خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی در صادرات فرش

بازاریابی در صادرات فرش

بازاریابی در صادرات فرش از ایران تبلیغ با نهایت افتخار در خدمت شما عزیزان هستیم.در رابطه با موضوع  با ما تا پایان این موضوع تاثیرگذار همراه باشید.

rبازاریابی در صادرات فرش

بازاریابی در صادرات فرش 

چکیده

تولید و صادرات فرش دستباف علاوه بر ارز آوری و ایجاد اشتغال در معرفی فرهنگ ایرانی نقش عمده ای را ایفا می کند. حفظ موقعیت برتر ایران در بازارهای جهانی فرش دستباف علاوه بر شناخت روند های بازار و بررسی موقعیت ایران در بین رقبا، نیازمند بررسی مهمترین بازارهای وارداتی و شناخت نیاز مشتریان و تلاش برای برآورده کردن این نیازها می باشد. این تحقیق تاثیر عملکرد مرکز ملی فرش ایران (تنها نهاد سیاست گذار دولتی در مورد فرش دستباف) در افزایش صادرات فرش دستباف ایران با استفاده از الگو مدیریت فرایند بازاریابی کاتلر مورد بررسی قرار گرفته است.

بازاریابی در صادرات فرش روش گردآوری اطلاعات، مطالعه کتب، نشریات، مقالات و سایت های معتبر مرتبط با موضوع تحقیق، سپس مصاحبه با افراد کارشناس و دست اندرکاران فرش دستباف و بعد با استفاده ١ از ابزار پرسشنامه می باشد. تجزیه و تحلیل داده ها با نرم افزار “اس.پی.اس.اس” انجام شده است. یافته های تحقیق نشان می دهد به ترتیب، اداره فعالیت های بازار – تجزیه و تحلیل فرصت های بازار- ترکیب عناصر بازاریابی – شناسایی بازارهای هدف – که توسط مرکز ملی فرش ایران انجام می گیرد، تاثیر معناداری بر افزایش صادرات فرش دستباف دارد.

تعریف مساله و بیان سوالات اصلی تحقیق

بازاریابی در صادرات فرش در سال های اخیر صادرات فرش دستباف ایران دچار نوسانات زیادی بوده است از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۶ صادرات فرش دستباف سیر نزولی داشته است ولی از سال ۱۳۸۷تا ۱۳۸۹ صادرات فرش دستباف روند افزایشی را داشته است. با توجه به این که مرکز ملی فرش ایران در سال۱۳۸۲ کار خود را به عنوان تنها سیاست گذار دولتی برای امور فرش دستباف شروع کرده است، این تحقیق به دنبال آن است که این افزایش صادرات در سال های اخیر در اثر اقدامات مرکز ملی فرش ایران بوده یا سایر عوامل دیگر. همچنین به دنبال پاسخ سوال اصلی تحقیق که آیا عملکرد مرکز ملی فرش ایران تاثیر معنا داری بر افزایش صادرات فرش دستباف ایران داشته است، می باشیم. و همچنین بررسی تاثیر عملکرد مرکز ملی فرش بر متغیرهای فرآیند بازاریابی که در روند صادرات فرش دستباف ایران دخیل هستند مورد نظر است.

مروری بر ابعاد اقتصادی ، اجتماعی وبازاریابی فرش دستباف ایران

بازاریابی در صادرات فرش فرش دستباف ایران با داشتن سابقه ای ای چند هزار ساله، از دیر باز تا کنون مورد توجه مردم دنیا بوده و امروز در تمام دنیا نام قالی با نام ایران پیوندی نا گسستنی خورده است و یکی از برندسازی مشاغل هم هست.فرش ۴ دستباف ایران محصولی چند بعدی است ودارای جنبه های فنی ، هنری ، و برندسازی مشاغل اجتماعی واقتصادی بسیار گسترده می باشد. بر اساس آمار واظهارات و روابط عمومی در برندسازی دست اندر کاران امر فروش فرش دستباف ایران ، با توجه به تغییرات و تحولات اساسی در ابعاد اقتصادی ، قدرت خرید وجنبه های فرهنگی والگوی مصرف در میان مصرف کنندگان داخلی فرش دستباف ، بازار فعال وگسترده داخلی با رکود سنگین مواجه شده است و همین موضوع در روابط عمومی در برندسازی هم هست.

در رابطه با بازار های خارجی (بین المللی) و مراحل برندسازی نظر به اینکه فرش در مجموعه کالاها ی لوکس نزد مصرف کنندگان قرار دارد. لذا تقاضا برای آن به شدت به درآمد وابسته است و مراحل برندسازی بستگی دارد.با افزایش درآمد اشخاص ، بر شمار متقاضیان آن افزوده می شود و در دورا ن رکود اقتصادی وکاهش درآمد شخص ، از میزان تقاضای آن کاسته می شود.با این وصف تجارت فرش دستباف با تغییرات روند متغیرهای اقتصادی و غیراقتصادی رابطه ای تنگاتنگ دارد و همین طور هزینه برندسازی هم بیشتر میشود.

انشالله که از این مطلب لذت برده باشید.جهت کسب رتبه بهتر در کسب و کار خود و کسب مهارت بیشتر از خدمات برندسازی ما استفاده نمایید.

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

معرفی ارزشمندترین برند های دنیا از سوی شرکت Finance

شرکت مشاوره برندینگ فایننس به تازگی فهرستی از ارزشمندترین برند های دنیا در سال ۲۰۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *