خانه / بازاریابی و برندسازی / قوانین بازاریابی الکترونیکی

قوانین بازاریابی الکترونیکی

ما از ایران تبلیغ درخدمت شما یاران همیشگی سایت با نهایت افتخار هستیم.در رابطه با  قوانین بازاریابی الکترونیکی با ما تا پایان همراه باشید.

 قوانین بازاریابی الکترونیکی

 قوانین بازاریابی الکترونیکی

مقدمه

قوانین بازاریابی الکترونیکی بازاریابی از طریق پست الکترونیک مقوله ی جدیدی است، اصول، قواعد و قوانینی دارد که رعایت آنها امری ضروری و اجباری است. با رعایت آن اصول است که می توان موفق شد. در عصر «کار حرفه ای و سرعت در انجام کار»، توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که بازیگران، بایستی اصول، قواعد و قوانین بازی را نیز بخوبی بدانند. متاسفانه در ایران، بسیاری از شرکت ها و موسسات، بی آن که به قواعد بازی توجه کنند، شروع به بازی می کنند . . .

اصول در اکثر موارد به جای معرفی، تبلیغ یا جا انداختن علامت تجاری «مشتری»، باعث «بدنامی» و «ضد تبلیغ» محصول یا خدمات مشتری خود می شوند. آنها بسادگی نمی دانند که چگونه باید وارد گود «بازاریابی الکترونیکی» E-Marketing شد بی آن که مارک Spammer خورد. ارسال کنندگان نامه های الکترونیکی ناخواسته با این گونه اقدامات خود نه تنها مشکلی از مشکلات «مشتری» خود حل نمی کنند.

قوانین بازاریابی الکترونیکی بلکه مشکلات بیشتری برایش فراهم می آورند. از دست دادن اعتبار و آبروی اینترنتی، روند رو به رشد سایت های اینترنتی ایرانی است، فقط به دلیل همان مشکل دیرینه است که آدم های بی تخصص، بی توجه و بی اطلاع از قواعد و قوانین بازی روی به این بازی پر حادثه و پرمخاطره آورده اند. در سال، در ایالات متحده و در اکثر کشورهای اروپایی و حتی همین اخیراً در نزدیکی خودمان در دبی، برای معرفی، توضیح و آموزش هر یک از اصول، قواعد و قوانینی که باید در «بازاریابی الکترونیکی» و خصوصاً «بازاریابی از طریق پست الکترونیک» توسط «بازاریاب» رعایت شود، ساعت ها و گاه روزها سمینار و کارگاه های آموزش برگزار می شود.

نکات مهم در قوانین بازاریابی الکتریکی

قوانین بازاریابی الکترونیکی از دست دادن اعتبار و آبروی اینترنتی و تحقیقات بازاریابی، روند رو به رشد سایت های اینترنتی ایرانی است، فقط به دلیل همان مشکل دیرینه است که آدم های بی تخصص، بی توجه و بی اطلاع از قواعد و قوانین بازی روی به این بازی پر حادثه و پرمخاطره آورده اند.

در سال، در ایالات متحده و در اکثر کشورهای اروپایی و حتی همین اخیراً در نزدیکی خودمان در دبی، برای معرفی، توضیح و آموزش هر یک از اصول، قواعد و قوانین که باید در «بازاریابی الکترونیکی» و خصوصاً «بازاریابی از طریق پست الکترونیک» توسط «بازاریاب» رعایت شود، ساعت ها و گاه روزها سمینار و کارگاه های آموزش برگزار می شود و تازه وارد ها و نوآمدگان و حتی «بازاریاب های الکترونیکی حرفه ای با سابقه» در آن جلسات و سمینار ها شرکت می کنند.تا اطلاعاتشان نسبت و اطلاعات تحقیقات بازاریابی به آنچه که بر روی اینترنت گاه به صورت لحظه ای در حال تحول و تکامل است .

یعنی تمام آن جنبه های مربوط به «کار» بر روی اینترنت و «تجارت الکترونیکی» یا «دولت الکترونیکی» و نیز شیوه های نوین بازاریابی و تبلیغات اینترنتی – به روز و به هنگام شود.آنگاه که آنها در حال برگزاری و شرکت در این سمینارها و جلسات هستند، در همین ایران خودمان، در برخی فروشندگان و مغازه های کامپیوتری در پاساژهایی آن چنانی و این چنینی، علناً سرگرم فروش برنامه های Hack و Crack و Email Harvester ها و لیست بلند بالای کاربران ایرانی و خارجی اینترنتی هستند.

مهمترین اصل در بازاریابی از طریق پست الکترونیک

 یا Email Marketing آن است که ارسال کننده پیام های بازرگانی و بازاریابی در تلگرام بایستی قبلاً از مخاطب و آموزش بازاریابی حضوری «اجازه بگیرد» یا به عبارت دیگر «مخاطب یا کاربر اینترنتی» خود دریافت و آموزش بازاریابی حضوری «خبرنامه ها و نامه های تبلیغی» آن شرکت ارسال کننده را با تنظیم و تکمیل فرم ها و طی مراحلی درخواست کرده باشد. و این همان چیزی است که کمتر شرکت یا سایت تبلیغی اینترنتی زحمت رعایت آن را به خود داده است.
بی رویه، پشت سر هم و بدون داشتن «اجازه صریح و شفاف» از مخاطبین، شرکت هایی به نام «تبلیغ اینترنتی» سیلی از نامه ها و خبرنامه های الکترونیکی خود را به سوی شرکت ها و آدرس های اینترنتی که در اختیار دارند (یا خریداری کرده اند) روانه می سازند. البته این موضوع، مساله ای نیست که تنها در ایران رخ می دهد.
اسپم کننده های بسیاری در سرتاسر دنیا سرگرم این کار هستند و خبرنامه های تبلیغاتی و آموزش بازاریابی حضوری خود را به این سو و آن سو ارسال می کنند، اما این حرکت در کل محکوم است.
و شرکت های معتبر و آموزش بازاریابی حضوری، هیچگاه نامه یا خبرنامه ای را بدون «درخواست» و «اجازه» صریح و قاطع (در برخی موارد پس از حداقل دو بار تایید مخاطب) برای کسی (در اینجا کاربر اینترنتی که دارای آدرس پست الکترونیکی است) ارسال نمی کنند و در بازاریابی در تلگرام هم ارسال نمیشود . بازاریابی از طریق پست الکترونیک مقوله ی جدیدی است، اصول، قواعد و قوانینی و بازاریابی در اینستاگرام دارد که رعایت آنها امری ضروری و اجباری است. با رعایت آن اصول و  بازاریابی در اینستاگرام است که می توان موفق شد.
ایران تبلیغ پیشگام در زمینه های بازاریابی و تبلیغات.جهت کسب درامد بیشتر و افزایش تجربه از خدمات بازاریابی ما استفاده نماید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *