خانه / بازاریابی و برندسازی / راهنمای برندسازی دیجیتالی برای کسب و کارها

راهنمای برندسازی دیجیتالی برای کسب و کارها

برندسازی دیجیتالی فواید زیادی دارد. میتوان گفت فوایدی که در این مقاله مرور می کنیم جزو منافع کلیدی برندسازی دیجیتالی به حساب می ­آیند.

رای آنکه استارتاپ یا کسب و کار کوچک شما روی پلتفرم های مختلف ، برندسازی دیجیتالی یکپارچه و منسجمی داشته باشد ، ارتباط گرفتن با مشتریان ، رؤیت پذیری در فضای آنلاین ، و بالا بردن اعتبار آن از اهمیت زیادی برخوردارند.

اما خلق چنین برندی به اذعان بسیاری از شرکت های تبلیغاتی گران تمام می شود.

اگر منابع شرکتتان محدود باشند ، و به ویژه تازه کار خود را شروع کرده باشید ، فرایند مذکور می تواند نگران کننده و چالش برانگیز باشد.

Juntae DeLane ، مؤسس انستیتو برندینگ دیجیتال می گوید هر شرکتی می تواند فارغ از میزان منابعی که در اختیار دارد برندسازی دیجیتال خود را آغاز کند.

مؤسسه ی انستیتو برندینگ او به افراد و سازمان ها کمک می کند هویت ، اعتبار و حضور دیجیتالی خود را تقویت کنند.

برای پیشرفت در کسب و کار خود از متخصصین و مشاورین ایران تبلیغ کمک بخواهید

سه منفعت اصلی برندسازی دیجیتالی چیست؟

۱ )  برندسازی دیجیتالی نشان می دهد که برند شما به اندازه ­ی کافی پویا و زنده است.

میدانیم که برند دارایی شرکت است البته اگر بتوانیم آن را به طریقی فعال کنیم.

برند پتانسیلی بیش از حد انتظار به شرکت و کمپین های بازارایابی آن می بخشد.

در دنیای امروز که شبکه ­های اجتماعی نقش بارزی در زندگی مردم ایفا می کنند عدم برندینگ درست میتواند منجر به گم شدن برند شما در شبکه­ های اجتماعی شود و شاید مخاطبان شما هیچگاه برندتان را در این شبکه ­ها شناسایی نکنند.

Branding Guide for Business

۲ ) شناخت تغییرات فرآیند خرید

برای ایجاد تغییر در سطح کسب وکار ، و شناخت قدرت برند ، لازم است بدانیم که مردم به روش ­های جدیدی خریدهای خود را انجام می دهند.

نیاز به بیان مجدد نیست همه میدانیم که جهانی که در آن زندگی می کنیم و محیط اطرافمان تغییر کرده است و مصرف­ کنندگان دیگر براساس فرآیند تصمیم گیری خطی اقدام به خرید نمی کنند. اما برند شما اگر به درستی برندسازی شود و استراتژی درستی را در پیش گیرد این فرصت را دارد که در فرآیند جدید خرید هم نقشی بپذیرد.

۳ ) مسئولیت پذیری یک برند یعنی برقراری رابطه

برای حفظ و پیشرفت ماهیت برند در برندسازی دیجیتالی لازم است برندها باید با مخاطبینشان در تعامل باشند.

آنها باید مسئولیت پذیر باشند تا به بخشی از گفت­گوهای مصرف­ کنندگان در بازار تبدیل شوند و از این طریق است که قابل رؤیت می شوند و می توانند سهمی از توجه نامتجانس مشتریان را به دست آورند.

همچنین لازم است مفاهیمی از جمله قدرت ، ارتباط ، مرجعیت و حتی تصمیمی که به وسیله ی برند و مشتریان در حال تغییر شکل دادن هستند، را نیز شناسایی کنند. و این راز جدید موفقیت برند سازی اینترنتی در دنیای فرا دیجیتال post-digital است.

بهترین و اثربخش ترین ترفند های برندسازی دیجیتالی برای کسب و کارها

۱- برای تولید محتوا شریک بیابید

کسی که با شما مخاطب و منافع مشترک دارد می تواند به خلق محتوای مشترک در کنار شما علاقه نشان دهد.

محتوای مشترکی که از آن صحبت می کنیم می تواند از پست های متنی گرفته تا اینفوگرافیک یا ویدیو متغیر باشد.

جونتای می گوید با کار کردن در کنار کسی که از قبل پلتفرمی برای این کار داشته قادر خواهید بود برند و تخصص خود را در معرض دید جمعی از مخاطبان آماده قرار دهید و با همفکران خود در همان حوزه ارتباطات مفیدی برقرار کرده و آن را حفظ کنید.

۲- پادکست ها و تولیدکننده هایشان را دریابید

استقبال گسترده ای که ظرف سال های اخیر از پادکست و محتوای صوتی شده است به آن معناست که احتمالاً در حوزه ی دنجی که برای فعالیت خود در نظر گرفته اید نیز پادکست یافت می شود.

با تولیدکنندگان پادکست های مرتبط با حوزه ی فعالیت خود ارتباط بگیرید و برای آنان توضیح دهید چگونه با دانش و تجربه ی خود می توانید برای مخاطبانشان ارزش آفرین شوید.

اگر آنها نیز شما را برای مصاحبه انتخاب کنند ، می توانید از این طریق با مشتریان بالقوه ی متعددی ارتباط بگیرید و داستان خود را برایشان شرح دهید.

برای این منظور ، گزیده ی مناسبی از تخصص یا تجربه ی خود را آماده داشته باشید تا به عنوان نمونه به مخاطبان یاد شده ارائه کنید.

۳- از بهترین منابع حوزه ی فعالیت خود استفاده کنید

اگر هنوز بودجه ی لازم برای تولید محتوای با اصالت در اختیار ندارید ، می توانید به سراغ معتبر ترین منابع حوزه ی فعالیت خود بروید و محتوای آنان را به اشتراک بگذارید.

به گفته ی جونتای ، این کار حداقل از یک طرف نشان می دهد اطلاعاتتان در صنعت مورد نظر به روز است ، و از طرف دیگر برای دنبال کنندگان و مخاطبانتان ارزش آفرین می شود.

می توانید برای دنبال کردن کلمات کلیدی مد نظر خود از قابلیت Google Alerts یا اکانت های مرتبط در شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا به سرعت از محتوایی که در زمینه ی تخصصی تان منتشر می شود آگاهی یابید.

حتماً حواستان باشد منابع مورد استفاده در پست هایتان را تگ کنید.

از شروع طراحی تا تبلیغات کاملا قدرتمند در کنار شما هستیم.

۴- در گفتگو های مجازی رویداد های مورد نظر شرکت کنید

اگر هنوز بودجه ی لازم برای شرکت در کنفرانس ها و همایش های صنعت خود را در اختیار ندارید یا از اعتبار کافی برای رفتن به روی صحنه برخوردار نیستید ، لااقل می توانید در گفتگو های آنلاینی که درباره ی این رویداد ها صورت می گیرد شرکت کنید.

جونتای توصیه می کند برای آنکه از دور در رویداد های مورد نظر خود شرکت داشته باشید ، از هشتگ استفاده کنید ، فهرست یا بیوگرافی افراد تأثیرگذار و سخنرانان شرکت کننده را برای بقیه منتشر کنید ، با الهام از موضوعات و سخنرانی های رویداد مورد نظر تولید محتوا کنید و به صورت زنده در مورد آن پست بگذارید.

Branding Guide for Business

۵- محتوای گرافیکی خلق کنید

به طور قطع افراد و سازمان های متعددی در صنعت شما وجود دارند که تحقیق می کنند.

شما نیز می توانید از نتایج تحقیقات آنها برای تولید اینفوگرافیک و نمودار های گرافیکی پر طرفدار و مزین به برند خود استفاده کنید.

حتی اگر در زمینه های گرافیکی استعداد خاصی ندارید ، ابزار های متعددی وجود دارند که می توانند در ساخت سریع اینفوگرافیک به شما کمک کنند.

سپس می توانید محتوای گرافیکی خود را روی شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک ، توییتر،  اینستاگرام یا هر پلتفرمی که مناسب تشخیص می دهید منتشر کنید تا توجه کاربران اینترنت را به خود معطوف دارید و بازدیدکنندگان تازه ای برای وبسایت یا وبلاگ خود دست و پا کنید.

۶- در شکل های مختلف به بازتولید محتوای خود بپردازید

جونتای می گوید: « وقتی منابعتان محدود باشند، باید از آنچه که در اختیار دارید نهایت بهره را ببرید ».

از هر دارایی دیجیتال خود به هر چند روشی که امکانش وجود دارد استفاده کنید: مثلا پست وبلاگی خود را به صورت اینفوگرافیک در بیاورید، و سپس هر یک از آمار های موجود در آن را به صورت توییتی جداگانه منتشر کنید.

مصاحبه ی پادکستی خود را به صورت متن دربیاورید و در قالب یک پست وبلاگی منتشر کنید. صحبت های مهمی که در این مصاحبه ها شده را نیز به صورت نقل قول روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

مشاورین و متخصصین ما در ایران تبلیغ در زمینه برندسازی آماده مشاوره رایگان به شما کاربران عزیز میباشند[/box

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
  • جذابیت نگارش نویسنده
  • مفید بودن نگارش
  • ادبیات در نگارش
  • رضایت کلی کاربر
۴.۹
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ بازدید مجدد)
اشتراک گذاری

درباره ی مهران بازیان

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان خوب سایت ایران تبلیغ مهران بازیان کارشناس ارشد رشته مکانیک به عنوان نویسنده در بخش بازاریابی و برندسازی و طراحی سایت و علاقه مند به بخش تبلیغات در صفحات مجازی در خدمت شما عزیزان میباشم . هدف تمام نویسندگان عزیز این سایت قرار دادن اطلاعات خوب و مفید برای شما کاربران عزیز میباشد.

همچنین ببینید

روش های توسعه ی برند

روش های توسعه ی برند

در تصمیمات مرتبط با بحث توسعه ی برند یک محصول ، روند تصمیم‌سازی به این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال