خانه / بازاریابی و برندسازی / پارادایم های برندسازی چیست

پارادایم های برندسازی چیست

 از ایران تبلیغ در خدمت شما عزیزان و یاران همیشگی سایت هستیم.قصد داریم بررسی کنیم با شما موضوع مهم پارادایم های برندسازی چیست با ما همراه باشید.

پارادایم های برندسازی چیست

پارادایم های برندسازی چیست

[icon name=”check-square-o” class=”” unprefixed_class=””]پارادایم چیست

برای اینکه بدانیم پارادایم چیست، باید به سراغ توماس کوهن برویم. او در سال ۱۹۶۲ کتابی نوشت به نام: «ساختار انقلابهای علمی». در  آن کتاب، معیارهایی را ارائه کرد که بگوید آیا واقعاً یک انقلاب علمی روی داده است یا خیر؟ لغت‌های پارادایم (Paradigm) و جابجایی پارادایم (Paradigm Shift) از واژه‌های کلیدی در زبان و ادبیات توماس کوهن بودند.

در این تفکر،هر کس مثالی بر مثالهای قبل می‌افزاید و نظریه‌‌ای بر اساس نظریه‌های قبلی می‌سازد. اما در لحظات مهمی در تاریخ علم، بنای قبلی فرو می‌ریزد و پی‌ریزی یک ساختمان جدید آغاز می‌شود.کوهن، فضایی را که در آن هر کس سنگی را بر روی سنگ قبلی قرار می‌دهد، «توسعه و ترویج پارادایم حاکم» و مقطعی را که بنای گذشته فرو می‌ریزد تا بنای جدیدی شکل بگیرد، «جابجایی پارادایم» نامگذاری می‌کند.

در آینده فقط باید بکوشیم همه چیز را دقیق‌تر اندازه بگیریم». فقط پنج سال زمان لازم بود تا اینشتین، مقاله نظریه‌ نسبت خاص را منتشر کند و پایه‌ای‌ترین مفروضات مکانیک نیوتونی زیر سوال برود.مثال کلاسیک دیگر درباره تغییر پارادایم، رویدادی بود که توسطکوپرنیک در تاریخ علم رقم خورد. تا آن زمان، زمین مرکز عالم بود و همه چیز به دور آن میچرخید. اما ناگهان معادلات تغییر کرد و مشخص شد که ماجرا چیز دیگری است. این زمین است که دور خورشید می‌چرخد در دنیایی که حتی خورشید هم خود، مرکز عالم نیست!تغییر پارادایم، ادامه پیوسته‌ی مسیر تغییر و توسعه‌ی تدریجی علم و نگرش نیست. بلکه تغییر پارادایم زمانی روی می‌دهد که مفروضات پایه‌ای ما تغییر کند.

[icon name=”check-square-o” class=”” unprefixed_class=””]تعریف پارادایم های برندسازی

رسیدن به این باور که دیگر همچون گذشته نمی توان نظر مشتریان رابه خرید یک کالا و حتی بهینه سازی وب سایت جلب کرد و یا حتی فریفت  و یا اینکه با تحکم فرهنگی و بهینه سازی وب سایت او را مجبوربه خرید یک برند خاص نمود، اعتماد به پارادایهای نوین مدیریت برندخصوصا دو پارادیم فرانوگرایی و فرانوگرایی را به همراه خواهد داشت. نکته مهمی که در ارتباط با تفاوت میان دویاد شده درحوزه برندسازی وفرهنگ مصرفی وجودداردآن است که اگرتنها برند به عنوان شنونده ای صرف برای شنیدن نظرات مشتریان در نظر گرفته شود،در چارچوب نظریه فرانو گرایی در حوزه مصرفی قرارخواهدگرفت و طرفین بازی مصرف وارزش زایی(مصرف کننده و برند ) ازبه راه افتادن گفتمانی سازنده که برای هردویادگیری را به ارمغان خواهدآوردبی نصیب خواهند ماند.

این در حالیست که اگردرفرایند برندسازی با رویکردی گفتمان محور(شنیدن نظرات مشتری وطرح پیشنهاد ویا حتی برعکس ارایه پیشنهاد و دریافت نظرات مشتری) نگریسته شود،برند می تواندازمزایای متنوع موجود در استراتژی برد بردبکار گرفته شده خود بهره برداری نموده و دوستی صمیمی وقابل اعتمادی برای مصرف کنندگان به همران داشته باشد.البته نبایددرتحقق این نظریات خیلی خوش بین بود،چراکه علی رغم نظرات هالت(۲۰۰۴) و سالزرمولینگ و استرانگراد (۲۰۰۴) مبنی برآنکه برندها و بهینه سازی سایت وجه تمایز محصولات محسوب شده و مشتریان به این دلیل برندها رابر می گزینندکه به تناسب پیامی که حمل می کنند می توانند پاره ای ازپازل هویتی وحتی شخصیتی بهینه سازی سایت آنها را بسازد،هنوز در بسیاری از نقاط تجاری جهان، پیام های فرهنگی چندان از سمت مصرف کننده درک نمی شود و یاحداقل مهم جلوه نمی کند و شرکتها عمده تمایز محصول خود را در کیفیت مواد بکار رفته در آن می بینند.

[icon name=”check-square-o” class=”” unprefixed_class=””]پارادایم برندسازی در صنعت نوپای گردشگری

پارادایم های برندسازی چیست

ساخت برند و بهینه سازی سئو و بهینه سازی سایت در کشورهای مختلف جهان تفاوت اساسی دارد. اکنون ساختن برند و بهینه سازی سئو و بهینه سازی سایت در کشورهای سرمایه داری بسیار سخت و مشکل است. در کشورهای حوزه یورو برای ساخت برند های محلی هنوز فرصت هست. با شرایط بوجودآمده و رونق پیش بینی شده برای صنعت گردشگری، ایران تنها جایی است که می شود بین ۳ تا ۵ سال یک برند معتبر ساخت.

راهکار چیست؟ آیا برای برند سازی باید کمپین تبلیغاتی درست کنیم؟ و آیا کمپین تبلیغاتی راه حل درستی هست؟ بطور خلاصه کمپین های تبلیغاتی عمر متوسطی در حد هفته و ماه دارند. تبلیغات برند سازی نیست. تبلیغات نمایش برند سازی است نه خود برند سازی. پس در این مورد باید با احتیاط عمل نمود. تبلیغ و ترویج ابزارهای برند سازی هستند نه خود برند. جا دارد که اشاره شود که در این مورد خلط مبحث شده است.

یعنی کاری که باید انجام بدهیم بلد نیستیم، (هویت سازی و خدمات بهینه سازی سایت) می رویم کار دیگری انجام می دهیم که در آن استعداد بیشتری داریم (تبلیغ و خدمات بهینه سازی سایت) و فکر می کنیم این همان کاری است که باید انجام می دادیم و انجام شده است. تبلیغات ساده ترین راه حل است، فکر نمی خواهد، دانش نمی خواهد، استعداد هم لازم ندارد لذا تبلیغات می کنیم تصور می کنیم هویت سازی کرده ایم. زیرا هویت سازی را بلد نیستیم، سخت است، نیاز به شناخت و آگاهی از ریشه، اصل و تبار دارد. انجام نمی دهیم میرویم تبلیغ می کنیم و با هیاهو قصد داریم تا محصولمان و خدمتمان را بفروشیم.

مقاصد گردشگری استراتژی برند

همانطوریکه در ابتدا اشاره شد برند و بهینه سازی موتورهای جستجو seo در حوزه گردشگری بمانند سایر حوزه ها گوناگون است، برند مقصد Destination Brand پایه و اساس مقاصد گردشگری است و استراتژی برند را معین می نماید. در بسیاری از کشورها از آیکون های ملی Nation Icon، آیکون های ایالتی State Icon، آیکون های شهری City Icon برای جذب گردشگر استفاده می نمایند و بهینه سازی موتورهای جستجو seo هم استفاده می شود.

خدمات ایران تبلیغ

خدمات ایران تبلیغ

جهت بیشرفت در حرفه کاری خود از خدمات سئو ما استفاده نماید.
  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

بهینه سازی تصاویر و سئو تصاویر چیست

بهینه سازی تصاویر و سئو تصاویر چیست

بهینه سازی تصاویر و سئو تصاویر چیست نام مقاله ای است که امروز تیم ایران تبلیغ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *