خانه / بازاریابی و برندسازی / برندسازی احساسی

برندسازی احساسی

از ایران تبلیغ یکی از بهترین سایت در زمینه برندسازی در خدمت شما هستیم.میپردازیم به مبحث برندسازی احساسی با ما تا پایان این موضوع مهم همراه باشید.

برندسازی احساسی

برندسازی احساسی

آیا «برندسازی احساسی» نتیجه بخش است؟

برندسازی همواره با به کارگیری لوگو، شعار، طرح رنگ یا موارد دیگر شناخته شده است. یکی از مهم ترین راه هایی که با آن یک برند به زندگی مردم راه پیدا می کند تاثیراتی است که بر زندگی مشتریان خود می گذارد.
 ماهنامه آینده روشن: برندسازی همواره با به کارگیری لوگو، شعار، طرح رنگ یا موارد دیگر شناخته شده است. یکی از مهم ترین راه هایی که با آن یک برند به زندگی مردم راه پیدا می کند تاثیراتی است که بر زندگی مشتریان خود می گذارد. حس قوی توجه کامل به یک برند، مانند نایک، در موفقیتش نقش بزرگی ایفا می کند.
 برندسازی احساسی روش قدرتمندی برای ایجاد وفاداری به برند و جذب مشتریانی است که بارها به برند رجوع می کنند. اتفاقاتی که شما را به گریه یا خنده می اندازد یا شما را عصبانی می کند در ذهن شما نیز می ماند. احساسات قوی آن اتفاقات را در ذهن ماندگار می کنند؛ به طور مشابه، احساسات قوی در زمینه تبلیغات هم کالا را در ذهن ماندگار و همچنین برند را معروف می کنند.
انسان ها تحت تاثیر احساسات خود قرار می گیرند؛ تحقیقات نشان داده است تنها ۳۰ درصد از خریدها منطقی هستند، در حالی که ۷۰ درصد دیگر خریدها هیجانی است. این امر نشان می دهد هر برندی به استراتژی ای نیاز دارد که مخاطبان خود را از نظر احساسی درگیر نگه دارد.برخی کارشناسان به طور فزاینده در پرداختن به احساسات قوی مشکل دارند. آیا تبلیغات P & G در بازی های المپیک ۲۰۱۶ را به خاطر می آورید که در آن المپیکی ها از مادران خود تشکر کردند؟ این نوع تبیلغات که احساسات قوی را تحریک می کنند در برندسازی احساسی مهم است.

[icon name=”bell-o” class=”” unprefixed_class=””]اولین نکته در برندینگ احساسی: مشاهده‌ی جهان از دید مشتریان

جهان از دید مشتریان شما چه شکلی است؟ درک این مساله بسیار مهم است، به خصوص اگر سبک زندگی آن‌‌ها با شما فرق داشته باشد. شما می‌خواهید بدانید که چه چیزی آن‌ها را از نظر احساسی تحت تأثیر قرار می‌دهد. آن‌ها برای چه چیزی واقعاً ارزش قائل‌اند؟ چه تجاربی داشته‌اند؟ در برندسازی احساسی و سایت اپلیکیشن باید از نقطه نظر آن‌ها به قضیه نگاه کنید نه خودتان.استراتژی: خود را در جایگاه مشتریان حس کنید و تحقیقات خود را انجام داده و به جای آن‌ها زندگی کنید. کسب‌وکارهای مشتریان هدف خود را ببینید که آیا ارتباطی به کار شما دارد یا نه. هوشیار و دقیق باشید و ببینید که چگونه این کسب‌وکارها با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند.

[icon name=”bell-o” class=”” unprefixed_class=””]دومین نکته در برندینگ احساسی: شناخت نیازهای دقیق مشتریان

این نکته و ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت نیز با تفاوت زیادی که دارد به نکته‌ی اول ارتباط دارد. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که کسی برای شما چیزی بگیرد که از او درخواست نکرده بودید و از طرفی علاقه‌مند به داشتن آن باشید؟ این بدین دلیل است که آن فرد شما را به خوبی می‌شناخته و با احساسات شما آشنا بوده، به همین دلیل این کار و ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت او برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود. انگار که آن‌ها با زبان رازگونه‌ی عشق با شما حرف زده باشند. آن شخص در زندگی شما همیشه یک قدم از خود شما جلوتر است. شاید این شخص در تلاش است که با خرید چیزی که حس می‌کند با وجود آن کارهای و سایت اپلیکیشن شما راحت‌تر خواهد شد، به شما کمک کند.

این کار حس خوبی به شما می‌دهد، اینطور نیست؟ به این حس،دانستن نیاز عمیق‌تر اشخاص گفته می‌شود. مشتریان ما نیز دارای نیازهای عمیق‌تری هستند. این‌ها چیزهایی‌اند که ممکن است آن‌ها را شگفت زده کند و برایشان لذت بخش باشد، یا حتی ممکن است شوکه شوند زیرا به ندرت اتفاق می‌افتد که آن‌ها این سطح از توجه و درک شدن را در کسب‌وکار تجربه کنند.استراتژی: با شناخت مشتریان و نگاه از دید آنها، به دنبال چیزهایی باشید که ممکن است نیاز عمیق‌تر آن‌ها باشد. ممکن است لازم باشد کمی با سعی و خطا این کار را پیش ببرید. به جزییات و ساخت اپلیکیشن سایت حتماً دقت کنید تا بتواند دقیقاً همان چیزی را بسازید که مخاطبان نیاز دارند.

[icon name=”bell-o” class=”” unprefixed_class=””]سومین نکته‌ در برندینگ احساسی: به صورت غیرمستقیم بازاریابی کنید

به مشتریان کمک کنید که خودشان متوجه شوند حتی با استفاده از برنامه ی اندروید، شما محصول و خدمات درستی به آن‌ها ارائه خواهید داد با استفاده از برنامه ی اندروید. شعارها و زبان بازاریابی شما باید این موضوع را به مشتریان القاء کند نه گویش مستقیم شما. باید مردم را غیرمستقیم به سمت خود بکشید، درواقع آن‌ها را جذب کنید. برند شما می‌بایست یک ارتباط احساسی قوی ایجاد کند، حتی از راه دور. اشاره کنید به این‌که چه چیزی شما را از دیگر برندها مجزا می‌کند. همین که مشتریان متوجه خاص بودن شما شوند بلافاصله گرد شما جمع خواهند شد. این‌گونه مشتریان ممکن است احساس کنند که شما را کشف کرده‌اند. جالب است بدانید هیجان ناشی از این حس در افراد باعث می‌شود که دیگران را نیز از وجود شما باخبر سازند.

رابطه احساسی برند با مشتری چگونه ایجاد می‌شود

 

برندسازی احساسی

برندینگ مفهومی پیرامون مدیریت برداشت یا درک مشتری از محصول و خدمات شرکت است. باید بدانید که ادراک بر ۳ نوع است (ادراک حسی، ادراک خیالی و ادراک عقلی) و مدیریت برند به‌نوعی مدیریت ادراک است.رابطه احساسی (رابطه عاطفی) Emotional connection بین برند و مشتری، یکی از پنج ستون اصلی از یکی از چندین روش ارزش‌گذاری برند در تعیین ارزش حقوق صاحبان سهام است (چهارستون دیگر این روش : آگاهی، تمایز مرتبط، ارزش، دسترسی). مشتری ابتدا باید برند را بشناسد، سپس بدان علاقه‌مند شده، در پایان به آن اعتماد کرده و احساس نماید که رابطه احساسی با برند، برقرار نموده است.

راه‌های بسیار زیادی و برنامه ساخت اپلیکیشن برای ایجاد رابطه احساسی بین برند و مشتری وجود دارد. از تبلیغات و تماس مستقیم و برنامه ساخت اپلیکیشن با مشتری تا عضویت مشتری در سازمان و یا ایفای نقش پشتیبانی (اسپانسرینگ) در رویدادهای بازاریابی Events سازمان می‌تواند باشد. رابطه احساسی قادر است که مشتری را از سطح وفاداری ، به سطح پایانی ارزیابی یک برند ببرد، این سطح از ارتباط با برند را “طرفدار برند” یا “مدافع برند” Brand Advocacy می‌نامند . در این سطح است که مشتری، دیگران را به حمایت از برند مدنظر، ترغیب و وادار می‌نماید.

ایران تبلیغ متخصص در زمینه های برندسازی و بازاریابی.جهت موفقیت در رشته کاری خود از خدمات منحصر به فرد ایران تبلیغ در زمینه ساخت اپلیکیشن بهره ببرید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

کامنت مارکتینگ و استفاده از آن

کامنت مارکتینگ را می توان یکی از روش های بهبود سئو نامید که تا حدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *