خانه / بازاریابی و برندسازی / برند سازی با اپلیکیشن موبایل و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه

برند سازی با اپلیکیشن موبایل و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه

ایران تبلیغ در این مقاله قصد دارد به برند سازی و تاثیر اپلیکیشن ها در برند سازی و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه بپردازیم.

مقدمه

برندینگ شروعی برای دیده شدن کسب وکارهای کوچک است و بازاریابی پیش نیاز برندینگ یا برندسازی است. همیشه شیوه های بازاریابی، فیزیکی و آفلاین نیستند. خوشبختانه در این زمینه نیز اسمارت فون ها نقش دارند و مسئله برند سازی با اپلیکیشن موبایل مدت ها است که به عنوان عنصری موثر در کسب وکار معرفی شده است.

شاید تصور کنید تنها ساخت وب سایت سازگار با موبایل یا ریسپانسیو برای کسب درآمد و جذب مخاطب کافی باشد؛ اما بد نیست بدانید که ۸۵ درصد از کاربران موبایل، اپلیکیشن ها را برای دسترسی مستقیم به امکانات وب سایت ها انتخاب می کنند. بنابراین نمی توان از تاثیر حیرت انگیز برند سازی با اپلیکیشن موبایل یا ارزش دهی تجاری نام ها غافل شد.

شاید کمبود سرمایه و منابع انسانی سبب شود از استفاده اپلیکیشن موبایل چشم پوشی کنید و به سایر روش های برندسازی در کسب وکار آنلاین بسنده کنید؛ اما کافی نیست!

برند سازی با اپلیکیشن موبایل و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه

 

افزایش آگاهی برند

زمانی که مشتری های متعددی متوجه این شوند، که محصولات مورد استفاده شان، مورد استفاده ی بسیاری از مشتریان و افراد دیگر قرار گرفته نسبت به انتخاب خود خوشحال تر می شوند و این می تواند به راحتی موجب افزایش طرفداران و البته توسعه کسب و کار شود. نکته مهم در این زمینه این است که بتوانید برند خود را همه گیر کنید و به دست بسیاری از مشتریان و افراد برسانید و از این طریق به آن ها خدمتی کنید.

اهمیت طرفداری برند:

توسعه ی تبلیغات دهان به دهان و بازاریابی ارجاعی

وقتی مشتری ها از محصول و خدمات شما راضی باشند به طور گسترده، با دوستان خود در مورد شما و محصولاتتان و منافع شان صحبت می کنند و از این طریق برند شما را در معرض توجه و دید دیگران قرار می دهند.

افزایش فعالیت های اجتماعی با محوریت برند

شبکه های اجتماعی امکانات مناسبی برای اطلاع رسانی سراسری هستند. وقتی که کاربران برند  شما را دنبال کنند، می توانند بیشتر روی شناخت مجازی و برند سازی شما فعالیت داشته باشند. هر کاربر دوستان زیادی از سراسر دنیا در گروه خود دارد و اینگونه می تواند با اندکی فعالیت مثبت برای برند شما، آنان را از کسب و کار شما مطلع کند. لایک ها، نظرات، اشتراک گذاری ها و … که در این شبکه ها رخ می دهد به طور ماندگار بر برند شما تاثیر خواهد گذاشت.

برند سازی با اپلیکیشن موبایل و مزایای سرمایه گذاری در این حوزه

مزایای برند سازی با اپلیکیشن موبایل

حتی بزرگ ترین شرکت هایی که تا به حال رویکرد متفاوت داشتند و تنها نسخه دسکتاپ محصولاتشان در دسترس بود به فکر برندسازی با اپلیکیشن موبایل افتاده اند.

به عنوان مثال نسخه آینده بازی های نینتند و در راه است و قرار است کاربران این بازی خاطره انگیز را روی موبایل های خود تجربه کنند؛ با این که سازنده این بازی کمپانی صاحب نامی می باشد!

موارد زیر به عنوان مزایای برندسازی با اپلیکیشن موبایل موضع شما را در جهت استفاده از این ابزار در کسب وکار تغییر خواهد داد:

بهبود تجربه کاربری یا UX

اپلیکیش همان محتوا، همان لینک ها و همان ظاهر را در قالب موبایل را به کاربران ارائه می دهند. در واقع شاید در نسخه موبایل وب سایت ها محدودیت هایی در مطالعه مطالب یا دیدن برخی از لینک ها داشته باشیم؛ اما اپلیکیشن نسخه خاص کاربر است!

بنابراین اگر تصور دوران اپلیکیشن ها به پایان رسیده است ذهن شما را درگیر کرده است کاملا در اشتباهید!

مزایای کاربردی اپلیکیشن ها

منوی کاربر و جست وجو برای دسترسی به بخش های مختلف وب سایت از طریق یک اپلیکیشن به سادگی امکان پذیر می شود.

شاید استفاده از نسخه دسکتاپ یا موبایل و جست وجو در فضای سایت در حالت های مختلف مثلا زمانی که در وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو هستیم امکان پذیر نباشد؛ اما با اپلیکیشن حداقل کاربر به خاطر راحتی فردی اش از اپلیکیشن استفاده می کند و مطالب و محتوای خدمات و محصولات شما را زیر و رو می کند و به این ترتیب در برند سازی با اپلیکیشن موبایل صورت می گیرد.

آنالیز خواسته های مشتری

با استفاده از اپلیکیشن ها می توان از روش های مختلفی نظیر ایجاد کمپین های بازاریابی سفارشی استفاده کرد تا علایق آن ها را به خوبی شناسایی کنیم.

هرچه بیشتر محصولات خود را با رویکرد سفارشی سازی تولید کنید بهتر است. در واقع در سفارشی سازی تجربه کاربری یا UX را برای هر سلیقه ای سفارشی می کنیم.

این موارد و برند سازی با اپلیکیشن موبایل در وب سایت امکان پذیر نیستند و تنها با ساخت و توسعه اپلیکیشن موبایل برای کسب وکار ها محقق می شوند.

سخن آخر:

با وجود موارد ذکر شده بهانه ای برای غفلت از برندسازی با اپلیکیشن موبایل یا موبایل مارکتنیگ نممی ماند. موبایل مارکتینگ را به عنوان یکی از استراتژی های مفید در کسب وکار خود بدانید و اگر هم اپلیکیشنی دارید که مدت ها است بدان توجه نشده است از راه های احیای اپلیکیشن های بلااستفاده بهره بگیرید.

شما میتوانید از بخش های ساخت اپلیکیشن و برندسازی و بازاریابی از مشاوره های ما استفاده کنید و در این زمینه پیشرفت داشته باشید.

نظرات خود را در زمینه برندسازی با موبایل و اپلیکیشن های موبایل با ما در میان بگذارید.
مطالب مرتبط : تبلیغ در تلگرامتبلیغ در اینستاگرامبازاریابی و برند سازیسئوساخت اپلیکیشن

  امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی رضا یاوری

با سلام بنده لیسانس کامپیوتر هستم از دانشگاه صنعتی شاهرود، با توجه به سابقه و زمینه کاری ایران تبلیغ، ایران تیلیغ را جای مناسبی برای همکاری دیدم. امیدوارم که با بهره گیری از ایران تبلیغ بتوانید به هدف هایتان برسید.

همچنین ببینید

برنامه موفق برندسازی درون سازمانی

برنامه موفق برندسازی درون سازمانی

برندسازی پنج الگوی مهم  برای اتصال ارزش‌ها جدید برای مجریان برنامه‌های برند همیشه این سوال مطرح بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *