خانه / تبلیغ در تلگرام / نحوه شناسایی ممبر فیک و ممبر واقعی در کانال تلگرام تاثیر آن در فضای مجازی

نحوه شناسایی ممبر فیک و ممبر واقعی در کانال تلگرام تاثیر آن در فضای مجازی

افزایش ممبر واقعی در کانال تلگرام بایستی واقعی باشد ! دقت کنید کانال تلگرام تحت هر شرایطی اعضای مجازی و فیک را پس از ۳۰الی۴۵ روز شناسنایی و بلافاصله حذف میکند .

اعضای فیک هیچ ارزش مادی یا روانی برای مخاطبان آینده شما ندارد چراکه مخاطبان دیگر تفاوت یک کانال با محتوای ارزشمند و یک کانال بدون محتوا را میدانند.

 

شناسایی ممبرهای واقعی از ممبر فیک  بسیار ساده است. بطور معمول یک چهارم الی یک پنجم تعداد کل ممبرهای شما طی ۲۴ساعت شبانه روز از پست های شما دیدن میکنند و در این حالت افزایش این بازدید با همین تناسب یعنی به تبلیغات شما موجب جذب ممبر واقعی به کانال تلگرام تان شده است.
ممبرهای فیک یا مجازی را از نام کاربری شان هم قابل شناسایی است. اغلب آنها نام هایی مشابه دارند و یا هیچ بازدیدی به پست های شما اضافه نمیشود و یا چندین برابر گذشته بازدید کاذب به کانال شما اضافه میشود این تنها راه شناسایی ممبرهای فیک است.
نکته دیگر در مورد تبلیغات تاثیرگذار برای جذب ممبر واقعی اینست که یک مخاطب پس از مشاهده تبلیغ شما و لمس لینک عضویت وارد کانال شما میشود و در صورتیکه تمایلی به ادامه عضویت در کانال تلگرام  نداشته باشد از کانال پس از مدتی خارج میشود .

 

پس ریزش اعضای واقعی کاملا طبیعی بوده و مثل ریزش مخاطب یک شبکه تلویزیونی میباشد و باید مراقب اعضایی که وارد کانال تلگرام  شما شده اند باشید و محتوایی مرتبط با تبلیغ , جذاب و تازه برایش آماده کنید.

نحوه شناسایی ممبر فیک و ممبر واقعی در تلگرام و فضای مجازی

 

راه های تشخیص ممبر فیک و واقعی در کانال تلگرام

 

  • ممبر مجازی یا فیک ریزش ندارد:

اگر بعد از عضو گیری کانال تلگرام شما کاملا بدون ریزش بودبه احتمال زیاد اعضا آفلاین هستند.

اگر تا به حال ممبر فیک نداشته باشید پس از عضو گیری در قسمت ممبرها با اکانت هایی با اسم هایعموما غیر عادی مواجه می شوید که مدت زمان زیادی است آفلاین هستند.

 

  • پاسخ گو نبودن ممبر فیک :

اگر به اعضای آفلاین پیام بفرستید به شما پاسخی نمی دهند.

 

البته یک نکته بسیار مهم در اینجا این است که اگر قبلا اقدام به اضافه کردن ممبر فیک کرده باشید، در لیست اعضا فقط چند ممبر حقیقی به شما نشان داده می شود و مابقی لیست از ممبرهای فیک هستند. و نمی توان گفت که اعضایی که به تازگی دریافت کردید فیک هستند یا واقعی.

 

سخن پایانی در مورد تشخیص ممبر فیک و ممبر واقعی و موفقیت در کانال تلگرام :

 

  • زمان بندی:

زمان بندی روزانه و شبانه برای انتشار پست تا مخاطبان کانال تلگرام شما نسبت به زمان انتشار مثلا موسیقی روز یا خبر روز یا عکس روز کاملا عادت کنند .

سعی کنید پست بیخودی در کانال نشر ندهید ( مثلا در کانال یک پست نگذارید با عنوان فیلم و زیرش یک فیلم منتشر کنید و زیر فیلم یه متن مرتبط با فیلم چون بجای گذاشتن ۳ پست شما میتوانید یک فیلم با یک متن چسبیده و هشتگ مرتبط آن به همراه لینک عضویت کانال را در یک پست خلاصه و شیک منتشر کنید و نیازی به گذاشتن ۲ پست اضافی نخواهید داشت )

 

ساعات انتشار پست های خود را مشخص کرده و بهتر است بدانید از ساعاتی در شب دیگر پست شما خوانده نمیشود ,بلکه بازدید پست به دلیل ایجاد مزاحمتی است که برای مخاطبتان کرده اید و معمولا هر مزاحمت یعنی خروج از کانال شما , برخی فکر میکنند چون پست هایشان ساعت۱۲ و ۱ شب بازدیدکننده دارد یعنی مهم و با ارزش است. برای انتشار پست ها هم از یک ساعت مشخص صبح شروع کنید .

  • نوع موضوع :

انتشار نوع موضوع در صبح ها , ظهر ها , عصر و شب متفاوت است. بطور مثال انتشار موضوعات خشن در صبح زود یا موضوعات آموزشی در شب اشتباه بزرگی است که برخی کانالها حتی کانالهای بزرگ مرتکب میشوند.

قاعدتا گذاشتن پست هایی حول یک موضوع , پست کوتاه از اهمیت ویژه ای برای جلب رضایت اعضای کانال شما میشود .

تا جای ممکن سعی کنید لینک کانال را کوتاه و با معنی انتخاب کنید تا کاربران بتوانند آن را براحتی بخاطر سپرده و در تایپ آن مشکلی نداشته باشند. هرچند که الان انتخاب شناسه مناسب بدلیل کثرت کانال ها کار سختی شده است.

  • تکرار مطالب:

تکرار مطالب باعث افت جذابیت کانال می شود. بنابراین از ارسال مطالب تکراری خودداری کنید.

 

مطالب را بر اساس یک زمانبندی مشخص شده انتشار بدهید. جوری نباشد که در یک ساعت ۱۰۰ مطلب منتشر کنید و در بقیه روز هیچ مطلبی منتشر نکنید.

 

در آخر بنظر خودم بهترین راه افزایش اعضاء کانال  تلگرام تولید محتوای ارزشمند است و داشتن کمی صبر و مداومت در تولید محتوا خود باعث رشد بمرور که روز بروز سریع تر خواهد شد می شود.

 

ایران تبلیغ با داشتن تیم مشاوره ی تخصصی در زمینه ی تبلیغات فضا های مجازی تلگرام و اینستاگرام  با تولید محتوای ارزشمند در زمینه های مختلف اعضای کانال های تلگرام و فالور پیج های اینستاگرام را به صورت واقعی افزایش می دهد .

 

مقالات مرتبط :

افزایش ممبر در کانال های تلگرام

 

 

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی sobhan

همچنین ببینید

Guaranteed ways to increase telemarketing in businesses

روش های تضمینی افزایش ممبر تلگرام در کسب و کارها

در این مطلب ، بهترین شیوه های افزایش ممبر تلگرام را از زبان تاسیس کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *