خانه / بازاریابی و برندسازی / بازاریابی در لباس

بازاریابی در لباس

از ایران تبلیغ در خدمت شما یاران همیشگی سایت هستیم.در رابطه با موضوع تاثیر گذار بازاریابی در لباس امیدواریم که از این مقاله لذت ببرید.

 بازاریابی در لباس

بازاریابی در لباس

بازاریابی لباس و چگونگی ( فردی )

بازاریابی لباس یکی از فعالیت های گسترده و سودزا به شمار می آید که با کمترین هزینه می توان این کار را  به صورت حرفه ای پیش گرفت. بسیاری از کسانی که در این راه قدم نهاده اند ، معمولا پیشرفت های خوبی داشته و فعالیت خود را گسترش و حتی کار خود را به صورت بنک داری لباس ادامه داده اند . حال اگر بخواهیم این فعالیت را اصولی تر پیش بگیریم چگونه وارد عمل شویم؟ در اینجا مراحل و نکات لازم برای حرفه ای کار کردن در این زمینه را شرح خواهیم داد.

تبلیغات

تبلیغات از مهمتریـن اجـزای بازاریابـی اسـت کـه نقش بسـیار مهمـی را در سیاسـتها و اســتراتژیهای بازاریابــی شــرکت نظیــر ارتبــاط بــا مشــتریان، معرفــی محصـوالت جدیـد، اصـاح و تغییـر ذهنیـت مخاطبـان نسـبت بـه شـرکت ایفـا می‌کنـد. تبلیغـات مقدمـات معرفـی و آشـنایی بـا شـرکت و محصـوالت آن را فراهــم می‌کنــد. بهگونــهای کــه تنظیــم نــوع تبلیغــات، زمانبنــدی، تعـدد آن، مضمـون و اینکـه از چـه رسـانهای ایـن پیـام انتقـال یابـد، از اهمیت بسـیاری برخـوردار اسـت. رسـانههای تبلیغاتـی عبارتنـد از: تلویزیـون، رادیـو، مطبوعـات، تابلوهـای تبلیغاتـی و پسـت.

ایده  های ضروری و لازم

بازاریابی در لباس ایده در صنعت پوشاک و کار راه اندازی : خب به هر حال می دانید که در حین کار با برخی ماشین آلات صنعتی ، خطرات فراوانی وجود دارد که صاحبان تولیدی را نگران می کند . تولید یا واردات دست کش های ایمنی و طوری آهنی ، ایده ای بود که به وقتش هم بازدهی داشت و هم معضلی را بر طرف میکرد . از این قبیل ایده هایی که کار راه انداز هستند ، مسلما استقبال فراوانی می شوداما باید توجه داشت که پس از گذشت زمان دست بالای دست بسیار است.

کمی در مورد بازاریابی صنعت پوشاک و تفاوت ها

بازاریابی در لباس من شروع بازاریابی را از دیدگاه مصرف کننده میبینم و سپس مشتری . ( لازم به ذکر است که میان دو مفهوم «مشتری یا Customer» و «مصرف کننده یا Consumer» تفاوت است :  مشتری فردی واسطه بین فروشنده و مصرف کننده نهایی است و حتی می‌تواند خود مصرف کننده باشد.)اولین گام برای چیدن یک استراتژی بازاریابی صنعت پوشاک اطلاع از رفتار خرید مصرف کننده می باشد و برای شروع یک بازار یابی در این زمینه نحوه ی جمع آوری اطلاعات از تصمیمات و این رفتار ها اهمیت ویژه ای دارد . تجربه ی مستقیم  ، اطلاعات تخصصی بازاریاب از وضعیت موجود ، اطلاعات حاصل شده از تزدیکان و اطرافیان یا شبکه اجتماعی و فضای مجازی از روش هایی برای حصول این اطلاعات می باشند که به نظر بنده مورد اول و سوم ، برای بازاریابی پوشاک جوابگوی مناسبی است. یعنی تجربه مستقیم و اطلاعات حاصل از اطرافیان.

از کجا به اطلاعاتی همچون قدرت خرید و مد بودن لباس پی ببریم

در هر شاخه ای از صنعت مد و لباس و ساخت برنامه ی اندروید,، آمار ها متفاوت می باشد. اگر بخواهیم اصولی نگاه کنیم باید اطلاعات و ساخت برنامه ی اندروید بایر از طریق تحقیقات بازاریابی استخراج گردد ولی در مبحث اجرایی ، باید منبع اصلی اطلاعات مصرف کننده را یافت و در مرحله بعد به این مکان هان ها روجوع نمود که در این بخش کانال های توزیع و فروش منابع اصلی می باشند . و گام های بعدی به مشخصات محصول از جمله برش و تن خور ، سبک طراحی ، رنگ پارچه و کیفیت دوخت.

قدمت بازاریابی لباس چه مدت است

بازاریابی در لباس در کل بازاریابی و ساخت رایگان نرم افزار اندروید علم جوانی است که سابقه پیدایش آن از قرن بیستم عقب‌تر نمی‌رود و در ایران این سابقه بسیار کوتاه‌تر و شاید از پنجاه سال فراتر نرود.اما در مورد صنعت پوشاک، و ساخت رایگان نرم افزار اندرویدبازاریابی شاید با عناوین دیرگ همواره همراه آن بوده است. امروزه براساس نیاز بازار و تولید برنامه اندروید تعریف خاص تری برای آن به‌وجود آمده است و طبق تعریف سلسله فعالیت‌هائی که بازاریابی و برنامه ساخت اندروید نامبرده می‌شود با طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خاصی انجام گیرد. در صنعت پوشاک احساس نیاز به بازاریابی به‌گونه‌ای بود که دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به افزودن رشته‌ای با نام بازاریابی لباس و مد به رشته‌های خود کردند. دروس این رشته با رشته طراحی پوشاک و برنامه ساخت اندروید مشترک بود؟

بله، دروس مشترکی داشتیم، اما توجه کنید که در رشته طراحی لباس  و ساخت اپ برای اندروید خلاقیت و نوآوری حرف اول و آخر را می‌زند. هر اندازه طرح زیباتر و خلاق‌تر باشد موفقیت در این رشته بیشتر است و در رشته ساخت اپ برای اندروید. اما در رشته بازاریابی لباس و ساخت رایگان نرم افزار اندروید خلاقیت و نوآوری نقش کم رنگ‌تری را به خود اختصاص می‌دهد. انجام تحقیقات جهت شناخت بازار، و ساخت رایگان نرم افزار اندروید میزان تقاضا و… در این رشته بسیار مهم می‌باشند. بدین معنا که زیبائی و قابل اجرا بودن طرح فقط با شناخت کامل از خریدار و ساخت برنامه ی اندروید صورت می‌پذیرد فهم عوارض فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در شناخت کامل خریدار بسیار مؤثر می‌باشند.

جهت موفقیت در کسب و کار خود از خدمات ساخت اپلیکیشن ما استفاده نماید.

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

چرا هر کسب و کاری نیاز به اپلیکیشن دارد

چرا هر کسب و کاری نیاز به اپلیکیشن دارد ، هر روز تعداد افراد بیشتری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *