خانه / بازاریابی و برندسازی / تصمیم های مهم در تبلیغات اینترنتی

تصمیم های مهم در تبلیغات اینترنتی

در این مقاله از ایران تبلیغ قصد داریم به بررسی تصمیم های لازم و مهم در تبلیغات اینترنتی بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید تا با شیوه تصمیم گیری درست در این تبلیغات آشنا شوید.

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

مدیریت بازاریابی، به هنگام طراحی و توسعه یک برنامه تبلیغاتی اینترنتی باید در پنج زمینه مهم، تصمیم گیری کند . این پنج زمینه عبارتند از : تدوین هدف ها، تنظیم بودجه تبلیغات، استراتژی تبلیغات (آفرینش پیام و انتخاب رسانه تبلیغ) و ارزیابی تبلیغات.

در ادامه به معرفی دقیق هر کدام از این تصمیم ها پرداخته شده است:

تدوین هدف های تبلیغات اینترنتی

اولین مرحله در توسعه یک برنامه تبلیغاتی تدوین هدف های تبلیغات است. این هدف ها باید بر اساس تصمیمات مربوط به بازار مقصد، موقعیتدهی و آمیخته بازاریابی تعیین شوند و در واقع بیانگر وظیفه ای هستند که تبلیغات در برنامه عمومی بازاریابی به عهده دارد.

تصمیم های مهم در تبلیغات اینترنتی

هدف تبلیغات وظیفه ارتباطی خاصی است که باید در مورد مخاطب مقصد خاصی و طی یک دوره زمانی خاص، تحقق یابد .تبلیغات را می توان برحسب نوع مقصود، طبقه بندی کرد و بر این اساس، هدف ما از تبلیغات می تواند اطلاع دادن، ترغیب کردن یا یادآوری کردن باشد.

تبلیغات اطلاع رسانی

عمدتا هنگام معرفی یک طبقه محصول جدید به کار گرفته میشود .در این مورد هدف، ایجاد تقاضای اولیه است .بنابراین، مثلا تولیدکنندگان دیسک های فشرده مصرف کنندگان را در وهله اول از منافع و مزایای سی دی در زمینه صدا و سهولت استفاده آگاه می سازند.

تبلیغات ترغیبی

هنگامی که رقابت افزایش می یابد اهمیت بیشتری پیدا می کند .در این حالت، هدف شرکت پدید آوردن تقاضای گزینشی است .مثلا هنگامی که سی دی ها جای خود را در بازار پیدا کردند و مورد قبول مصرف کنندگان قرار گرفتند، شرکت سازنده می تواند مصرف کنندگان را نسبت به نام تجاری خودش ترغیب کند و ادعای کیفیت بهتر در مقابل پولی که پرداخت می شود داشته باشد.

گاهی تبلیغات ترغیبی شکل تبلیغات مقایسه ای به خود می گیرد که طی آن، شرکت به طور مستقیم یا غیرمستقیم، نام تجاری خود را با یک یا چند نام تجاری دیگر مقایسه می کند. در استفاده از تبلیغات مقایسه ای خطرهای بالقوه ای وجود دارد، به ویژه هنگامی که مقایسه ها غیرمنصفانه است و به گذرگاهی برای افترا بستن و بدنام کردن نام تجاری رقیبت تبدیل شود .در برخی از کشورها، از جمله آمریکا و انگلیس، ضوابط و مقرراتی برای این نوع تبلیغات، تدوین شده است اما در تعدادی از دیگر کشورهای اروپایی، اینگونه تبلیغات، تحریم شده است. این شیوه تبلیغ، به هر حال همیشه به شکلی وجود دارد و می توان گفت که بخش عمده ای از تبلیغات، به سبک مقایسه ای انجام می شود؛ همه می خواهند مردم را به مصرف کالای خودشان ترغیب کنند، نه کالای دیگران.

تبلیغات یادآور

برای کالاهایی که در مرحله بلوغ هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا باعث می شود که مصرف کنندگان، همچنان درباره محصول بیندیشند و آن را در خاطر داشته باشند .تبلیغات گران قیمت نوشابه های مشهور در تلویزیون، اغلب برای یادآوری نام محصول به مردم است و صرفا به آگاهی دادن و ترغیب نمی پردازد.

تبلیغات همچنین ممکن است درصدد مطمئن ساختن مشتریان فعلی نسبت به این امر باشد که آنان انتخاب درستی انجام داده اند. انتخاب هدف تبلیغات، براساس درک درست از موقعیت فعلی بازار انجام می گیرد .اگر محصول، جدید است و شرکت در موقعیت پیشتاز در بازار نیست، اما نام تجاری موردنظر ما بر نام تجاری پیشتاز برتری دارد، هدف تبلیغات باید آگاه کردن و متقاعد ساختن بازار نسبت به ارشدیت و برتری نام تجاری موردنظر باشد .از سوی دیگر، اگر بازار در حد بلوغ است و مصرف نام تجاری رو به کاهش گذارده، هدف تبلیغات احتمالا تحریک فروش از طریق ترغیب مشتریان به افزایش دفعات مصرف یا از طریق تشویق مشتریان رقبا به جابه جایی به سمت نام تجاری ما خواهد بود.

روشی موثر در جهت موفقیت در تبلیغات اینترنتی

تصمیم های مهم در تبلیغات اینترنتی

به منظور موفقیت در تبلیغات اینترنتی و بهره گیری از مزایای آن همواره نیاز به مشاوره با افرادی خبره خواهید داشت، لذا متخصصان ایران تبلیغ با ارائه خدماتی همچون تبلیغ در گوگل، تبلیغ در تلگرام، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی اینترنتی و غیره در خدمات شما هستند.

پس فرصت را از دست ندهید و اینجا کلیک کنید.

با تشکر از همراهی شما با تیم ایران تبلیغ

۱ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سارا شفاهی

با سلام سارا شفاهی هستم با مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه شهید بهشتی و در حال حاضر یکی از نویسندگان وب سایت ایران تبلیغ. امیدوارم با انتشار مطالبی مفید نقش موثری در پیشبرد کسب و کارتان داشته باشم.

همچنین ببینید

کامنت مارکتینگ و استفاده از آن

کامنت مارکتینگ را می توان یکی از روش های بهبود سئو نامید که تا حدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *