خانه / بازاریابی و برندسازی / برندسازی علمی

برندسازی علمی

ما از ایران تبلیغ برای خدمت گذاری به شما عزیزان در رابطه با موضوع برندسازی علمی حاظر هستیم.ما را تا پایان این موضوع جذاب همراهی کنید.

برندسازی علمی

برندسازی علمی

تاریخچه و تعریف برند

برند (شناسه) بعنوان یکی از ابزارهای قدیمی بشر در ایجاد تمایز و سهولت در شناسایی دارایی ها مورد استفاده قرار گرفته و مشاور تبلیغات و بازاریابی است. آثار این امر، از نشانه گذاری های انجام شده توسط سازندگان، اقوام و سلسله های حاکمیتی مختلف و مشاور تبلیغات و بازاریابی بر روی دست ساخته ها از جمله ظروف و نقوش، قابل مشاهده می باشد. ریشه لغوی کلمه برند به واژه اسکاندیناویایی Brander به معنای سوزاندن بر می گردد و منشا آن زدن داغ بر روی دام ها جهت سهولت در شناسایی آنها می گردد.

بنابر این واژه برند به معنای داغ یا حک می باشد. در علم برند سازی، ایجاد ماندگاری و یا حک برند می باید در ذهن مشتری شکل بگیرد. در حقیقت ایجاد حک بر روی محصول را می توان بعنوان نام تجاری آن محصول در نظر گرفت. درحالیکه برندسازی و شرکت مشاوره بازاریابی در قلب و عقل مخاطبان باید شکل بگیرد.

برندینگ علمی با نوبل آغاز شد

این مولف با بیان اینکه برندینگ علمی به صورت سازمان یافته با نوبل آغاز شد گفت: برندینگ علمی به کاهش هزینه‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی کمک می‌‌کند. هزینه‌هایی که بسیار زیاد هستند.
 پوراسد نخستین مرحله در برندسازی را ثبت برند در اداره‌ ثبت شرکت‌ها عنوان کرد و با اشاره به اینکه برای این کار باید دارایی‌های شرکت در ابتدا ثبت شود، افزود: همچنین برندینگ در کتب دانشگاهی نام انتشارات و کتاب را برجسته می‌‌کند و در این شرایط می‌‌توان هم از آموزش و هم از مشاوره در زمینه‌ کتاب و شرکت مشاوره بازاریابی نیز درآمدزایی کرد.
 وی یکی از مشکلات در زمینه‌ی انتشارات  دانشگاهی و شرکت مشاوره بازاریابی را گزینش و بررسی سابقه‌ی مولف عنوان و تاکید کرد: اگر ناشران روند مشخصی برای بررسی صلاحیت افراد داشته باشند. از سرقت‌های ادبی و کپی رایت جلوگیری می‌‌شود.وی ادامه داد: در صورت برندسازی، گزینش مولفان نیز ساده‌تر و از کپی رایت جلوگیری می‌‌شود.
این مولف یکی دیگر از مزایای برندینگ علمی را کاهش هزینه‌ی مراحل دعاوی و پیگیری حقوقی برشمرد.
 پوراسد در مورد تاثیر برندینگ بر صادرات کتاب نیز گفت: با برندسازی علمی شناساندن کتاب در خارج از مرزهای کشور آسان‌تر می‌‌شود.وی با اشاره به مدل‌های جدید کسب و کار و درآمدزایی ناشران کتاب‌های دانشگاهی، کسب و کار جریانی را یکی از روش‌های درآمدزایی در زمینه‌ صنعت نشر عنوان و اظهار کرد: در صورت برندسازی می‌‌توان، اسپانسر یا پشتیبان مالی جذب و درآمدزایی کرد.

 تفاوت بین نام و برند

پوراسد در پایان در مورد تفاوت بین نام و برند گفت: وقتی نام کتاب در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها در طبقات مختلف از جمله آموزش و مشاوره علاوه بر فروش کتاب ثبت می‌‌شود، می‌‌توان از برند یا همان نام و نشان تجاری استفاده‌های دیگر نیز کرد. حسنی مسئول انتشارات یادوارده کتاب نیز به مشکل کپی رایت در کنار نبود حمایت‌های دولتی از صنعت نشر اشاره کرد و گفت: در حالی که تخلفات رانندگی و بسیاری دیگر از تخلفات به دقت از سوی مسئولان نظارت می‌‌شود اما ناشران، شاهد کپی شدن کتاب‌های خود از سوی دیگر ناشران و دیگر افراد در شمار انبوه هستند که این ناشی از ضعف نظارت دولت و نبود حمایت از این فعالان فرهنگی است.

برندسازی علمی در شناساندن کتاب در خارج از مرزها موثر است

مازندمجلس :  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران و فروش و بازاریابی (ایبنا) به نقل از ستاد امور رسانه ای و خبری سی اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نشست «تاثیر برندینگ علمی بر کتب دانشگاهی» یکشنبه (۱۷ اردیبهشت) در پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب در سرای اهل قلم ناشران دانشگاهی برگزار شد.
در این نشست علیرضا پوراسد، مولف کتاب های دانشگاهی با اشاره به چالش های نشر بر لزوم برندینگ علمی و فروش و بازاریابی به عنوان راه حل این چالش ها اشاره کرد و افزود: برخی چالش های صنعت نشر همچون رکود و دیگر مشکلات اختصاصی چالش های عمومی هستند که در دیگر فعالیت های اقتصادی نیز وجود دارند.

این مولف کتاب های دانشگاهی، چالش های اختصاص صنعت نشر را شامل کپی رایت، کاهش تیراژ و افزایش عنوان به طور همزمان، سیستم توزیع ناکارآمد، کاربردی نبودن برخی کتاب ها و محقق نشدن عبور از مرزها به معنای صادرات محصولات فرهنگی برشمرد.

پوراسد با تاکید بر اینکه چالش های نشر یک مجموعه و بازاریابی اینترنتی علل و یک مجموعه منشا را شامل می شود از تحولات جهانی به عنوان یکی از منشاهای مشکلات صنعت نشر نام برد و افزود: همچنین تحریم های جهانی علیه ایران و تحولات ملی و کاهش قدرت خرید مردم از منشاهای داخلی مشکلات این صنعت و بازاریابی الکترونیکی, نام برد. به گفته وی افزایش سن جمعیت ایران، و کاهش تعداد جوانان و دانش آموزان یکی از علل کاهش تیراژ کتاب و بازاریابی الکترونیکی, است. برندینگ علمی با نوبل آغاز شداین مولف با بیان اینکه برندینگ علمی به صورت سازمان یافته با نوبل آغاز شد

برای کسب موفقیت بیشتر در حرفه کاری خود از خدمات بخش بازارایابی ایران تبلیغ استفاده کنید تا به موفقیت بیشتر برسید.
۳ امتیاز به این نگارش از ایران تبلیغ
اشتراک گذاری

درباره ی سینا یکه باش

باعرض سلام خدمت همراهان گرامی سایت سینا یکه باش هستم. نویسنده و کارشناس بخش بازاریابی و برندسازی سایت بزرگ ایران تبلیغ.امیداوارم که از مطالب ما بهره کافی را ببرید

همچنین ببینید

معرفی ارزشمندترین برند های دنیا از سوی شرکت Finance

شرکت مشاوره برندینگ فایننس به تازگی فهرستی از ارزشمندترین برند های دنیا در سال ۲۰۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *