اینکه بازاریابی جهانی می تواند هزینه ها را کاهش و پس اندازها را افزایش دهد . شما اگر تمرکز خود را بر سایر بازارها معطوف کنید ، خواهید توانست با استانداردسازی فرآیندهای تان صرفه جویی به مقیاس کنید . تازه این غیر از پس انداز هایی است که استفاده از اینترنت برای تان به همراه خواهد داشت .

مسیر های اولیه در بازاریابی جهانی

گردهمایی بازاریابی جهانی شرکت هایی که در مسیر جهانی شدن رو به تکامل هستند ، این مسیر را به تدریج طی می کنند . شرکت در اولین مرحله باید روی فعالیت در بازار داخلی تمرکز کند . بازاریابی جهانی چیست در مرحله دوم ، شرکت هنوز بر بازار داخلی متمرکز است ، اما صادرات را هم در دستور کار خود قرار داده است . در مرحله سوم ، شرکت باید بازاریابی خود را به خارج از مرزها ببرد . این مرحله بیشتر از سمت شرکت های چندملیتی در دستور کار قرار می گیرد .مدیریت بازاریابی جهانی  بدین ترتیب ، تطبیق به امری ضروری بدل شده است . در چهارمین و آخرین مرحله ، شرکت با توسعه برنامه ها و محصولات خود به بازارهای جهانی ، خلق ارزش خواهد کرد . قطعا برای تکامل این فرآیند هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد .

از چه کسانی کمک بگیریم تا به موفقیت نزدیک شویم 

تیم قدرتمند ایران تبلیغ افتخار این را دارد که با وجود کارشناسان خبره خود در زمینه بازاریابی و برندسازی شما را تا موفقیت همراهی کند ، منتظر شما هستیم …
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس سایت بزرگ ایران تبلیغ ، ایران تبلیغ تجربه یک کسب و کار عالی برای شما ...

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال