خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی محتوا و روش صحیح آن

بازاریابی محتوا و روش صحیح آن

بازاریابی محتوا با مطلبی کاربردی و مهم در خدمت شما کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ هستم ، تا پایان ما را دنبال کنید که مبحث بسیار مهم و کاربردی را برای شما در این زمینه آماده کرده ایم .

Content marketing

بازاریابی محتوا چیست

بازاریابی محتوا مانند هر روش بازاریابی دیگری ، به‌منظور فروش محصول یا خدمات شکل می‌گیرد . با توسعه‌ی بسترهای ارتباطی ، تبلیغات مستقیم مانند گذشته توجه مخاطب را به خود جلب نمی‌کنند و مخاطب امروزی به سادگی گذشته به پیام‌های تبلیغاتی اعتماد ندارد . از این‌‎رو ، صاحبان کسب و کار تصمیم گرفتند برای ارائه‌ی محصولات خود از محتوا استفاده کنند . محتوای مورد استفاده معمولا در قالب متن یا صوت و ویدیو  است و توجه مخاطب را جلب می‌کند .

مخاطب محور بودن حرف اول در بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا متمم بیشتر از هر کاری ، سعی در هدف قرار دادن مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه‌ داشته باشید و بر این موضوع تمرکز کنید که چگونه می‌توانید ارزشی فراتر از محصولات و خدمات خود به آن‌ها ارائه دهید . با انجام این کار ، اعتماد و وفاداری را در آن‌ها ایجاد خواهید کرد و به دنبال آن کسب درآمد خواهید داشت . بنابراین فارغ از نوع کسب و کار خود ، به خروجی‌های بازاریابی خود توجه کنید و محتوای کم‌تر با کیفیت بیشتر را در نظر بگیرید . با بررسی و کشف مداوم نیازها و کمبودهای مشتریان خود ، می‌توانید روند بازاریابی محتوای خود را زنده و پویا نگه دارید

اکثر بازاریابی های محتوا اشتباه صورت میگیرد

پولیزی به‌عنوان یک متخصص فعال در عرصه‌ی بازاریابی محتوا ، معتقد است که هنوز هم این روش یک راهکار مناسب برای ایجاد وفاداری در مشتری به‌حساب می‌آید . وی می‌گوید :  ۹۹ درصد از کسب و کارهای مربوط به بازاریابی محتوا راه را اشتباه می‌روند . خیلی از صاحبان این گونه کسب و کارها محتوای زیادی ایجاد می‌کنند و به دنبال آن نتایج بدی مشاهده خواهند کرد . در واقع آن‌ها باید به محتوای تولیدی خود نگاه کنند و از خود بپرسند که در صورت توقف این روند ، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

Content marketing

بازاریابی محتوا محور آنچه در تولید محتوا اهمیت دارد ، اطمینان از ارسال پیام مناسب به مخاطب است . در غیر این صورت، وقت و انرژی خود را هدر می‌دهیم ! چنانچه با مشتریان خود ارتباط شفاف و پیوسته‌ای داشته باشیم ، می‌توانیم مشکلات آن‌ها را حل کنیم و پذیرای بازخوردهای آن‌ها برای ایجاد راه حل‌ها و خدمات جدید باشیم . به این صورت ، بازاریابی محتوا به درستی انجام خواهد شد .

ساده بگیرید و ثابت قدم باشید

بازاریابی محتوا چیست جو پولیزی به‌عنوان بنیان‌گذار مؤسسه‌ی بازاریابی ، در خصوص سبک کار آمازون می‌گوید :  آن‌ها به‌سادگی و به‌طور مداوم روی نیازهای مشتریان خود متمرکز هستند . به این ترتیب که مشتری خود را شناسایی می‌کنند و کمبودهای وی را تشخیص می‌دهند و در این خصوص مدام راهکارهای جدید در نظر می‌گیرند . به همین دلیل است که آمازون توانست از یک کتاب‌فروشی آنلاین به یک بازیکن روبه‌رشد در تمام عرصه‌ها مانند دارو ، مواد غذایی ، مبلمان ، فناوری و دیگر موارد تبدیل شود . از این‌رو هر چه آمازون بیشتر به مشتریان و نیازهای آن‌ها تأکید کند ، فهرست محصولات قابل فروشش طولانی‌تر خواهد شد . آمازونی‌ها در این زمینه بسیار درخشان عمل کرده‌اند و هر کسب و کار دیگری هم می‌تواند با استفاده از این دیدگاه نتایج مؤثری دریافت کند .

بهترین مشاور و همراه برای شما کیست

تیم قدرتمند ایران تبلیغ در زمینه بازاریابی و برند سازی همواره حرف اول را می زند ، از خدمات بازاریابی و برندسازی سازی ما استفاده نمایید و نهایت لذت یک کسب و کار پر رونق را ببرید .

 

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۵ (۲ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی امیررضا انصاری

امیررضا انصاری هستم نویسنده و کارشناس سایت بزرگ ایران تبلیغ ، ایران تبلیغ تجربه یک کسب و کار عالی برای شما ...

همچنین ببینید

13 روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه

۱۳ روش برای کسب درآمد از اینترنت در خانه ، در واقع از پتانسیلی که در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال