خانه / اخبار ایران تبلیغ / بررسی روش هایی برای تامین هزینه استارتاپ

بررسی روش هایی برای تامین هزینه استارتاپ

راه اندازی هر کسب و کاری هزینه دارد و استارتاپ نیز از این قائله مستثنی نیست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه هزینه استارتاپ خود را تامین کنید.

تامین هزینه های استارتاپ

ما در قسمت های مختلف مطلب ” بازاریابی استارتاپ شما چگونه رنگ و بوی خاصی می گیرد ” به روش هایی برای بازاریابی استارتاپ و شروع و ادامه ی آن پرداختیم و در مطلب ” مشکلات بازاریابی استارتاپ ها ” نیز به مشکلات آن پرداختیم و به شما گفتیم که درتمامی مراحل شرایط لازم برای شروع و پیشرفت کسب و کار شما را با شما در میان می گذاریم. وقت آن رسیده تا در مورد یک قسمت مهم یعنی ” هزینه ” و ” تامین هرینه ” نکاتی را به شما یادآوری کنیم. یک استارتاپ برای اوج گیری و تداوم نیاز به هزینه برای تبلیغات در تلگرام ، تبلیغات در اینستاگرام ، طراحی سایت و بسیاری از شیوه های تبلیغات و بازاریابی دیگر دارد و در برخی مواقع نیاز این هزینه ها شاید سر به فلک بکشند.

بسیاری از افرادی که می خواهند استارتاپی را راه اندازی کنند سرمایه ی آنچنانی ندارند و فقط ایده ای نو دراند و بس ! حال سوال اینجاست این هزینه های گاها گزاف باید از کجا تامین شوند ؟

برای پاسخ به این پرسش اساسی با ما همراه باشید :

بررسی روش هایی برای تامین هزینه استارتاپ

۱ )  تامین هزینه استارتاپ از جیب مبارک

اولین روش این است که شما از نظر حساب بانکی مشکلی ندارید و درآمد خوبی هم دارید و به فکر راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید تا پول روی پول بگذارید پس در این مورد شما تمام هزینه های خودتان را تقبل می کنید و دیگر نیازی نیست ادامه مطلب را بخوانید. اما اگر تقبل پرداخت هزینه استارتاپ از جیب خود را ندارید روش های دیگر را مطالعه کنید.

۲ ) تامین هزینه استارتاپ پس انداز شما

برخی از افراد پولی را کنار می گذارند تا در روز مبادا از آن استفاده کنند . امروز همان به اصطلاح ” روز مبادا ” ست پس قلک خود را بشکنید و هزینه استارتاپ خود را با پس انداز خود بدهید.

۳ )  برای تامین هزینه استارتاپ کسب و کار خود را دو دستی بچسبید

اگر شما کاری دارید نباید برای شروع کسب و کار آن را رها کنید زیرا به درآمد کارتان نیاز دارید و باید آن درآمد را صرف هزینه ی استارتاپ خود کنید.

۴ ) برای تامین هزینه استارتاپ اگر می توانید به دوستان یا خانواده رو بیاندازید

با اطرافیانتان صحبت کنید. شاید بین خانواده و دوستانتان شخصی پیدا شود که بخواهد پولی به شما قرض دهد تا کسب و کار خود را راه بیاندازید و بعدا این پول را به او پس دهید

۵ ) برای تامین هزینه استارتاپ وام بگیرید

وام که دیگر جز اولین موارد تهیه سرمایه برای بسیاری از فعالیت هاست. البته توصیه ی خیلی زیادی نمی شود ولی اگر مجبور شدید برای شروع استارتاپ خود وام بگیرید و سعی کنید تا می توانید این وام را در قالب وام های کارآفرینی باشد که شرایط بهتری برای شما رقم بزند.

۶ )  برای تامین هزینه استارتاپ شریک بگیرید

اگر مقداری پول دارید و برای تامین هزینه استارتاپ خود به مقدار بیشتری نیاز دارید و برای شما مشکلی پیش نمیاید شریک داشته باشید حتما یک شریک برای خود بگیرید و ایده ی خود را با او مطرح کنید و به او بگویید در ازای کمک درصدی از سود برای او در نظر می گیرید.

۷ ) برای تامین هزینه استارتاپ سرمایه گذار پیدا کنید

دیگر این گزینه نیاز به توضیح ندارد. شاید افرادی را بشناسید که سرمایه دار هستند و بدشان نمیاد سرمایه شان افزایش پیدا کند. می توانید با روش های مختلفی آن ها را ترغیب کنید که بر روی پروژه شما سرمایه گذاری کنند.

۸ ) برای تامین هزینه استارتاپ از شتاب دهنده ها استفاده کنید

شتاب‌دهنده‌ها شرکت‌هایی هستند که از استارت‌آپ‌ها در تمامی مراحل حمایت می‌کنند. خدمات آنها شامل مشاوره ، آموزش ، تامین مالی ، بازاریابی و … است. پس شما برای تامین هزینه استارتاپ خود می‌توانید از شتاب‌دهنده‌ها کمک بگیرید اما با در نظر گرفتن یک‌سری نکات : شتاب‌دهنده‌ها روی هر ایده‌ای سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و توجه آنها بیشتر بر ایده‌های مساله‌محور و برحسب نیازی است که یک تیم خوب پشت سر آنها باشد

۹ ) برای تامین هزینه استارتاپ جمع سپاری انجام دهید

پلتفرم های جمع سپاری که از نمونه های خارجی آن می توان به کیک استارتر و Indiegogo اشاره نمود به صاحبان ایده امکان می دهند که پیش از تولید محصول نهایی هزینه آن را از علاقمندان دریافت کنند و به این ترتیب سرمایه اولیه لازم برای تولید انبوه را به دست آورند. البته اشاره کنیم حمایت کنندگان خوب می دانند  که صرف پرداخت مبلغ تایین شده به گروه صاحب ایده نمی تواند متضمن دریافت آن در بازه زمانی تعیین شده باشد و ممکن است تحویل کالای پیش خرید شده با تاخیر همراه باشد. از آن طرف ، بنیانگذاران و صاحبان ایده نیز می دانند که اعتبار کاری شان در گروه پایبندی به تعهداتشان است و بهتر است در موعد مقرر محصول را در اختیار خریدار قرار دهند.

۱۰ ) برای تامین هزینه استارتاپ هزینه ها را کمی کاهش دهید

حتما لازم نیست در ابتدای کار یک دفتر بزرگ داشته باشید با انبوهی از کاربران. برخی کارها را به فریلنسر ها بسپارید و از آن ها بخواهید کار شما را انجام دهند. این مورد در بسیاری از موارد هم هزینه پروژه را کاهش می دهد هم نیازی به مکان ندارد.

۱۱ ) برای تامین هزینه استارتاپ فعلا سود را برندارید و بگذارید در کار بماند

اگر سود اندکی از کار نصیب شما شد سود را سریع برندارید و خرج خودتان کنید. اوایل کار همچین برخوردی کاملا ناشیانه به نظر می رسید. پول را دوباره صرف هزینه استارتاپ کنید و در گردش بیندازید.

۱۲ ) تامین هزینه استارتاپ از مراکز رشد دانشگاها

این مراکز مقادیر کمی پول و هم برخی امکانات و خدمات هزینه بر مانند دفتر کار و … را در اختیار شما قرار می دهند

۱۳ ) تامین هزینه استارتاپ از سرمایه گذاران نیک اندیش و یا فرشتگان سرمایه گذار

این گروه نه فقط به خاطر کسب منفعت مالی بلکه به خاطر کمک به کارآفرینان جوان ، حل مسائل اجتماعی ، مسئولیت اجتماعی خود و … اقدام به تامین مالی (از منابع شخصی خودشان) برای کارآفرینان می کنند. به عنوان نمونه می توانیم از کارایا در ایران نام ببریم.

۱۴ ) تامین هزینه استارتاپ از کمک هزینه ها و کمک های بلاعوض دولتی

در بعضی از حوزه ها مانند تکنولوژی سطح بالا و یا کشاورزی و … می توان از کمک هزینه ها و کمک های بلاعوض دولتی هم برای هزینه استارتاپ استفاده کرد.

۱۵ ) تامین هزینه استارتاپ از سرمایه گذاران جسور

گروهی از مدیران با تجربه و موفق با گرفتن سرمایه از دیگران و تجمیع آن ها ( تفاوت با فرشتگان سرمایه گذار ) اقدام به سرمایه گذاری در پروژه های نوپا می کنند. آدرس انجمن صنفی آن ها در ایران  irvc.ir می باشد.

آیا شما روش های دیگری برای تامین هزینه های شروع و ادامه ی یک استارتاپ می شناسید ؟

اگر بالاخره تصمیم خود را برای راه اندازی استارتاپ گرفته اید باید بدانید که :

ایران تبلیغ در تمامی مراحل یک کسب و کار از بازاریابی و برند سازی ، ساخت اپلیکیشن ، طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت تا تبلیغاتی چون تبلیغات در تلگرام ، تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات در گوگل در کنار کسانی است که اهداف بزرگی  چون شروع یک استارتاپ دارند و می خواهند به آن ها دست پیدا کنند.

منابع : isfahanplus ,  eghtesadonline و digiato

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مرتضی صالحی

با سلام مرتضی صالحی هستم ؛ عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ " ایران تبلیغ " . امیدوارم با اطلاعاتی که در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم باعث استفاده ی درست ، سودمند و بهینه از شبکه ی جهانی وب برای هم وطنان عزیزم باشم. نظراتتون باعث میشه در مسیر درست تری گام بردارم

همچنین ببینید

روش های توسعه ی برند

روش های توسعه ی برند

در تصمیمات مرتبط با بحث توسعه ی برند یک محصول ، روند تصمیم‌سازی به این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال